Jul 04, 2024, 11:38:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Bolt oborio rekord na 100 metara!  (Pročitano 2642 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Bolt oborio rekord na 100 metara!
« poslato: Jun 01, 2008, 03:59:32 posle podne »
21-GODIŠNJI jamajčanski atletičar Usain Bolt postavio je novi svjetski rekord u utrci na 100 metara. Novo najbolje vrijeme na toj dionici sada je 9.72.

Sjajnim izvedbama ove sezone Bolt je najavio kako bi se ovakav rezultat mogao ubrzo dogoditi, jer je nekoliko puta trčao ispod 10 sekundi. Najbliže je došao 3. svibnja kada je u Kingstoneu trčao 9.76, a to je bilo samo dvije stotinke sporije od tadašnjeg svjetskog rekorda (9.74) kojeg je držao njegov sunarodnjak Asafa Powell.

No, na mitingu u New Yorku Bolt je otišao dvije stotinke ispod Powella. I ostvario je to u utrci gdje je prvi start bio pogrešan.

Vjetar je puhao dozvoljenih 1.7 m/sekundi, a Bolt je uz svjetski rekord u utrci pobijedio i svjetskog prvaka Tysona Gaya (9.85) i Darvisa Pattona (10.07).

Bolt je, inače, svjetski doprvak na 200 metara, no ove sezone se ovaj 197 centimetara visoki Jamajčanin prebacio na 100 metara i svakim narednim nastupom je sve više oduševljavao svijet.

Bolt: Olimpijske igre su važnije od svjetskog rekorda
   
Tijekom posljednjih trideset dana 21-godišnji sprinter s Jamajke Usain Bolt dva puta je zabljesnuo na sprinterskim utrkama, na 100 metara.

Prvo je u Kingstonu, glavnom gradu Jamajke, trčao 9.76 što je bilo dvije stotinke sporije od tada aktualnog najboljeg vremena na svijetu (vlasnika Asafe Powella), ali je u New Yorku trčao četiri stotinke brže od svog najboljeg vremena, odnosno 9.72.

Sada je to vrijeme svjetski rekord, a dogodio se na tartanu New Yorka u prilično teškim uvjetima. Kišno vrijeme, kao i pogrešan prvi start na utrci, nisu spriječili Bolta da se upiše kao novi svjetski rekorder.

Do ove godine Boltu je klasična disciplina bila ona na 200 metara, a neposredno prije utrke u New Yorku, gdje je uzgred rečeno pobijedio svjetskog prvaka Tysona Gaya, čak je bio u dvojbi s trenerom hoće li uopće nastupati na 100 metara, na Olimpijskim igrama.

"Sada mogu reći, da nastupit ću. Nakon ovakve utrke stvarno bi bilo glupo odustati. No, to znači da se moram jako fokusirati na rad. Trčati na 100 i 200 unutar nekoliko dana nije jednostavno. Pogotovo jer su u pitanju Olimpijske igre", rekao je Bolt i nastavio:

"Jako sam sretan zbog ovog svjetskog rekorda, ali jako je varljiv taj rezultat. Već sutra može netko drugi trčati brže i više nisam prvi i najbolji. Zato su Olimpijske igre daleko važnije u mojim planovima i cjenjenije. Ako si tamo prvi, prvi ostaješ pune četiri godine. I to jače zvuči od svjetskog rekorda", rekao je Bolt.

New York, 100 metara:

1. Usain Bolt (Jam) 9.74 (svjetski rekord)
2. Tyson Gay (SAD) 9.85
3. Darvis Patton (SAD) 10.07

Izvor: www.index.hr

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2008, 04:00:55 posle podne »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2008, 07:55:06 posle podne »
jbt pa ovo je nenormalno...Jos koju godinu i sici ce ispod 9.50s...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2008, 12:06:03 pre podne »
Sta jedu ovi Jamajcani  :o Kakvo ce to finale biti u Pekingu Gej-Pauel-Bolt

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2008, 12:43:30 pre podne »
najbrzi mis u celom mexiku
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2008, 01:14:13 pre podne »
Sta jedu ovi Jamajcani  :o Kakvo ce to finale biti u Pekingu Gej-Pauel-Bolt

Ovaj bi momak mogao da pravi cuda narednih godina.

Koliko sam procitao ovo mu je tek 5. zvanicna trka na 100 m, a vec je postavio rekord. Impresivno, nema sta.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2008, 02:56:47 posle podne »
Neki naucnici kazu da je covekov limit na oko 9,64...ispod toga bi doslo do pucanja tetiva, misica, ligamenata...videcemo:)

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: Bolt oborio rekord na 100 metara!
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2008, 03:42:38 posle podne »
Nekad su mislili i da je zemlja ravna . . . . sve je moguce