Septembar 20, 2024, 10:21:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetniku potrebna POMOC i SAVETI!!! (ishrana i trening)  (Pročitano 2064 puta)

Van mreže VuKaSiNDj

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pocetniku potrebna POMOC i SAVETI!!! (ishrana i trening)
« poslato: Maj 25, 2008, 12:01:49 posle podne »
Veliki pozdrav svima! Nedavno sam naleteo na ovaj forum i zaista imam samo reci hvale!
Fora je u tome da sam ja (slobodno recimo) apsolutni pocetnik u ovome, nedavno sam krenuo u gym i ima dosta stvari koje me zanimaju! Zato sam resio da se raspitam ode kod vas i nadam se da ce mi neko pomoci svojim iskustvom i savetima ili me uputiti bar na pravo mesto.

Ja sam iz Novog Sada (NSadjani pomagajte), '85.god sam i visok sam oko 173(4) a tezak (trenutno) oko 66kg. Odmah da kazem da nisam zainteresovan da se ozbiljno bavim bodybuildingom vec me samo zanima da dovedem svoje telo u red, da naucim da se pravilno hranim i da se oblikujem onako kako bih voleo, znaci vise da mi to bude neki redovan hobi.
Pre svega mi treba pomoc vezana za ishranu ali i neka vrsta treninga za pocetnike.
Ono sto me posebno zanima jeste kako da sredim struk (i stomak) zadnjicu i butine (gornji deo butina) jer je to ono sto mislim da mi je "kriticno"!

Eto toliko za sada, nadam se da ce mi neko pomoci oko gore navedenog...
V!

PS - Ako neko zna nekog dobrog nutricionistu iz NS neka mi ga preporuci pa da se i sa njim iskonsultujem...
PS2 -  Jos jedna vazna stvar koju nisam naveo a mozda bi trebalo a to je da imam ginekomastiju, mada sam vec zakazao operaciju kako bih to sredio...

Van mreže Ajs_Krejatin

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 463
  • GRUDI+BICEPS
Odg: Pocetniku potrebna POMOC i SAVETI!!! (ishrana i trening)
« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2008, 01:39:33 posle podne »
Zasto bi ginic bio vazan?
Da li si pocetnik i u koriscenju interneta? Imas search opciju pa trazi jbg
CHUCK NORRIS MOZE DA IZD*** NA MARIJU SERIFOVIC!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Pocetniku potrebna POMOC i SAVETI!!! (ishrana i trening)
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2008, 10:24:12 posle podne »
Ishrana je vrlo siroko polje i trebalo bi, zbog tebe samog, da ponesto procitas, naucis- pa onda pitaj ako ima neceg nejasnog, a mi znamo  ;)

Nutricionista ti nece nesto mnogo pomoci oko sportske ishrane, a i od njega ces dobiti gotov savet...necete nauciti nicemu...zato search i citaj, citaj...naravno i pitaj

Na forumu imas dosta i o ishrani i planove treninga za pocetnike....A ovo kako da sredis struk i ostale stvari, ne znam na sta mislis...ako mislis da ima sala, to ce sve ishranom i treningom da se dovede u red...Samo nema niceg preko noci, vec racunaj na strpljivo i duze vodjenje racuna u pomenutim aspektima. Ako si mislio na nesto drugo, reci sta je to...

Ginekomastija nije nikakva prepreka za trening, osim sto je estetski "ruzna"....ako si siguran da imas ginekomastiju...Ako to nije visak sala

Van mreže VuKaSiNDj

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pocetniku potrebna POMOC i SAVETI!!! (ishrana i trening)
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2008, 11:42:27 posle podne »
da imam ginekomastiju provereno ali je i operacija zakazana takod a ce to biti reseno uskoro...
A prelistacu ovde da vidim sta ima vezano za ishranu...
Nisam nov sa netom daleko bilo samo sam bio malo kratak sa vremenom to je sve ;)
hvala u svakom slucaju,
V!