Septembar 09, 2024, 06:53:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Molim vas za pomoc....  (Pročitano 2189 puta)

Van mreže markostasha

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Molim vas za pomoc....
« poslato: Jun 07, 2010, 10:24:58 posle podne »
Postovani, pregledao sam forum i nasao mnogo zanimljivih stvari sto se tice sporta uopste, i uvidjeo da ovde ima neko ko bi mi mozda mogao pomoci u mom problemu....

Citao sam clanak u vezi sa povredama koljena, ali reko da otvorim temu u nadi da mi neko pomogne....

Naime, imam 21 godinu, trenirao sam fudbal pa od svoje 7 godine sigurno, u vrijeme kada sam bio veoma mlad dobijao sam pozive da igram za seniorsku ekipu, skoro svaki dan trening.....I tako punih 12 godina....

Prije od prilike 2 godine, sa tatom odem na fudbal, eto cisto malo rekreativno, bila i pauza od treninga, i sada ide to sto me muci, prilikom doskoka na lijevu nogu, casica koljena mi se pomjera prema unutra....pao sam kao da mi je neko noge odsjekao.....bol je bio ne zamisljiv....

Po izlasku sa terena sam cak i povratio od boli.....

Dosao kuci, stavio obloge, nisam ni hodaa par dana, od te boli........

Fudbal profesionalni batalio, nisam mogao da ih stignem posle par meseci pauze, isao kod doktora, neka baba me ispispala i rekla da sa drugim babama i djedovima u klinicom centru idem da radim vjezbe, sigurno samo sto prije da me se resi i naravno da uzme lovu.....

Proslo je sigurno 8 meseci bez ikakvog bavljenja sportom osim malo voznje bicikla i pomalo trcanja..... Odlucim ja, napravim se pametan, ma mogu ja na fudbal proslo mene to....

Zavezem zavoj oko noge i na fudbalicu.... Ma nisam igrao 10 minuta o5 koljeno iskace, o5 ta bol neopisiva i opet mi niko nista ne pomaze....

Ajd dobro.... Kupim steznik MC david, 50 eura, i evo vec pola godine igrao fudbal kao i prije, ne bas ali tu je..... ne bi se ni javio na forum, da maloprije, poslije vecerasnjeg fudbala mi se nije dogodila ista scena kao i prije te 2 godine...

Molim vas pomagajte u cemu je problem, i kako da lijecim ovo svoje koljeno....



Izvninite sto je ovako opsirno, ali verujem da ima ljudi kojima se ovo dogodilo, i koji bi mi rado pomogli....

Zahvaljujem unaprijed......

Van mreže Sladjan33

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2010, 11:18:44 pre podne »
Imas problem sa ACL ligamentom. Nisam siguran kako se kaze na srpski. Ulgavnom taj ligament stabilizuje casicu u kolenu.

Moguce je da imas mali rascep na tom ligamentu a da i ne znas. Takvu laksu povredu ACL-a profi sportisti lece naj manje 3 meseca, znaci za nas odma uduplaj rehabilitaciju.

Jedini nacin sem odmora je fizioterapija. Dakle tih tvojih 8 meseci nece puno pomoci bez adekvatne vezbe. Neces znati na cemu si dok ne uradis MRI na kolenu. Znam kako ti je igram basket svaki dan i jezim se na takve povrede.

Mozes samo da nastavis i da ti ne daj boze pukne ACL i onda ti nema spasa bez operacije i godinu/godinu i po pauze. Zato vidi da li mozes otici na MRI sto prije. Ta tvoja povreda ne zvuci kao nesto sto ce se samo od sebe resiti.

Van mreže markostasha

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2010, 01:54:09 posle podne »
Hvala puno, znaci ne gine mi mirovanje bar pola godine......

Van mreže Sladjan33

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2010, 11:28:26 posle podne »
Sa agresivnom fizioterapijom, mozda potraje i krace. Plus je veliki sto se bavis sportom dugo vreme. Znaci nisi profi ali si iznad prosecnog coveka sta se tice fizicke spremnosti, jacine misica, ligamenata, zglobova itd. Ali samo mirovanje ti nece pomoc da lezis 20 godina. Moras da radis vjezbe da ojacas taj ligament inace zaboravi loptu. I bez tog steznika vise ni u wc ne idi....cak i kad se oporavis. Dakle sve sem normalnog hodanja i lezanja, steznik ce ti pomoc psiholoski kad se 'vratis' jer posle tako teze povrede uvek razmisljas 'sta ako'.....

 
« Poslednja izmena: Jun 08, 2010, 11:40:03 posle podne Sladjan33 »

Van mreže markostasha

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2010, 12:38:06 pre podne »
Da li imas brate neke vezbe da mi preporucis, jer znam sta ce da mi kazu ako odem ko cika doce..... :D


Van mreže Sladjan33

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2010, 12:58:41 pre podne »
Bez magnetne rezonantne tomografije (http://sr.wikipedia.org/sr/MRI) nema nista od oporavka.

Ja ti mogu dati skup vezbi ovde koje jacaju ACL, ali bez nadzora doktora i fizioterapeuta nema nista od toga. Nisu vezbe iste za napuknuti acl, za poderani acl i za napregnuti acl. Kako da resis problem kad ne znas 100% sta je prob.

Koleno ti je ugrozeno za ceo zivot brate a ti i dalje trazis nacin da to resis nepravilno, bez profesionalne pomoci. Znam da je kriza svugde i da pare ne rastu na drvecu ali radije cekaj 2 godine skupi lovu kako znas i umes i otidji na procjenu. Odradis terapiju pa onda celi zivot igras kao covek. Ovako ces poderati ACL i onda si puko ko juga.

Van mreže markostasha

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2010, 10:59:24 pre podne »
Slikao sam ja brate koleno odma sledeceg dana kada mi je otislo, deda mi to radi, i nista nije nasao, ni napuknuce,nista....Isao sam na vjezbe 2 sedmice, ali to nije nista pomagalo, jer vjezbe su za malu djecu i za babice i dedice.....

al ok, hvala jos jednom, vidjecu da o5 odem na pregled.....

Van mreže Sladjan33

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Molim vas za pomoc....
« Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2010, 09:17:37 pre podne »
nismo se bas naj bolje razumili, al nema veze

samo napred