Jun 30, 2024, 08:55:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.952 članova - Poslednji član: admindebug
X3MShop banner

Autor Tema: Sta Mislite?  (Pročitano 6164 puta)

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2008, 02:53:00 pre podne »
Cekaj malo,kazes da bi pocetnik trebalo cesce da radi misicne grupe nego neki takmicar???

nije ni 5 min tu a vec poceo da mlatara svasta...

Van mreže Ajnstajn

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2008, 02:58:31 pre podne »
Ovakav pocetnik-DA. Takmicar radi mnogo intezivnije i preciznije izvodi tehnike nego pocetnici. Pocetnik cesto izvodi losu formu pokreta i ne pogadja bas uvek gadjani misic. Pa prema tome ne trebaju mu tolike pauze izmedju misicnih partija. Takodje pocetnik se upoznaje sa vezbama, treningom, reakcijom organizma na trening i sl, pa mu je bolje da radi cesce, nego jedna misicna partija nedeljno. Kada uceis da vozis biciklu, da li je bolje da vezbas voznju jednom nedeljno ili cesce. Pri tom na cesci trening ne mislim budalasto cest, imaju pravila zar ne ? ja bih mu pre preporucio 2+1 ili 3+1 nego jedna misicna partija nedeljno ? Slazes se ?
PS. za MARKONI87..Prijatelju, sta ce ti to....
You can always work harder....

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #17 poslato: Februar 27, 2008, 02:59:49 pre podne »
Mislim da je vrijeme da prestanes pisati gluposti!

Van mreže Ajnstajn

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #18 poslato: Februar 27, 2008, 03:02:00 pre podne »
reci mi sta je glupost ovde ?
You can always work harder....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #19 poslato: Februar 27, 2008, 03:06:13 pre podne »
Kako moze neko da se slozi sa ovim???Uporedjujes nesto sto je neuporedivo...
Znaci pocetnik treba da radi 2 puta nedeljno(mozda i cesce) istu grupu misica,dok takmicar koji ima pomoc sredjene ishrane,gomile suplemenata,a pre svega hemije,treba da radi jednu grupu jednom nedeljno???jbt,pa sta ce se desiti pocetniku ako postupa po ovome???Sprzice misic,umesto da ga izgradi,da mu da dovoljno vremena da se oporavi i odmori kako bi rastao.A ovaj drugi na hemiji koja visestruko ubrzava period oporavka treba da trenira jednu grupu nedeljno???I josa kazes udrugoj temi da pocetniku ne trebaju suplementi...Pa cime ce da zastiti misic od katabolizma,kad jadan nepripremljen uleti u ritam sa vezbanjem svake grupe na 3-4 dana,uz to i najcesce i ne zna dovoljno o ishrani...

Sjajno nema sta :evil:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Ajnstajn

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #20 poslato: Februar 27, 2008, 03:15:18 pre podne »
Ako mi ti kazes da pocetniku od 17 godina koji trenira, cini mi se tri nedelje, pri tom ne znas ni ko je, ni koliko ozbiljan ni gomilu drugih stvari o njemu ne znas, preporucujes suplemente, a pri tom ne dobije savet ni za jednu vezbu, a kamoli za te suplemente koje mu neko preporucuje, onda stvarno nemam reci.  A vezano za ovu temu, DA mislim da pocetnik (nismo definisali sta mislimo pod tim, a bitno je) da treba nedeljno dva puta da trenira misicnu partiju (ja ne rece tri puta). Po tvome ispade da je jedini pravilan trening (pogotovo za pocetnike) i mis. partija nedeljno...A zasto li onda postoji gomila drugih programa ?
You can always work harder....

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #21 poslato: Februar 27, 2008, 03:18:24 pre podne »
Ako mi ti kazes da pocetniku od 17 godina koji trenira, cini mi se tri nedelje, pri tom ne znas ni ko je, ni koliko ozbiljan ni gomilu drugih stvari o njemu ne znas, preporucujes suplemente, a pri tom ne dobije savet ni za jednu vezbu, a kamoli za te suplemente koje mu neko preporucuje, onda stvarno nemam reci.  A vezano za ovu temu, DA mislim da pocetnik (nismo definisali sta mislimo pod tim, a bitno je) da treba nedeljno dva puta da trenira misicnu partiju (ja ne rece tri puta). Po tvome ispade da je jedini pravilan trening (pogotovo za pocetnike) i mis. partija nedeljno...A zasto li onda postoji gomila drugih programa ?

Zato sto ima gomila vas koji preporucuje svakave programe tipa "ostani i bez te male mase sto imas"

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #22 poslato: Februar 27, 2008, 03:21:29 pre podne »
Alooooooooo zemljace znas li ti sta je katabolizam???

Normalno da pocetnik prvo treba da zna kako pravilno da izvodi vezbe,to je i sustina treninga...ali sefe,znaci li to da treba besomucno kao majmun da ponavlja neku operaciju ne bi li je bolje naucio ili mozda ipak treba da pripazi da ne preforsira svoj organizam i preteranim treningom odvede u katabolizam i ono malo misica sto ima ???

Ti na suplemente izgleda da gledas kako na neku svemogucu hemiju,a ne kao na obicne dodatke ishrani...

I da ne raspravljamo dalje,nemam vremena za prazne price...Ti si svoje znanje pokazao :lol: :lol: Mozda je  bolje da radi svaki dan sve vezbe u po 10 serija kako bi bolje naucio kako se pravilno izvode :twisted:

"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #23 poslato: Februar 27, 2008, 03:25:35 pre podne »
Ako mi ti kazes da pocetniku od 17 godina koji trenira, cini mi se tri nedelje, pri tom ne znas ni ko je, ni koliko ozbiljan ni gomilu drugih stvari o njemu ne znas, preporucujes suplemente, a pri tom ne dobije savet ni za jednu vezbu, a kamoli za te suplemente koje mu neko preporucuje, onda stvarno nemam reci.  A vezano za ovu temu, DA mislim da pocetnik (nismo definisali sta mislimo pod tim, a bitno je) da treba nedeljno dva puta da trenira misicnu partiju (ja ne rece tri puta). Po tvome ispade da je jedini pravilan trening (pogotovo za pocetnike) i mis. partija nedeljno...A zasto li onda postoji gomila drugih programa ?

Dosta je bilo naucne fantastike sa tvoje strane.
Sta se to ovdje preporucuje u vezi treninga pocetnicima nego osnovne stvari? I kakvi se to supplementi preporucuju pocetnicima osim whey, creatine i dextrose, mislim to su stvarno opasne stvari koje bi se svaki pocetnik trebao cuvati. Sve je to opasna sintetika, je li?
Rekao sam ti da prestanes da pises gluposti, lijepo ti je i sasacg odgovorio ali nikako da to udje u tvoj pocetnicki mozak.

Van mreže Ajnstajn

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #24 poslato: Februar 27, 2008, 11:40:54 pre podne »
ZA MANIAMALA  Ne znam kom se pocetniku obracas, prijatelju..u teretanu idem 6 godina, a to sto sam se sad prijavio na forum ZNACI DA SAM POCETNIK  vilonet002  Kada prvo vidim da si pocetniku objasnio vezbe, za sta sluze, kako se pravilno izvode, koje vezbe da radi na jednom treningu i kojim redosledom, koliko da se odmara, kako da dise na treningu, sta da jede-ulogu PR, UH, MA, kao i vitamina i minerala, onda cu te podrzati i da im das preporuke i savete u vezi suplemenata. Makar i najosnovnijih. A i ne videh savet o upotrebi suplemenata, na tom postu gde sam pisao. Tom decku je samo receno uzmi WHEY+BCAA+KREATIN i cini mi se dekstroza. KOLIKO DA UZME ???? EJJJJ, ljudi sta vi pricate. Pa, mozda mu se nesto svidi pa pije to ceo dan. Objasnite mu sta je sta. Zasto uzima odredjeni suplement, sta mu radi. Koje kombinacije da uzima. Zasto samo WHEY ? Znate i sami kada je dobar WHEY, a kada ne ?

ZA SASUCG  U ovom tvom postu si mi samo potvrdio ono sto sam vec uocio. Izvodis sam zakljucke iz neizgovorenih reci ? Ja ne rece da treba da trenira 3 puta nedeljno misicnu partiju, ja ne rece da treba besomucno kao majmun da ponavlja neku operaciju, ja ne rece da na suplemente gledam kao na svemogucu hemiju i ja ne rece da treba svaki dan, sve vezbe treba da radi u po 10 serija...Sve si ovo ti rekao, zakljucio i odgovorio. Za katabolizam necu ni da spominjem. Vidim da si dovoljan sam sebi za razgovore, pa ti necu ni odgovarati

ZA MARKONIJA Razmisli o ovom zadnjem sto si napisao. Gde si procitao program koji sam mu ja preporucio ?? Ja ga ne videh nigde ? A pri tom, ne mislis li da je ishrana i bitnija od treninga, kako za masu tko i za definiciju. Jedino ako nemas totalno pogresan program rada ?

Stvarno ne bih ulazio u raspravu, mislim da je forum zamisljen da pomogne i da daje informacije, a ne za rasprave ? Ostajem iza stava da pocetniku treba objasniti sve oko treninga (oblici treninga, osnovne metode, obim opterecenja, zamor i oporavak, periodizaciju, ishranu i sl), pa tek kada trenira neko vreme, preporuciti mu suplemente. Za pocetak osnovne ? Za protein se slazem da moze od pocetka, ali ne samo WHEY, WHEY i WHEY ??!!  I ostajem pri stavu da je pocetniku bolje da trenira dva puta nedeljno misicnu grupu, nego jednom. I siguran sam da bi bolje napredovao. A vi sto se ne slazete imate pravo na to ? Samo trazim malo kulture u obracanju...Jel to tesko ?  Zelim vam sve najbolje, ostajem pri svojim stavovima, a vi me obesite ako hocete.
You can always work harder....

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #25 poslato: Februar 27, 2008, 12:12:08 posle podne »
pricas gluposti i to stoji. Nisu mu objasnili cemu sluzi whey, kkreatin, glu itd jer je to vec jedno 200x a mozda i vise objasnjeno, zajeno sa kolicinom i vremenom kada se uzima. Takodje i za program, vezbe i izvodjenje. To sto je covek lenjstina pa ga mrzi da koristi search to je njegov problem. Preporucio si cesce treninge jedne m grupe, ili zaboravljas sta pises?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #26 poslato: Februar 27, 2008, 12:40:03 posle podne »
ZA MANIAMALA  Ne znam kom se pocetniku obracas, prijatelju..u teretanu idem 6 godina, a to sto sam se sad prijavio na forum ZNACI DA SAM POCETNIK  vilonet002  Kada prvo vidim da si pocetniku objasnio vezbe, za sta sluze, kako se pravilno izvode, koje vezbe da radi na jednom treningu i kojim redosledom, koliko da se odmara, kako da dise na treningu, sta da jede-ulogu PR, UH, MA, kao i vitamina i minerala, onda cu te podrzati i da im das preporuke i savete u vezi suplemenata. Makar i najosnovnijih. A i ne videh savet o upotrebi suplemenata, na tom postu gde sam pisao. Tom decku je samo receno uzmi WHEY+BCAA+KREATIN i cini mi se dekstroza. KOLIKO DA UZME ???? EJJJJ, ljudi sta vi pricate. Pa, mozda mu se nesto svidi pa pije to ceo dan. Objasnite mu sta je sta. Zasto uzima odredjeni suplement, sta mu radi. Koje kombinacije da uzima. Zasto samo WHEY ? Znate i sami kada je dobar WHEY, a kada ne ?

ZA SASUCG  U ovom tvom postu si mi samo potvrdio ono sto sam vec uocio. Izvodis sam zakljucke iz neizgovorenih reci ? Ja ne rece da treba da trenira 3 puta nedeljno misicnu partiju, ja ne rece da treba besomucno kao majmun da ponavlja neku operaciju, ja ne rece da na suplemente gledam kao na svemogucu hemiju i ja ne rece da treba svaki dan, sve vezbe treba da radi u po 10 serija...Sve si ovo ti rekao, zakljucio i odgovorio. Za katabolizam necu ni da spominjem. Vidim da si dovoljan sam sebi za razgovore, pa ti necu ni odgovarati

ZA MARKONIJA Razmisli o ovom zadnjem sto si napisao. Gde si procitao program koji sam mu ja preporucio ?? Ja ga ne videh nigde ? A pri tom, ne mislis li da je ishrana i bitnija od treninga, kako za masu tko i za definiciju. Jedino ako nemas totalno pogresan program rada ?

Stvarno ne bih ulazio u raspravu, mislim da je forum zamisljen da pomogne i da daje informacije, a ne za rasprave ? Ostajem iza stava da pocetniku treba objasniti sve oko treninga (oblici treninga, osnovne metode, obim opterecenja, zamor i oporavak, periodizaciju, ishranu i sl), pa tek kada trenira neko vreme, preporuciti mu suplemente. Za pocetak osnovne ? Za protein se slazem da moze od pocetka, ali ne samo WHEY, WHEY i WHEY ??!!  I ostajem pri stavu da je pocetniku bolje da trenira dva puta nedeljno misicnu grupu, nego jednom. I siguran sam da bi bolje napredovao. A vi sto se ne slazete imate pravo na to ? Samo trazim malo kulture u obracanju...Jel to tesko ?  Zelim vam sve najbolje, ostajem pri svojim stavovima, a vi me obesite ako hocete.

Bulaznis!!!

Kad sam napisao za 3 puta nedeljno???Pise na svaka 3-4 dana,sto dodje 2 puta u toku nedelje...Nauci da citas,a i da mislis :twisted:

Koliko si gluposti nalupao u ovom postu,stvarno niko nema zivaca da te ubedjuje u drugacije,jer slepo verujes u neka pogresna misljenja i jednostavno si nedokazana osoba.Ja sam na fin nacin pokusao da ti objasnim kako stvari funkcionisu,ali ne vredi...Samo nastavi da radis po svojim ubedjenjima,"uspeh" ti je zagarantovan :lol: :lol:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #27 poslato: Februar 27, 2008, 12:49:00 posle podne »
Pocetniku je potrebno mnogo odmora i bazicnih vezbi,svako pretreniravanje vodi u suprotnom smeru,jer misicna vlakna se grade tokom dobrog i kvalitetnog odmora i kada imaju visok priliv aminokiselina...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Spartak

  • Gost
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #28 poslato: Februar 27, 2008, 01:28:33 posle podne »
 flamewar

Spartak

  • Gost
Odg: Sta Mislite?
« Odgovor #29 poslato: Februar 27, 2008, 01:34:45 posle podne »
Kada uceis da vozis biciklu, da li je bolje da vezbas voznju jednom nedeljno ili cesce.
priceless...