Septembar 27, 2024, 04:13:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Vaterpolo: Partizan u četvrtfinalu Evrolige!  (Pročitano 1944 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Vaterpolo: Partizan u četvrtfinalu Evrolige!
« poslato: Februar 06, 2008, 09:40:42 posle podne »
Vaterpolisti Partizan Rajfajzena u 5. kolu Evrolige u grupi D savladali su na "Banjici" ekipu italijanske Breše rezultatom 10:7 (2:2 4:3 2:1 2:1). Ovom pobedom "crno-beli" su obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u četvrtifinale elitnog takmičenja i to kolo pre kraja. U četvrtfinalnoj fazi prvak Srbije ne može za protivnike da dobije Jug ili Pro Reko, čime je značajno sebi olakšao put do "Fajnal Fora".

Pobednika je odlučila odlična igra Partizana u fazi odbrane i izuzetno raspoloženi Andrija Prlainović, koji je postigao čak četiri gola. Strelci za Partizan bili su još i Živko Gocić - dva puta, a po jednom u zapisnik su se upisali i Nastran, Aleksić, Mitrović i Filip Filipović. Najefikasniji u timu Breše bio je Molina sa 3 gola.

Trener Partizana Dejan Udovočić ocenio je da je utakmica bila teška i čestitao je prolaz u četvrtfinale igračima, ali i navijačima i dodao da će sada moći malo da se odmori.

"Videli ste i sami koliko je teška bila utakmica, ali zasluženo smo pobedili... Mnogo sam umoran od ove utakmice, a prethodne dve noći nisam normalno spavao. Iscrpljen sam i sada mogu malo da se odmorim", rekao je Udovičić.

Prlainović je ocenio "nije bilo nimalo lako pobediti Brešu".

"Pokazali smo, medjutim, da nam je mesto u samom svetskom vrhu. Breša je jedna od najboljih ekipa. Mislim da nam je ovo 10. utakmica za redom koju na Banjici nismo izgubili i nadam se da ćemo produžiti taj niz", kazao je Prlainović.

Filipović je pohvalio Prlainovića i kazao da mu je drago što je njegova ekipa "napravila kult" dolaska na utakmice.

"Hvala Andriji što nas je podizao svaki put kad su nas Italijani sustizali. Izborili smo četvrtfinale bez povredjenog Nikole Radjena, a sa njim ćemo biti mnogo jači. Drago mi je što smo napravili kult dolaska na utakmice Partizana", rekao je Filipović.

U poslednjem kolu takmičenja po grupama Partizan 15. marta gostuje Barseloneti, dok Breša dočekuje Posilipo.


izvor: B92
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!