Septembar 23, 2024, 10:15:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca  (Pročitano 2644 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« poslato: Decembar 20, 2007, 12:34:18 posle podne »
Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca

Bivša zvijezda PRIDE-a, član cijenjene Gracie obitelji, nosioc crnog pojasa Brazilskog Jiu Jitsu-a Ryan Gracie, pronađen je mrtav u zatvorskoj ćeliji nakon što je uhićen zbog krađe automobila i pokušaja krađe motocikla. Vijest je obišla svijet u trenu i šokirala MMA zajednicu. Ryan je oduvijek bio poznat kao problematična osoba. Njegova povezanost s krim miljeom u Brazilu nisu bile tajna. Sklon agresivnom ponašanju izvan ringa, imao je problema sa zakonom a nedavno je preživio i ranjavanje nožem, no smrt ga je zatekla pod još nerasvjetljenim okolnostima.

U nalazima krvi pronađeni su tragovi droga, što i nije iznenađujuće za one koji su pratili njegov životni put. Obitelj Gracie glavnog i odgovornog krivca u smrti Ryana za sad vidi u doktoru Sabino de Farias Ferreira Netou. Upitne su i akcije policije koja je nadrogiranog Ryana, koji je na taj dan pretrpio višestruke udarce u glavu, strpala u zatvorsku ćeliju umjesto u bolnicu. Kao uzrok smrti špekulira se i o srčanom zastoju prouzrokovanom predoziranjem kokainom. Doktor Neto tvrdi da je učinio sve u njegovoj moći kako bi pomogao posrnulom Gracieu, no unatoč svemu, Ryan je pronađen mrtav slijedeće jutro. Obitelj Gracie krivi upravo doktora i njegove lijekove koji su, pretpostavljaju u kombinaciji sa drogama u organizmu prouzročili smrt.

Pogreb je održan prošlu nedjelju, pored brojnih ostalih uvanika prisustvovali su i Renzo, Ralph, Royler i Kyra Gracie te Murillo Bustamante.

Ryan Gracie stekao je veliku popularnost kao „loš dečko“ Gracie obitelji. Agresivnog stila borbe, njegov teški nokaut protiv Ishizawe na Pride 10, ušao je u anale jednog od najboljih nokauta PRIDE-a. U okršaju protiv rivala Shunga Oyame na PRIDE 22, Ryan je iskoristio Oyamin napad iz garda na tlu, te ga uhvatio u polugu na ruci (armbar), koju nije puštao sve dok nije bilo prekasno. Slomio mu je ruku u trenu, namjerno i bez oklijevanja.

Iako talentirani borac i crni pojas u BJJ-u, Ryan je bio jabuka koja je pala daleko od Gracie stabla. Gracie obitelj je začetnik modernog MMA i odgovorni pokretači UFC-a. U pravilu su disciplinirani sportaši i borci koji snažno drže do načela poštovanja, prvenstveno svoje obitelji a zatim i protivnika.

Ryan je u tom smislu bio crna ovca obitelji, no nije bio iznimka. Rockson Gracie, sin legendarnog Ricksona umro je 2001. u navodnoj prometnoj nesreći na motoru iako su mnogi tvrdili da je pravi uzrok smrti bio vezan uz drogu.

Rezultati istrage biti će objavljeni unutar 30 dana. Znati će se siguran uzrok smrti, iako to neće mnogo promijeniti na stvari. MMA svijet je ostao bez jednog od najupečatljivijih i najkontroverznijih boraca. Njegov život a i smrt govore mnogo o njemu. Unatoč svemu ovom prilikom odajemo počast Ryanu Gracieu, MMA borcu. R.I.P. Ryan.

Izvor: www.profightstore.com
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2007, 12:36:08 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2007, 07:23:29 posle podne »
Zalosno je kada se ugasi mlad zvot. meni kao sportisti pada jos teze sto je takav potencijal nestoa sa lica zemlje.


Ali to je manje vis enjegov izbor. Ziveo je takvim nacinom zivota i niko nije bio preterano iznenadjen.

R.I.P.
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2007, 09:20:45 posle podne »
slazem s s milanom da je zalosnoo kad se mladi zivot ugasi..

njegov odabir zivljenja zivota ga je dovelo do ovog...

uz vakav nacin zivota neznam ima li ga smmisla spominjati po sporskim forumima...

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2007, 09:39:33 posle podne »
Ja mislim da ima smisla. Nisu sportisti zatvoreni u laboratoriju i samo sport. Zivot nosi iskusenja. Denis Rodman, Maradona, Mirza Delibasic,...
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2007, 09:41:18 posle podne »
rip

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #5 poslato: Decembar 23, 2007, 11:09:14 pre podne »
Ja mislim da ima smisla. Nisu sportisti zatvoreni u laboratoriju i samo sport. Zivot nosi iskusenja. Denis Rodman, Maradona, Mirza Delibasic,...

za mene oni niisu ortasi  na koje bi se trebalo ugledati cak mislim da sramote sport...
sto se tice mirze znam da je bio kosarkas ja mislim i da ima dvoranu po sebi nazvanu a u cem je jos  bio poznat neznam zato bi njega izostavio iz mog miljenja...

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2007, 12:10:42 posle podne »
Mirza je pusio dve pakle dnevno, pio na redovnoj bazi i bi kosarkaski virtuoz i genije. Umire od posledica nezdravog zivota. TAko da Mirza ostaje na listi.

S druge strane, moj omiljeni kosarkas svih vremena Drazen Petrovic je bio sportski svetac. On je primer na koga bi svako trebao da se ugleda.
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Ryan Gracie - Smrt kontroverznog borca
« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2007, 04:41:09 posle podne »
 ;bravi;