Jul 06, 2024, 05:02:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: nesimetricno razvijanje misica  (Pročitano 5060 puta)

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
nesimetricno razvijanje misica
« poslato: Mart 13, 2009, 02:46:51 posle podne »
Usled toga sto mi je kicma blago kriva na jednu stranu dolazi do toga da mi je jedna sisa razvijenija od druge......kako to vezbama najbolje da ispravim??

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2009, 04:10:58 posle podne »
imas , skoliozu , idi kod fizijatra , neka te nauci vezbe za ispravljanje skolioze , radi te vezbe , kadaispravis taj problem onda kreni da vezbas

Van mreže nemos

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2009, 07:11:36 posle podne »
aj samo mi reci da si sto posto siguran i da ja sad zbog toga ne mogu da vezbam??

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2009, 07:48:44 posle podne »
nisam preterano upucen u skoliozu, ali da toliko da ti mogu reci da samo mozes stvoriti sebi vece probleme. Kao sto santi rece, pravac fizijatar.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2009, 09:57:54 posle podne »
100% sam siguran da ne smes sa skoliozom da radis sa tegovima

Van mreže zile88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 223
  • Eat sleep train repeat.
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #5 poslato: April 18, 2009, 02:00:06 posle podne »
100% sam siguran da ne smes sa skoliozom da radis sa tegovima

ja sam imao kucmu krivu u obe strane kao slovo S i treniranjem u teretani potpuno sam ispravio kicmu!
miki_el_hefe instagram
Milan Djordjevic Face

Van mreže PROFILER

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2009, 01:09:35 posle podne »
Naravno da smes da ides u teretanu.
Ono sto ti savetujem iz licnog iskustva (jer i ja imam blagu skoliozu) jeste da posvetis paznju pravilnom vezbanju u smislu same tehnike izvodjenja vezbi i adekvatnom opterecenju tj. tezinama sa kojima radis. Naravno, treba i da postis i fizioterapeuta jer ce ti dati vezbe (ne misim na vezbe za teretanu) koje i pored treniranja u teretani treba da praktiskujes. Ja sam povremeno kombinovao i plivanje i trcanje sto mi je takodje pomoglo.

Sve se da u vecoj ili manjoj meri popraviti. Samo je vazno strpljenje i lagano.

Eto toliko od mene.
Pozdrav

Van mreže Vlado_lee

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #7 poslato: Maj 05, 2009, 10:23:31 posle podne »
@ zile -  mozete li mi reci, da li si radio neke posebne vjezbe u teretani za krivu kicmu, ili se ispravila samo do normalnih vjezbi koje svi radimo?! To me bas zanima, posto ja imam genetski blago krivu kicmu!

@ profiler - jel i tebi teretana pomogla u otklanjanju problema sa kicmom, osim plivanja!

Hvala vam unapred!

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2009, 10:27:54 pre podne »
Ukoliko budeš radio vežbe koje trenutno možda ne bi smeo zbog kičme ili preterivao sa opterećem možeš pogoršati stvar. Prvo poseti sportskog lekara neka ti on da vežbe koje ćeš raditi što u teretani što van nje. Nemoj se igrati sa takvim stvarima jer možeš ugroziti svoje zdravlje i dalji napredak u ovom sportu. To ti je moj iskren savet.
« Poslednja izmena: Maj 06, 2009, 10:31:26 pre podne Maša »

Van mreže PROFILER

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2009, 11:03:07 pre podne »
Vlado,
konkretno u mom slucaju, najveci problem je sto sam ja kasno poceo da vezbam sa nekih 26-27 godina i
tada je vec bilo kasno sto se tice ispravljanja kicme, jer se to radi u mladjim godinama.
Takodje drugi problem je bio u mojoj fizickoj neaktivnosti tj. jako puno sedim tokom dana sto na poslu sto u kolima itd
pa se i cesto javljao neki tupi bol u ledljima jer mi je muskulatura ledja, trbusnjaka i ostalih misica koji drze gorni deo tela (torzo) bila jako slaba.

Ono u cemu je meni pomoglo to sto sam krenuo da vezbam u teretani kao i ostale fizicke aktivnosti jeste da sam uspeo,
izmedju ostalog,  da ojacam muskulaturu ledja, trbusne misice, jer oni imaju jako veliku ulogu u drzanju tela/torzoa.
Samim tim, imam dosta pravilnije drzanje, pravilnije sedim i mnogo manje se umaram tj. ne javlja se vise taj tupi bol u ledjima,
a i vide se rezultati estetske prirode 8) Jednostavno, osecam se mnogo bolje, jace, zdravije a i lepse izgledam  ;D

Ono sto pokusavam da kazem, kicma mi se nije ispravila ali zbog svega sto sam gore napisao, svim ovim sto radim, smanjujem sanse
da kola i dalje idu nizbrdo tj. da skolioza jos vise uzme maha i jos vise dodje do izrazaja kako u zdravstvenom tako i u estetskom smislu.

I jos jednom napominjem, samo pravilno izvodjenje vezbi, adekvatne tezine, pravilna ishrana i strpljenje (vreme) dovode do rezultata,
bili oni zdravstvene, estetske ili druge prirode  :)

Ovo su pre mene rekli mnogo pametniji i iskusniji ljudi sa ovog foruma i to je zaista tako, a ono zbog cega posebno to
ponavljam svaki put u ovoj temi jeste jer se ovde jos vise paznje treba posvetiti tome jer se radi o osobama koje imaju
fizicki/zdravstveni problem (tj. skoliozu kicme) sto je i moj slucaj pa je dodatna opreznost jos potrebnija.

Nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje
Ako mogu jos nesto da pomogne tu sam.



Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2009, 11:58:28 pre podne »
i kod mene je taj problem,samo sto se ta asimetrija vidi i svi mi kazu,leva je veca od desne...,i cudno mi je sto kad god radim pa i bucicama da me u levu sisu uhvait dobra upala a u desnu vrlo malo,i tako uvek,ne razumem sto,a odlicno pravilno odradim
Beat the genetics!

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: nesimetricno razvijanje misica
« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2009, 01:35:24 posle podne »
Mislim da za skoliozu ne treba raditi vezbe iza glave, tj one koje opterecuju gornji deo ledja.

Npr potisak za ramena iza glave NE SME.

Potisak ispred ili bench sme.

i nemoj raditi sa velikim tezinama i velikim intizitetom.

http://www.centarsm.co.yu/ProgramSkolioza.htm
You will just be more stronger, faster and harder than before.