Avgust 02, 2024, 01:45:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Jednostavno pitanje  (Pročitano 3785 puta)

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Jednostavno pitanje
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2008, 04:50:50 posle podne »
Ne tupi ga mnogo nego vezbaj i cuti! :)
To the LIMIT!

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Jednostavno pitanje
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2008, 05:27:33 posle podne »
to niko ne zna da li utice ili ne. Ako se plasis da ces prestati da raste ti cekaj da narasetes pa pocni da treniras. Ako se ne plasis ili te je bas briga za visinu onda treniraj

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.597
Odg: Jednostavno pitanje
« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2008, 07:07:57 posle podne »
Pa ok.. samo me zanima sta vi o tom mislite.. Ja sam pri tome da ne utjece na rast
pa brate zar nisi nista zakljucio iz mog posta jbt... znaci moze ali ne mora da utice, zavisi od genetike i visse faktora , kako ce tvoje telo reagovati na vezbe sa tegovima itd...
sigurno ce uticati na rast ako ti udjess u teretanu sa manje od 17 godina i ako budess peglao neke silne tezine, joss plus nepravilno ili sta vec... trening za klince od 14-17 godina treba da bude umeren i pod nadzorom pogotovo ako si slabe konstitucije i ako se nisi bavio neki sportom pre... imaj na umu da se u tim goinama najvisse razvijass i treba da idess u teretanu (ne kazem suprotno) ali tvoje kosti , zglobovi joss rastu i dobro pazi kako cess ih opteretiti sa kojim tezinama i nakoji nacin... a ako ces ti u tom periodu da sabijass kicmu sa tamo nekim astronomskim tezinama, mozess slobodno da zaboraviss na rast ... jes sad skapirao?

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Jednostavno pitanje
« Odgovor #18 poslato: Mart 14, 2008, 07:24:52 posle podne »
Prvi put uso u teretanu u 7 razredu osnovne skole. Posto sam u to vreme trenirao karate i fudbal treninzi su bili vise usmereni na noge. Naravno cucnjeve i mrtvo dizanje nisam nikad izostavio. Tezine su bile normalne a forma izvodjenja ispravna. Jbg tad sam malo, tj nista nisam znao o ishrani tako da i napredak i nije bio neki.
Ali sve u svemu presisao sam caleta u visini i visi sam od njega jedno 5-7 cm... Tako da stojim pri tome da teretana ne utice na rast. U mom slucaju mozda je i pomogla.  ;think;

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Jednostavno pitanje
« Odgovor #19 poslato: Mart 15, 2008, 02:13:54 pre podne »
Ono na sta moze sigurno da ti utice su zglobovi...ligamenti....