Avgust 02, 2024, 12:09:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Vreme treninga  (Pročitano 3211 puta)

Van mreže Burek

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Vreme treninga
« poslato: Jun 29, 2007, 04:34:11 posle podne »
Hteo bih da vas pitam kao iskusnije vezbace kada bi meni bilo najbolje vreme da odem u teretanu? posto sam ogranicen sa vremenom iz razloga sto u teretanu koju bih isao imam popust oko 1500din sa index-om a samim tim i ograniceno vreme a to je od 09:00 - 15:00h e sad mene zanima kad bi najbolje bilo otici i odraditi trening?

I imam jos jedno pitanje posto sam isao u teretanu pre god. dana i imao sam povredu meniskusa pa nisam isao i sad bih da nastasvim ponovo i zanima me da li da pocnem da vezbam kao pocetnik posto sam imao pauzu od godunu dana? pod tim podrazumevam raspored treninga a to je da li da radim svaku misicnu partiju posebno (jedan dan ruke, drugi ledja, treci grudi... pa pauza) ili da kombinujem sa klasikom znaci po dve misicne partije u jednom danu??

Hvala unapred!!!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2007, 05:01:42 posle podne »
Kao prvo, nemoj da ti niko odredjuje tok zivota. Sam odluci kada je najbolje vrijeme za teretanu.

Drugo, godinu dana odsustva iz teretane je jako dugo vremena. Ne znam kakvu si misicnu masu imao kada si prestao da treniras prije godinu dana ali vjerujem da nisi bio ogroman.

Najbolje ti je da treniras 4 puta sedmicno, i ne vise od dva dana zaredom. Tijelo treba odmora. Noge bi trebao raditi same na treningu, a ostale misicne partije mozes kombinirati zajedno na treningu kako ti najbolje odgovara.
« Poslednja izmena: Jun 29, 2007, 05:03:44 posle podne Manimal »

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2007, 07:15:58 posle podne »
nachuo sam nesto da je dobro par sati posle doruchka otici u teretanu, a ne predveche...
po nekoj logici valjda da bi vishe proteina uneli posle treninga, jel tako?

Spartak

  • Gost
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2007, 12:28:52 pre podne »
najbolje bi bilo posle 2-3 obroka poci u teretanu.Malo carbsa da uneses(ako si na masi :) )

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2007, 12:40:50 pre podne »
Jedi u 09.00(ovsene+belanca) pa u 11-11.30 u teretanu...ili jedi u 09.00(ovsene+belanca),opet obrok u 11.00(npr. tuna+razeni) u teretanu oko 13.-13.30...Posle teretane PWM standardno i obrok...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Burek

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2007, 11:49:39 pre podne »
ova druga varijanta mi bolje odgovara... cini mi se da cu ici bas oko 13.30

:) soryy sasacg nisam ja bas tako strucan sa tim bilderskim jezikom:)).... pa bih te zamolio da mi prevedes sta ti znaci OVSENE i sta je ovo sa tunom RAZENI?  tnx

Spartak

  • Gost
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2007, 12:53:09 posle podne »
ovsene(zobene) pahuljice
razeni hleb-integralni hleb

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2009, 10:02:09 posle podne »
evo da pokrenem opet ovu temu
dali je prihvatljivo da trening odradim u kasnim vecernjim satima pa da posle  PWM -a odmah odem na spavanje ili eventualno sat vremena kasnije pojedem pola ELA sira. kako bi u tom slucaju fruktoza iz PWM-a delovala na masne naslage koje planiram polako "tesati"

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2009, 10:41:33 posle podne »
Ja radim ovako... 3 dobra obroka pre gyma , i 4 posle i to je to  8) Pre treninga vise carbsa a posle manje.

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2009, 11:25:20 posle podne »
taj deo price je meni jasan samo neznam koliko je pametno trenirati kasno uvece pa onda popiti 50g glukoze (uz protein i glutamin) i leci da spavam, kao sto ja planiram?

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2009, 12:28:22 pre podne »
Ja uvek treniram oko 6,7 sati treniram, zbog skole. I uvek imam vremena da sprovedeim ishranu na nivou ;D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Vreme treninga
« Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2009, 02:14:31 posle podne »
dali je prihvatljivo da trening odradim u kasnim vecernjim satima pa da posle  PWM -a odmah odem na spavanje ili eventualno sat vremena kasnije pojedem pola ELA sira.

Sacekaj posle PWM-a bar 30-ak minuta pa pojedi taj ella sir...pa na spavanje