Jul 05, 2024, 06:58:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Dilema oko treninga  (Pročitano 2412 puta)

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Dilema oko treninga
« poslato: Jun 10, 2007, 09:06:00 posle podne »
Posle odredjene pauze resio sam da opet krenem sa treniranjem, samo znatno ozbiljnije, bez biranja hrane, i sa odgovarajucom suplementacijom.

Trenutno sam u dilemi jer ne znam sa kakvim programo da pocnem.
Inace u pocetku sam  trenirao klasicnim trodnevnim splitom. Grudi-triceps, ledja-biceps, Noge ramena , vremenom kada sam u trening uvrstio cucnjeve shvatio sam da posle nogu tesko ima snage i za ramena pa sa odvojio te dve misicne grupe.

Trenutno problem koji imam jeste da kvalitetno odradim cak i grudi i triceps u istom treningu. Jednostavno gubim snagu i motivaciju i  ne mogu da zavrsim trening u istom ritmu.
Radim 3  vezbe po  3 serije 8-12 ponavljanja za vece misicne grupe i 2 vezbe po 3 serije za manje.

Razmisljao sam da krenem sa Beginner's Blast Off programom, medjutim bojim se da je suvise pocetnicki. S druge strane,  procitao sam i Milos Sarcev Begginer's Program i tu mi se dopada razdvajanje misicnim grupa na po jednu dnevno. Licno mislim da bih tako mogao da se u potpunosti posvetim jednoj misicnom grupi i sa najboljom formom zavrsim trening.

Kakvo je vase misljenje o tome i sta bi bilo najbolje uraditi ?

Hvala

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2007, 09:19:24 posle podne »
grud-bic
noge
ramena-tric
ledja
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2007, 04:06:45 posle podne »
Da, ali opet imam grudi i biceps istog dana, kazem meni bi odgovaralo da to odvojim ? Da li bi to bila greska ?
Sta je sa brojem serija i vezbama po misicnoj grupi ? Da li da probam da smanjim malo to ?


Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2007, 04:13:45 posle podne »
Da, ali opet imam grudi i biceps istog dana, kazem meni bi odgovaralo da to odvojim ? Da li bi to bila greska ?
Sta je sa brojem serija i vezbama po misicnoj grupi ? Da li da probam da smanjim malo to ?



Zar nisi radio grudi-tric???


Inace u pocetku sam  trenirao klasicnim trodnevnim splitom. Grudi-triceps, ledja-biceps

Trenutno problem koji imam jeste da kvalitetno odradim cak i grudi i triceps u istom treningu


Grudi,noge,ledja,ramena-4 vezbe u 3-4 serije,biceps,triceps-3 vezbe u 3-4 serije...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2007, 04:20:39 posle podne »
Da radio sam. Kazem, problem je u tome sto kad imam dve misicne grupe istog dana (grud-bic, grud-tric sve jedno) imam osecaj da ne mogu bas da odrzim istu formu i na pocetku i na kraju treninga. Mislim nije da ja sad umrem dok dodjem do tricepsa, ali imam osecaj da cu ga odraditi sa boljom formom i bolje pogoditi ako ga budem radio odmoran sledeceg dana.Zato pitam da li je to pogresno...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2007, 04:25:15 posle podne »
Problem je bio u tome sto dok radis grudi istovremeno pogadjas i triceps,i posle nemas snage da ga odradis kako treba...Zato ti sad predlazem kombinaciju grudi-bic gde biceps nije opterecen tokom vezbanja grudi i imaces snage da ga odradis kako treba...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2007, 10:45:07 posle podne »
Kako bez biranja hrane?
Be yourself no matter what they say.

Van mreže nekilik

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2007, 10:23:23 pre podne »
moj licni sada
pon:grudi
uto: tric
sre:ledj,biceps,podlaktica   
cet:ramena
pet:noge
sub odmor (kardio ili misic koji treba doraditi po zelji)
ned odmor

Spartak

  • Gost
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2007, 10:28:18 pre podne »
ja radim ovako
-ledja
-grudi
-noge
-ramena
-ruke

odvojeno sve,svaki misic ima vremena da se odmori

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Dilema oko treninga
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2007, 01:04:24 posle podne »
Kako bez biranja hrane?
jescu sta god treba, ma koliko mi bilo muka od toga...

ja radim ovako
-ledja
-grudi
-noge
-ramena
-ruke

odvojeno sve,svaki misic ima vremena da se odmori
tako nesto sam i ja mislio...Koja je tacno razlika izmedju treninga u kojem su odvojene misicne grupe od onog gde nisu ?