Jun 24, 2024, 02:59:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.214 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Treba mi savet za triceps  (Pročitano 5608 puta)

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Treba mi savet za triceps
« poslato: Mart 30, 2007, 10:48:51 posle podne »
Danas sam malo bolje zagledao kako mi napredujem triceps i nisam zadovoljan.
Na prilozenoj slici:



Zadnji deo tricpesa koji je oznacen sa 1 mi najbolje napreduje. Pod brojem 2 mi je isto dobar ali do pola a nastavak koji ide ka laktu mi se jedva nadzire. Pod brojem 3 mi je isto lose. Kad god radim tricpes uvek imam upalu samo glave pod brojem 1 kao sto sada imam.
Vezbe koje radim su:
- Dugo sam radio potisak sa bench klupe i sada samo na neko vreme izbacio tu vezbu (radi promene).
- Lat masina, usi hvat sa V sipkom.
- Potisak sa cela, mada ja spustam iza glave.
- Obrnuti hvat na lat masini (ravna sipka). Ova vezba mi je laksa za izvodjenje kada sam okrenut kontra od lata i nagnem se  napred. U suprotnom me bolu zglobovi kada je radim tj izvrcu se.
Uvek radim 3 vezbe. Nekad ubacim bucicu iza glave, nekad teg iza glave sa obe ruke, nekad kanap itd. Ali nisam nasao idealnu za ono sto mi treba.
Treba mi pomoc koju vezbe da ubacim, koje da izbacim izbacim i koje bi mogao da rotiram pa da ih svremena na vreme ubacim.


Spartak

  • Gost
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2007, 10:52:15 posle podne »
pazi,glavu broj 3 nemozes direktno da pogodis,barem mislim,ali da bi ti se nazirala glava 2 produzetak do lakta,moras da budes dobro izdefinisan.Tu glavu ces najbolje pogoditi french pressom ili na lat masini sa konopima

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2007, 01:08:31 posle podne »
Videcu onda malo cesce da ubacim kanap. Stalno sam ga radio na kraju a tada mi je snaga na izmaku.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #3 poslato: April 01, 2007, 01:23:44 posle podne »
pazi,glavu broj 3 nemozes direktno da pogodis,barem mislim,ali da bi ti se nazirala glava 2 produzetak do lakta,moras da budes dobro izdefinisan.Tu glavu ces najbolje pogoditi french pressom ili na lat masini sa konopima

Nijedna glava tricepsa se ne može konkretno izolovati...propadanje je vežba koja odlično pogađa medialnu glavu(broj 3)...
Izraženost lateralne glave ne mora da bude često pitanje definisanosti već je mnogo puta u pitanju genetika...kao što mnogi misle da im je biceps kratak jer ga nisu vežbali kako treba a ustvari je stvar genetike jer mu je jednostavno takav pripoj ista stvar je i sa tricepsom...Vežba sa konopcem je odlična ali nemoj od nje da praviš osnovnu vežbu...

Spartak

  • Gost
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2007, 05:45:56 posle podne »
pa da to sam i mislio nemoze potpuno da se izoluje,vec samo da je opterecenje vece na tu glavu tricepsa.

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #5 poslato: April 01, 2007, 11:31:14 posle podne »
U svakom slucaju je bolje da s vremena na vreme promenis vezbu, ali nemoj da se lisavas nijedne u potpunosti. Radi kik-bek i propadanje. Sa minimalnom  promenom ugla - polozaja ruku, mozes da pogodis i taj deo.

Van mreže Nikko55

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2007, 03:24:54 posle podne »

Evo ti pregled vezbi za Triceps i sta koja vezba pogadja mozda ce ti pomoci da resis problem

Sve 3 glave najvecim intezitetom

- potisak sa cela na kontra-kosoj klupi sa EZ sipkom (French Press With EZ Bar on Decline Bench)
- sedeca ekstenzija iza glave sa tegom - neutralni hvat (Overhead Tric. Extension With Dumbbell and Neutral Grip)
- sedeca ekstenzija iza glave sa tegom (Overhead Tric. Extension With Dumbbell and Rotation)- neutralni hvat sa rotacijom u gornjoj polovini pokreta - palac od glave
- potisak uzetom sa gornjeg kotura (Tric. Push Down With Rope) - ovde pokret zapocinje spoljna glava a tek u donjoj polovini pokreta se ukljucuju i ostale dve glave
- potisak sa V sipkom (Tric. Push Down With V Bar)
- jednorucno povlacenje sa obrnutim hvatom (One-Arm Triceps Push Down - Reverse Grip)
- spustanje na paralelnim ruckama - neutralni hvat (Parallel Bar Dip - Neutral Grip)
- propadanje na klupi (Bench Dip) - laktovi uz telo

Spoljna glava (Lateral Head) - maksimalni stres, ostale dve glave umereni

- Triceps ekstenzija sa tegovima - neutralni hvat (Supine Triceps Extension With Dumbbell and Neutral Grip)
- klececa Tric. ekstenzija sa uzetom (Overhead Triceps Extension With Rope)

Unutrasnja glava (Medial Head) - ne moze se izolovati. Uvek radi sa nekom od ostalih ili sve tri zajedno.
 
Dugacka glava (Long Head) - maksimalno, ostale dve umereno

- Povlacenje preko glave sa EZ sipkom i uskim hvatom (Pullover With EZ Bar and Narrow Grip)
- Sedeca ekstenzija iza glave sa obrnutim hvatom (Overhead Triceps Extension With Reverse Grip)
Spoljna i Unutrasnja glava (Lateral and Medial Head)
- Stojeci potisak iza glave sa ravnom sipkom (Standing French Press With Straight Bar)
- Potisak jednom rukom (One-Arm Triceps Push Down)
- Potisak sa klupe uzanim hvatom (Bench Press With Narrow Grip)
- Tric. ekstenzija u pretklonu (Kick Back)
- Vojnicki potisak iza vrata sa ravnom sipkom (Military Press With Straight Bar Behind Neck)

Spoljna i Dugacka glava (Lateral and Long Head)

- Potisak ravnom sipkom uzani hvat (Triceps Push Down With Straight Bar and Narrow Grip)

Unutrasnja i Dugacka glava nikad ne rade samostalno


Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2007, 06:46:59 posle podne »
@Nikko55

Hvala na vezbama! Sada cu sigurno naci neke idealne vezbe.

Koje ti inace koristis?

Van mreže Nikko55

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Treba mi savet za triceps
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2007, 05:23:42 pre podne »
@Nikko55

Hvala na vezbama! Sada cu sigurno naci neke idealne vezbe.

Koje ti inace koristis?

Vezbe koje sam ti  naveo za pojedinacne misice Tricepsa su vrlo precizne i radjene su na osnovu IMR (Magnetna Rezonanca). Primeceno je kad se misic optereti da u slici koja se dobije preko IMR  (odmah nakon opterecenja a najduze do 1 sata) opterecena vlakna menjaju boju ili tacnije idu ka tamno sivoj, skoro crnoj. Sto je opterecenje vece i slika je tamnija tako da je mogla da se dobije fina gradacija razlicitog opterecenja kod razlicitih vezbi.

U zavisnosti koji  program radim sa klijentima primenjujem odgovarajuce vezbe.  Principijelno krecem od vezbi koje opterecuju sve tri glave podjednako pa onda ako neka zaostaje obratim paznju na vezbe kojima nju pogadjam.