Jun 29, 2024, 02:23:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Ocijenite mi program za definiciju!  (Pročitano 2199 puta)

Van mreže ceko

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Ocijenite mi program za definiciju!
« poslato: Mart 29, 2007, 12:50:44 pre podne »
Lijep pozdrav! Imam 16 godina, u teretanu redovno idem 11 mjeseci, tjelesni tip endomorf, BF mi je bio 14% prije točno godinu dana, visok sam oko 182 centimetra i imam 76 kilograma. Nakon što sam dobio "nešto" (to mi ide vrlo sporo) mišića, volio bi odraditi na malo ranijoj definiciji pretežito zbog masnih naslaga na trbuhu i leđima. Zanima me je li je slijedeći trening u redu (sam sam si ga sastavio), ako nije, zamolio bih vas da me ispravite i kažete gdje griješim. Na definiciju bi krenuo početkom 4. mjeseca pa sve do početka škole, tj. 9. mjeseca.

Ponedjeljak - prsa + biceps + trbušni
Utorak - KARDIO - sobna bicikla 45 minuta
Srijeda - ramena + triceps + trbušni
Četvrtak - KARDIO - sobna bicikla 45 minuta
Petak - noge + leđa + triceps
Subota - KARDIO - sobna bicikla 45 minuta

- Za svaku mišićnu skupinu po 3 različite vježbe po 4 serije s tolikom kilažom da ponavljanja budu svaki put oko broja 15. Odmor između serija i vježbi 30 sekundi. Kardio na bicikli laganim ili srednjim intezitetom. Od dodataka prehrani koristio bi samo whey i monohidrat te MV daily one. Na ovaj način odmor i trening bi mi bili "razriješeni", još se moram malo potruditi oko prehrane i to bi bilo to. Molim vas da mi kažete što odavdje ne valja, hvala puno, pozdrav!  :D

Van mreže nemanja85

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Ocijenite mi program za definiciju!
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2007, 06:39:25 pre podne »
ne znam koliko mozes masnijh naslaga da imas sa tom visinom i tezinom :)

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Odg: Ocijenite mi program za definiciju!
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2007, 07:33:46 pre podne »
Uh, uh..   

Mnogo gresaka ... tj. ceo post ti je greska.

Prvo odnos visine i tezine, a ti bi na definiciju?
A onda duhovit program u kome se triceps radi na 2 dana...
A kao slag na tortu..    Petak - NOGE + LEDJA + TRICEPS

Mislim da ne trebas da ides na definiciju, a isto tako mislim i da bi trebao da radis jednu misicnu partiju dnevno.
Pojacaj hranu i povecaj misicnu masu..
Nista neces postici sa definicijom...bar ne u ovom trenutku.

Van mreže ceko

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ocijenite mi program za definiciju!
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2007, 02:57:20 posle podne »
Jooooj, hahaha, tek sada sam vidio greške, istina, post sam pisao u jedan ujutro. Nisam mislio na ovaj način trenirati, ozbiljno  :lol:

Dakle, ispravak;

Ponedjeljak - prsa + biceps + trbušni
Utorak - KARDIO - sobna bicikla 45 minuta
Srijeda - leđa + triceps + trbušni
Četvrtak - KARDIO - sobna bicikla 45 minuta
Petak - noge + ramena + trbušni
Subota - KARDIO - sobna bicikla 45 minuta
Nedjelja - ODMOR!

Nadam se da nisam i sad nešto fulao  :D  Nemanja, rekao sam da imam masnih naslaga puno (čak i previše!) na kritičnijim mjestima - trbuhu i leđima i to mi je sada u interesu da kroz par mjeseci skinem definicijom, a isto tako muku mučim sa lipomastijom. Mislim da nije važan taj odnos visine i težine, već na kojim mjestima se skuplja mast. Hvala.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Ocijenite mi program za definiciju!
« Odgovor #4 poslato: Mart 29, 2007, 09:13:22 posle podne »
kad bi samo poceo da se hranis normalnije i kada bi izbacio junk food skroz, kontrolisao unos UH i varirao ga, mislim da bi bio mnogo zadovoljniji svojim izgledom vec posle 3-4 meseca, nego da krenes na definiciju. na definiciju se krece kad ima sta da se definise, a ne posle 11 meseci vezbanja i 76 kila na 182 cm.

Van mreže ceko

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ocijenite mi program za definiciju!
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2007, 04:20:28 posle podne »
Hvala na mnogobrojnim i korisnim odgovorima. Nemate pojma koliko ste mi pomogli. Bok.