Jun 27, 2024, 09:50:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.241 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Izbor nove teretane za vezbanje  (Pročitano 5213 puta)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Izbor nove teretane za vezbanje
« poslato: Jul 09, 2007, 12:54:02 posle podne »
Postovanje,


Resio sam da promenim teretanu. Ne zelim vise da kao neki jadnik idem u rupu u koju sam do sada isao. Dosta mi je vise, iako bi ona bila fenomenalna samo kada bi se malo odrzavala, svakim danom sve vise i vise propada i ja koji ne zahtevam preteranu higijenu sam odlucio da vise ne idem tamo jer je kap prelila casu. I pored svih pozitivnih stvari koje me teraju da idem dole, odlucio sam da promenim teretanu.

Medjutim, treba mi vasa pomoc! Konacno sam neke stvari resio u zivotu i mogu da se posvetim treniranju maksimalno (jeste da cu uskoro da se zaposlim i da imam neke nove obaveze, ali mislim da cu moci da iskombinujem minimum 3 puta nedeljno), sto i zelim i jedva cekam. Najvaznije mi je u stvari kontinuitet, jer sam u poslednje 2-3 godine stalno kretao pa pauzirao, sto zbog obaveza na fakultetu sto zbog raznih povreda.

Krecem od nule. Sto se tice ishrane, samog treninga i sve ostaloga, o tome cemo u nekoj drugoj temi. Ovde prvenstveno molim da mi pomognete u izboru teretane. Sta je za mene bitno?

1) Naravno, cena. U staroj teretani sam placao smesnu ceni i prosto sam nenaviknut na "normalne" cene. Generalno, u ovom prvom mesecu bih se uklopio i u 2500 dinara za 16 termina i to je maksimalna cena koju bih platio. Da spomenem da sam u staroj teretani placao 900 dinara za isto toliko termina.  Undecided

2) Ono sto mi je, ipak, ubedljivo najvaznije i sto me odbija od promene teretane, jeste prisustvo trenera odnosno ljudi koji bi mi u svakom monentu VRHUNSKI pomogli prilikom vezbanja. Ja apsolutno ne mogu sam da vezbam. Poznajem sebe, posebno u pocetnom periodu. Ja sam apsolutni perfekcionista i ako ne uradim ono sto sam zamislio i kako sam zamislio, onda bolje da nisam ni vezbao. NAJVISE mrzim kada pitam nekoga da mi pomogne a ono se ispostavi da taj neko blaaaaage veze nema sa pomaganjem pa ili se mucim kao ludak ili mi on sam odradi vezbu. Dakle, sastav ljudi je takodje bitan, da nisu svi noob-ovi Wink ali i da postoji trener kome je to posao, koji je ljubazan i koji me nece gledati kao idiota zato sto ne mogu da podignem vise od 50kg iz bench-a na primer...

3) HIGIJENA!!! Sta podrazumevam pod ovim? Prvenstveno elementarnu higijenu. Da nema svinja kao u mojoj teretani koje se znoje i svuda ostavljaju znoj, da nema ljudi koji uzasno smrde, da se cisti pomalo, i sto je najvaznije - DA POSTOJE PRAVILA KOJA SE POSTUJU!!! Takodje, ono sto mi je jako bitno je da na 50C celzijusa u teretani moze najnormalnije da se vezba, dakle ili da je extra ventilacija ili da ima klimu, samo da na najvecoj vrucini moze komotno da se vezba a ne kao u mojoj dosadasnjoj da leti maltene ne moze da se vezba od vrucine, smrada, svacega.  DA NE SMRDI!!! Barem ne preterano. Ovo sve mozda zvuci preterano ali zelim da naglasim da bi ste se verovatno iznenadili sta ja trazim i gde sam do sada vezbao jer u mojoj teretani je bukvalno sida u vazduhu. Hocu da kazem da nisam smizla, samo zelim normalne uslove.

4) Sprave, oprema, tegovi i kilaza istih. Znaci, da nije ona varijanta maksimalna bucica ima 15kg. Sto se sprava tice, sjajno mi je ako postoji KONTRA KOSI jer sam primetio da ga dosta teretana nema. Ostalo - standardno. Hamer, pek-dek, kros masina, skot klupa, to svuda ima... i da su TEGOVI za bench recimo dobri a ne ona na primer plastikom obavijena s*anja! Moja teretana je sto se tice tegova i sprava vrh vrhova, steta sto propada.


E sad'... ja zivim u samom centru Beograda i imao sam u vidu sledece teterane a od vas zelim da mi dodate jos neke za koje znate da su u ovom rangu a da su mi blizu (da mogu peske da odem):

1. Forest - Takovska ulica. Ovde sam bio jednom i delovalo mi je super, ali opet, znate kako je kada se posle sto godina ode u neku drugu teretanu. Nesto ima, nesto nema. Ima trenera kao nekih ali mi se cini da dolaze sve "normalni" ljudi i da nema mnogo hard core vezbaca sto i nije tako lose ali opet i to pokazuje vrednost same teretane i sprava i svega kao i mogucnost da ti neko pomogne kako treba. Sa druge strane, mislim da mi se za pocetak ne bi dopala ni atmosfera sve samih hard core-ovaca.

2. Muscle planet ili tako nesto. Takovska takodje. Pored glavne poste. Bio, video na kratko, nedovoljno, delovala mi je ok ranije a sada - pojma nemam.

3. Extreme gym - ona je mozda ipak previse hard core za mene, plasim se da bi mi bilo neprijatno pored svih tih profi likova...

4. Znam da ima neka i u Skadarskoj ali o njoj ne znam ama bas nista.


Eto, molim vas da mi na osnovu stvari koje sam izneo pomognete da izaberem teretanu u kojoj cu dugorocno da vezbam. Znaci da uzmete u obzir sve one tacke koje sam gore naveo.

Hvala!!!

P.S. Idealno bi bilo da radi nedeljom!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2007, 12:56:54 posle podne »
slatke selektorske muke
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2007, 01:18:12 posle podne »
1.Forest, idi tamo ako si zensko ili gej
2.Muscle planet mislim da imaju neki trip placas tu i tu cenu za starije sprave a za nove jos neka doplata, tako je pre bilo ne znam sada

E moj izbor je uvek x3m gym iskreno, išao sam tamo pola godine i jedva čekam da se vratim u Septembru.Bućice od kilogram do 100 :D mašine, tegovi, uz to higijena je održava max.Jedina zamerka je ventilacija pa ne bih ti preporučio da uveče oko 8 dolaziš, još ako radiš noge ugušio bi se.Cena je 2600 CEO mesec, bez ikakvih termina.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2007, 03:01:52 posle podne »
1.Forest, idi tamo ako si zensko ili gej

:lol:

Citat
2.Muscle planet mislim da imaju neki trip placas tu i tu cenu za starije sprave a za nove jos neka doplata, tako je pre bilo ne znam sada

Ne znam, nisam cuo za to... znas li kakva je teretana ovako? Da li ispunjava ove moje kriterijume?

Citat
E moj izbor je uvek x3m gym iskreno, išao sam tamo pola godine i jedva čekam da se vratim u Septembru.Bućice od kilogram do 100 :D mašine, tegovi, uz to higijena je održava max.Jedina zamerka je ventilacija pa ne bih ti preporučio da uveče oko 8 dolaziš, još ako radiš noge ugušio bi se.Cena je 2600 CEO mesec, bez ikakvih termina.

Pa ja bas treniram predvece, od 20h uglavnom. Ne mogu da verujem da je ventilacija losa u tako popularnoj teretani gde vezbaju profi sportisti... Moracu da prosetam da vidim kakva je... plasim se da od silne guzve nece biti mesta pa da ce morati da se ceka na sprave... a i necu da me gledaju kao idiota sto trazim pomoc na 50kg iz Bencha na primer... zelim neko opusteno mesto sa ok ljudima...

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2007, 03:39:22 posle podne »
Idi u Muscleplanet i proveri ne mogu ništa tačno da ti kažem.
I kolika god da je gužva u x3mu uvek može da se vežba.Što se tiče ventilacije ja imam tih problema samo ako radim noge u tom terminu ovako je opušteno.Uostalom prošetaj se pa vidi sam.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2007, 09:27:34 posle podne »
A reci mi molim te, zasto mislis tako o FOREST teretani? Ja sam bio jednom i delovala mi je super (treba imati u vidu da sam godinama isao u rupcagu od teretane), jedino sto nema sve sprave sa kojima sam radio , opet, ove koje ima deluju sjajno a i slabi su sa tegovima, sto sa bucicama sto sa tegovima za bench cini mi se... ali mozda se i varam, nisam zagledao...

Van mreže Proday

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2007, 11:10:29 posle podne »
Moj savet, izadji lepo na vazduh, obidji lično sve teretane koje si naveo i već gotovo sam moći da odrediš gde da ideš.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #7 poslato: Jul 10, 2007, 12:31:30 pre podne »
A jedino sto nema sve sprave sa kojima sam radio , opet, ove koje ima deluju sjajno a i slabi su sa tegovima, sto sa bucicama sto sa tegovima za bench cini mi se... ali mozda se i varam, nisam zagledao...
Sam si sebi odgovorio, sprave su užas, made in pakistan, izbor sprava je smešan kao težina. beži odatle

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #8 poslato: Jul 12, 2007, 05:58:05 posle podne »
Danas sam obisao sve cetiri teretane koje sam spominjao. Ovde cu izneti svoja misljenja o njima jer mogu nekome da koriste ko se nalazi u slicnoj dilemi kao i ja.


BEO GYM

Teretana je onako. Pozitivno je to sto se nalazi u ravni sa ulicom pa su non stop otvoreni prozori i ima vazduha. Ne dopada mi se to sto je dosta mala. Uvece kada je najveca guzva, verujem da tesko moze da se radi. Ima samo jednu jedinu bench klupu sto mi se isto nikako ne svidja. Cena je 1500 dinara bez kardia a sa kardiom 2000 dinara za mesec dana, neograniceno. Generalno, od sve cetiri teretane ova izgleda najskromnije sto ne znaci da je losa. E da, bucicama isto nisam zadovoljan. Cini mi se da ih ima malo.


EXTREME GYM

U startu me je iznerviralo to sto me je devojka koja radi za "sankom" jedva pustila da udjem jer nemam "ciste" patike!? Tek na moje insistiranje me je pustila. Svasta. Dosao da pogledam teretanu, ne da vezbam, potencijalna sam im musterija, mozda cu im svakog meseca ostavljati pare i ona mi ne da da pogledam teretanu nego kaze: "Pogledaj odavde" . To me je strasno iznerviralo. Da pogledam odatle!?!? Znaci, po njoj ja moram da platim 2600 dinara a da ne znam sta placam ili da za 5 minuta razgledanja ponesem patike od kuce!? Kada sam ipak sisao u teretanu istog momenta me je docekao neki trener koji mi je isto zagledao patike i iako je bio ljubazan nije mi bas bilo prijatno, osecao sam se prilicno "nepozeljan" . Naravno, dosao sam u patikama, biciklom, nisam gacao po blatu/snegu/kisi. Pravila su pravila, moraju da se postuju, ali ne valja ni preterivati. Kladim se da vecina ljudi ne nosi patike od kuce.

Sto se same teretane tice, nema sta, najbolja je i najopremljenija. Ipak, ona nije moj izbor. Bio sam oko 16:30 i jedva je moglo da se dise a bilo je prakticno prazno... ima mnogo sprava a lik mi kaze da je uvece velika guzva. Ima onaj specifican miris, da ne kazem smrad, svlacionice... pretpostavljam da u toj guzvi mi koji smo novi nemamo sta da trazimo pored svih profi likova koji tamo odlaze. Cena je 2600 dinara mesecno, neograniceno. Kardio se placa nesto preko 1000 dinara, nisam se posebno ni raspitivao u vezi toga.


FOREST

Sasvim pristojno i kulturno izgleda. Lik mi kaze da takvi ljudi i dolaze. Isti slucaj sto se patika tice je bio i tu s' tim sto mi je lik rekao da moze "gazda da mu bane" pa kao zato da ne ulazim sa patikama u kojima sam dosao nego mi je pokazao liniju dokle smem da hodam a u prostoriju sa bench klupama gde nije bilo nikoga me je "zamolio" da ne ulazim. Rekao sam mu da sam prvi put bio tu ali to nije tacno, jednom sam vezbao tu i niko me nije pitao za patike, ni mog caleta a ni njegove prijatelje sa kojima sam bio.

Teretana deluje ok osim sto mi se cini da su slabi sa tegovima za bench ali lik kaze da nisu nego da moraju da se donose sa kraja na kraj teretane, kao ljudi ih razvuku... to je sranje kad' nemaju tegove koji stoje tu samo za bench nego se koriste za sve zivo i moras da ih juris po teretani. Cisto je, ima dosta bicikala, traka za trcanje itd. Sve komplet za jedan mesec, neograniceno, kosta 2100 dinara cini mi se... uz mesecnu karticu, ima se pravo na jedan boravak u sauni, gratis. Ima i neka masaza, svasta nesto, ali to se posebno placa. Postoje i treninzi za devojke. Ventilacije je dobra ali se i dalje oseca po malo onaj "miris" . Ono sto je po meni najveca zamerka su bucice!!! Najteza bucica je 16kg (!???) a za vise mora da se budzi ona mala sipkica sto je po meni katastrofa!


MUSCLE PLANET   8)

Po meni ubedljivo najbolja i ona je moj izbor! Nalazi se u visini ulice, ima puno otvorenih prozora i cini mi se da se smrad ne oseca ni malo. 2300 dinara za mesec dana neograniceno, racunajuci i bicikle a moze da se koristi i sala (kada devojke nemaju trening) gde moze da se trci, udara dzak itd. Sprave deluju bas dobro i kvalitetno, ima ih dobrih, jedino sto ni jedna jedina teretana nema moju omiljenu spravu (kontra kosi).Najvise su me odusevile bucice, znaci ima ih koliko volis, nisam obratio paznju konkretno na tezine ali vidim da ima velikih tezina, ima razmak i po pola kile i fenomenalnog su kvaliteta, slicne kao ove u teretani u kojoj sam do sada trenirao.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #9 poslato: Jul 12, 2007, 06:03:24 posle podne »
znaci...da onaj ko odlazi u gym gleda jelima dovljno bucica,puno otvorenih prozora,da nema onih koji ozbiljno treniraju i da ako moze mirise na parfimeruju????

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #10 poslato: Jul 12, 2007, 06:10:16 posle podne »
znaci...da onaj ko odlazi u gym gleda jelima dovljno bucica,puno otvorenih prozora,da nema onih koji ozbiljno treniraju i da ako moze mirise na parfimeruju????
i odlazi u istu maximalno dvadesetak dana
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2007, 11:28:59 posle podne »
jbt tek sad vidim koja budalastina.....pa zar je vazno da li su sprave pakistanske ili....bzvz

Van mreže hardcore

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2007, 10:43:40 pre podne »
ma budalastina...............
ako bi trebao bi radio i u 2 metri supu, a i sta navistina u 2 m suupa treniram..:):):):)

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Izbor nove teretane za vezbanje
« Odgovor #13 poslato: Novembar 10, 2007, 11:27:50 pre podne »
ogi brate ko da si prvak sveta pa trazis neku teretanu...vazno je da je dobra atmosfera i da ima dosta tegova i ostalog..naravno i da je pristojno cista...a ovo ostalo...pa jebem mu misa neces se ugusiti sto provedes 1h dnevno unutra
al se nekad dobro jelo