Septembar 28, 2024, 08:13:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: NATERAJTE LISTOVE NA RAST!!  (Pročitano 1188 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
NATERAJTE LISTOVE NA RAST!!
« poslato: Decembar 08, 2016, 04:50:26 posle podne »
Za većinu nas koji nismo genetski nasledili krupne listove svaki , pa i malen pomak u njihovom razvoju zahteva dugotrajan i izuzetno uložen trud . Čak i oni sa relativno dobrim listovima trebaju uložiti značajan napor žele li ih podići na viši nivo razvoja .

Ja spadam među one sa ne - tako - dobrim listovima . Dok sam studirao , uz težinu od devedeset kilograma , imao sam listove obima svega 35.5 cm , koji su uz to bili slabi i potpuno nedefinisani .
Lek za negenetičare
Kako moji listovi nisu reagovali na bilo koji oblik težinskog nadražaja, morao sam uložiti izuzetan trud ne bi li unapredio njihov razvoj. Naravno da bih želeo moći da se pohvali njihovim fenomenalnim razvojem, ali nažalost ne mogu. Istina, oni sada izgledaju mnogo bolje nego u vreme studija, te stoga mislim da ako meni odgovara određeni program, svakako odgovara i bilo kome drugome (naročito imate li bolju genetiku).
Dosad sam isprobao podosta programa za listove, ali od svih njih bih izdvojio samo dva koja smatram najkorisnijim za "genetski uskraćene". Prvi je program Charles Poliguina, iz njegove knjige "The Poliguin Principles".

Moji su listovi nakon njegopvog programa doista dobili na snazi i veličini. Program sam verno sledio oko 18 meseci. Nakon toga sam isprobao svaku moguću varijantu; od programa sa ultra-visokim ponavljanjima, pa sve do programa sa jako velikim opterećenjima. Nažalost, ništa od svega toga nije posebno doprinelo mom daljem rastu listova. Tada sam uvideo da želim li dalje napredovati, program moram isplanirati sam. Program je ispao prilično jednostavan, ali i produktivan.

Plan
-Trenirajte listove neuzastopnim danima triput nedeljno.
-Svaki trening izvodite samo jednu vežbu.
-Izvedite 3 teške serije sa istom težinom i nakon toga jednu seriju sa smanjenom težinom (Osim TRENINGA 3 koji ima poseban režim izvođenja)
-Povećavajte težine ili ponavljanja svaki tjedan.
-Nakon svakog treninga snažno istežite listove.
-Svakih 6-8 nedelja napravite pauzu na pune dve nedelje.

Trening 1
Moje 3 vežbe za tri dana treninga su: stojeće podizanje na Smith mašini, sedeće podizanje na listove i stojeće podizanje na mašini za listove.
Kada radite na Smith spravi treba ići na rad sa što većim težinama za podrazumevani broj ponavljanja, ali pripazite da pritom održite i pun obim pokreta. Mišljenja sam da većina ljudi može slobodno započeti sa izvođenjem ove vežba sa dve ploče tegova sa svake strane, pa čak i tri u slučaju da je već neko vreme izvodite. Cilj je da izvedete tri serije sa jednakom težinom, ali sa minimalno 15 ponavljanja po seriji (ciljajte iznad 20, pa sve do 50 ponavljanja).

Gurajte serije do otkaza ili dok vam se obim pokreta značajnije ne skrati. Odmarajte 2-3 minute između serija. Često uspevam izvesti 25 ponavljanja u prvoj seriji, 20-22 u drugoj i 18-20 u trećoj seriji. Održavajte pravilno izvođenje i snažno zatežite listove u gornjem položaju i dobro ih istežite u donjem. Nakon izvedene prve tri serije, skoro upola smanjite težinu i izvedite još jednu seriju, ali ovaj puta dosta sporijim tempom. Zatežite snažno listove dve sekunde i istežite ih u donjem položaju dve sekunde....

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/09/naterajte-listove-na-rast.html