Avgust 01, 2024, 12:05:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Opadajuce serije - saveti i iskustva  (Pročitano 3178 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Opadajuce serije - saveti i iskustva
« poslato: April 30, 2016, 10:28:55 posle podne »
Pozdrav drugari,
Nameravam da ubacim takozvane opadajuce serije u svoj trening ,ali posto do sada nisam imao prilike i iskustva sa opadajucim serijama hteo bih da se posavetujem sa vama, da mi kazete otprilike kako bi trebao da izgleda jedan takav trening.
Trenutni plan i raspored treninga mi je sledeci:
Ponedeljak: grudi i stomak
Utorak: ramena i noge
Sreda: pauza
Cetvrtak: ledja i stomak
Petak: pauza
Subota: ruke (biceps i triceps)
Da li je dobro recimo jednu sedmicu raditi samo treninge sa opadajucim serijama  , pa nastaviti kao i ranijeili jedan mesec zaredjati samo treninge sa opadajucim serijama ? Ili ubaciti tako s vremena na vreme ili ima postoji neki odredjen plan kada se radi i kada.
E sad sto se tice samog treninga , ne znam otprilike kako bih mogao da organizujem ? Npr. za svaku grupu misica radim po 4 vezbe po 8-10 ponavljanja.
Ako uzmemo npr. trening ruku, radim opadajuce serije i za triceps i za biceps ? Da li se opadajuce serije rade za svaku vezbu posebno, ili je dovoljno samo jednu vezbu odraditi opadajucim nizom?
Bas nemam neku ideju kako bih mogao da ukomponujem sve to , pa ako neko moze da mi da neke korisne savete kako bi trebaoda izgleda jedan takav trening ?
Nadam se da vas nisam smorio ovolikim tekstom ,al bolje da pitam nego da lutam :) Hvala unapred !

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2016, 11:22:22 posle podne »
Niko ništa,a?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2016, 11:49:11 posle podne »
Po mom misljenju dobra stvar za razbijanje monotonije,neki novi vid stimulansa ali raditi ih konstantno,po mom misljenju,nema nekog smisla...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2016, 06:29:09 pre podne »
Po mom misljenju dobra stvar za razbijanje monotonije,neki novi vid stimulansa ali raditi ih konstantno,po mom misljenju,nema nekog smisla...

vise nego korektan odgovor...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2016, 10:28:13 pre podne »
Pre svega odvoji noge za poseban dan.. :)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2016, 08:11:14 posle podne »
Pre svega odvoji noge za poseban dan.. :)
Hoću :-D A ima li neki poseban razlog zbog čega bi noge trebalo raditi posebno :-D
Po meni je bolje naravno raditi svaku grupu mišića posebno, tj. jedan dan jedna grupa mišića, kvalitetnije i bolje odradim naravno. A noge sam ubacio sa ramenina jer nekad ne mogu da uglavim 5 dana treninga, a i nekako mi je 4 optimalno i zbog kvalitetnijeg odmora :-D Al' naravno svako vaše  mišljenje,savet i iskustvo mi je dobrodošlo! 

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2016, 08:14:03 posle podne »
Po mom misljenju dobra stvar za razbijanje monotonije,neki novi vid stimulansa ali raditi ih konstantno,po mom misljenju,nema nekog smisla...
Aha,pa to,to malo da se razbije monotonija s vremena na vreme :-D
Bitno mi je da me razumete, pošto se trudim vas iskusnije da pitam i poslušam :-)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2016, 08:17:21 posle podne »
Samo napred... ;)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #8 poslato: Maj 02, 2016, 08:32:12 posle podne »
ima li neki poseban razlog zbog čega bi noge trebalo raditi posebno :-D

Pa recimo iz razloga sto ti u jednom treningu treniras POLA SVOG TELA i jos ramena,ne cini li ti se da je to mnogo za jedan trening ? :)

Ako je problem 5 dana treniranja postoji mnogo 4day splitova koji su malo bolje koncipirani.. :)

Recimo:

-Grudi;biceps
-Noge
-Ramena;triceps
-Ledja
---------------------

Recimo ova varijanta te ostavlja na 4 treninga,a velike partije (noge,ledja) imaju svoj dan,i mozes u potpunosti da im se posvetis... Naravno,ne moras ovako raditi,ovo je samo neki moj primer ako je taj peti trening problem :)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Opadajuce serije - saveti i iskustva
« Odgovor #9 poslato: Maj 02, 2016, 08:58:29 posle podne »

Pa recimo iz razloga sto ti u jednom treningu treniras POLA SVOG TELA i jos ramena,ne cini li ti se da je to mnogo za jedan trening ? :)

Ako je problem 5 dana treniranja postoji mnogo 4day splitova koji su malo bolje koncipirani.. :)

Recimo:

-Grudi;biceps
-Noge
-Ramena;triceps
-Ledja
---------------------

Recimo ova varijanta te ostavlja na 4 treninga,a velike partije (noge,ledja) imaju svoj dan,i mozes u potpunosti da im se posvetis... Naravno,ne moras ovako raditi,ovo je samo neki moj primer ako je taj peti trening problem :)
[/quote]

Aha. Razumem sada. Pa u suštini i nije toliki problem 5 treninga nedeljno, iskombinovao bih,al sam mislio da je 5 puta nekako mnogo.