Avgust 02, 2024, 08:42:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Vrgi trening 1  (Pročitano 1592 puta)

Van mreže vrgy

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Vrgi trening 1
« poslato: Februar 14, 2007, 05:17:47 posle podne »
Evo i moj plan treninga kojeg sa malim izmjenama koristim od četvrtog mjeseca 2006. godine. Ostatak priče pročitajte u temi Vrgi slike. Svaka kritika je dobrodošla! Pucajte ljudi  :D!

Ponedjeljak:
1.   Noge – Čučanj 8 x 4
2.   Grudi – Bench press 6-8 x 4
3.   Leđa – Dead lift 6-8 x 4
4.   Listovi – Podizanje na jednoj nozi sa bučicom
5.   Trbuh – Ravni, donji, kosi – po jedna serija

Utorak:
1.   Biceps – Triceps u superserijama – Scott-ova klupa + Uski Bench press 12 x 4
2.   Ramena – Potisak iza glave 10 x 4 + lateralno razvlačenja do otkaza.
3.   Trbuh – Ravni, donji, kosi – po jedna serija

Srijeda:
Odmor

Četvrtak:
1.   Noge – Prednji čučanj 8 x 4
2.   Grudi – Potisak bučicama 8 x 4
3.   Leđa – Veslanje u pretklonu 8 x 4
4.   Listovi – Podizanje na jednoj nozi sa bučicom
5.   Trbuh – Ravni, donji, kosi – po jedna serija

Petak:
1.   Biceps – Triceps u superserijama – Biceps pregib na sajli + Triceps ekstenzija na sajli 12x4
2.   Ramena – Potisak bučicama za ramena  10 x 4 + Ukriženo razvlačenje na sajli do otkaza
3.   Trbuh – Ravni, donji, kosi – po jedna serija

Subota:
1.   Trening u superserijama po jedna do dvije serije za svaku mišićnu grupu agonist + antagonist.
2.   Trbuh – Ravni, donji, kosi – po tri serije.
Nedjelja:
Odmor

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Vrgi trening 1
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2007, 09:59:47 posle podne »
Interesantan program.Samo nerazumem mnoge stvari ali ajde dobro..

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Vrgi trening 1
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2007, 11:17:18 posle podne »
Interesantan program.Samo nerazumem mnoge stvari ali ajde dobro..
Pazi, ja sam tek odnedavno shvatio da ne postoji univerzalan program za svakoga od nas, dakle ja imam program prilagodjen mom tijelu i dan danas kako napreduje/jnazadujem u nekim stvarima ga kontroliram i oblikujem da idem u svemu gore a ne da mi jedna partija kaska za drugom!
Tako nekome pase podjela da radi taj dan samo jednu misicnu skupinu a drugi dan drugu, i tako da je to sve stvar navike, konstrukcije  i mogucnosti makar smatram da je najtezi ovaj sa podjelom po misicnim skupinama, jer tad mozemo dat 100% bas za taj dio dok kad radimo sa kombinacijama nikad nemamo dosta snage da izvucemo max (barem ja nemam) zato se furam na ovakav nacin treninga po misicnim skupinama po danu!

A ako pogledas Jay Cutlerov trening i idi radit sto i on izgubit ces i ono malo misica sto imas, jer jednostavno covjeku pase puno serija dok neki rade sa malo ali intenzivno i tako u krug...sve u svemu radi se o INDIVIDUALNOSTI i to je ono najbitnije kod pojedinca, dakle gradit tijelo kao kucu!

Ja sam neki dan pitao da mi fali vanjski dio bicepsa jer sam to vidio i prije jednu godinu mucio sam muku sa zadnjim ramenom, sad cak smatram da sam pretjerao sa njim, nadam se da si shvatio poantu, dakle gradit tijelo postepeno tj. kao kucu onamo gdje treba i strpljivo...

P.S. Siguran sam da Vrgiju pase ovaj trening i da je puno bolji za njega nego recimo za tebe i mene, a i Dijan je slicno pisao nedavno da treab KOMBINIRAT malo experimentirat na sebi, doduse shvati ovo sa znakom upozorenja, jer ne mislim da se sad ozljedis, P.S. Evo ja sam krenuo sad sa DIPOVIMA jer sam otkrio da mi daju bolji pump od kontra kosog a do prije mjesec ga nisam radio jer sam se bojao zglobova zbog moje visine i mase...tako da samo pomalo i sve ce doc na svoje....
« Poslednja izmena: Februar 20, 2007, 11:22:11 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Vrgi trening 1
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2007, 11:23:42 posle podne »
E da i ja sam poslao svoj trening dosta poznatih vjezbaca, pocevsi od samog PEDJE, Jakšića, J. Damjanovic... koji mi je kao i vecina dao zeleno svijetlo i rekao da je stvar u niansama i prilagodbi za pojedinca!!! Tako da se slazem u potpunosti!
« Poslednja izmena: Februar 20, 2007, 11:36:39 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »