Jul 05, 2024, 04:25:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Alergija na ribu  (Pročitano 2070 puta)

Van mreže Miloš93

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Alergija na ribu
« poslato: April 11, 2016, 01:46:19 posle podne »
Cao ljudi,
Imam alergiju na ribu, tacnije na protein u ribi tropomiozin koji se nalazi u mišićima ribe te protein parvalbumun. Nisam isao na alergo test, nego sam uporedio simptome sa onim sto mi se desi kad konzumiram ribu. Ribu nisam jeo skoro 16 godina pa sam probao ponovo i osecao sam gusenje, povracao sam i tako dalje. Sad jedno vreme nisam uopste jeo(jedno 2-3 godine). Moje pitanje je da li mozda znate da li se u tunjevini nalazi nesto slicno tome sto sam napisao, posto sam probao recne ribe. Mislim laksi nacin je da uzmem i probam, pa ako mi krene alergija da zaustavim presingom, ali reko mozda jos neko ima alergiju na ribu pa ima neki savet.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Alergija na ribu
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2016, 01:56:53 posle podne »
A zasto se sam igras sa time?
Zasto ne bi otisao kod lekara i video na sta si svarno alergican?

Van mreže Miloš93

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Alergija na ribu
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2016, 02:13:47 posle podne »
Mislio sam da neko ima iskustva sa tim.
Razmisljao sam o tome da odem, nisam dovoljno informisan gde bih mogao otici i mene ne interesuju polen, prasina, grinje.. Konkretno me interesuje riba, morska, recna, morski plodovi. Posto sam student ne znam da li to uopste ima, a da nije privatno.
Kad kog kupujem hranu, uvek me ona tunjevina zove da je kupim :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Alergija na ribu
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2016, 05:39:29 posle podne »
ako si konkretno alergican na parvabulmun onda moras da izbegavas svu ribu... kao i suplemente koji sadrze riblji kolagen

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Alergija na ribu
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2016, 05:44:46 posle podne »
Uglavnom ljudi budu alergicni na recnu ribu ili na morsku, a vrlo mali broj ljudi na obe, morske plodove uglavnom niko.

U drzavnoj ustanovi taj test neces dobiti ma sta da je u pitanju:)
Nema reagensa i za mnogo ozbiljnije stvari.
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Miloš93

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Alergija na ribu
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2016, 10:08:54 pre podne »
ako si konkretno alergican na parvabulmun onda moras da izbegavas svu ribu... kao i suplemente koji sadrze riblji kolagen
Sto se tice suplemenata, nisam imao nikakvih problema. Moracu da obratim paznju i na to ako budem uzimao nesto novo.

Uglavnom ljudi budu alergicni na recnu ribu ili na morsku, a vrlo mali broj ljudi na obe, morske plodove uglavnom niko.

U drzavnoj ustanovi taj test neces dobiti ma sta da je u pitanju:)
Nema reagensa i za mnogo ozbiljnije stvari.
E ovo me je zanimalo :) Hvala ti :D
Moracu onda do privatnika da odradim za koju crvenu :( Samo moram se raspitati da li rade testove na konkretne stvari poput recne, morske i morskih plodova, jer me to najvise zanima.
« Poslednja izmena: April 12, 2016, 10:10:25 pre podne MikY »