Oktobar 23, 2024, 04:20:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.763 tema - 20.969 članova - Poslednji član: ubita
X3MShop banner

Autor Tema: Eraković selektor CG reprezentacije  (Pročitano 11225 puta)

Van mreže Dule_Madzarovic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 299
Odg: Eraković selektor CG reprezentacije
« Odgovor #15 poslato: Mart 15, 2007, 04:48:21 posle podne »
KONFERENCIJA ZA NOVINARE BODI BILDING SAVEZA CRNE GORE
Eraković selektor


PODGORICA - Crnogorska sportska porodica odnedavno bogatija je za Bodi bilding savez. Prvi put kod nas osnovan je savez u ovom svojevrsnom sportu i tim povodom juče je održana konferencija za novinare na kojoj su bili predsjednik Samir Hadžić i Nebojša Vasiljević, menadžer kluba Derasko, jednog od osnivača Saveza.
- Ispunili smo svu neophodnu regulativu, predviđenu Zakonom o sportu i formirali Bodi bilding savez, usvojili Statut i ostala normativna akta.To je prvi put da se u Crnoj Gori formira jedan ovakav savez, iako je i do sada bilo interesovanja za ovaj sport i imali smo kvalitetne takmičare. Ali, oni su nastupali pod okriljem zajedničke države. Sada, napokon, imamo naš nacionalni savez i cilj nam je da mladima stvorimo uslove i pružimo šansu da se bave ovim sportom. Ja sam predsjednik Saveza, generalni sekretar je Srđan Vukićević, a imenovali smo i selektora, to je Goran Eraković - kaže Samir Hadžić, prvi čovjek BBSCG.
- Za sada imamo tri registrovana kluba, što je i zakonski minimum za osnivanje saveza. To su Maksimus, Masel planet i Derasko. Zadatak nam je da afirmišemo bodi biliding, da privolimo klubove kojih ima dosta da se registruju. U planu je organizacija okruglih stolova i savjetovanja. Takođe, prioritet nam je da se učlanimo u međunarodne asocijacije i već na tome intenzivno radimo. Po našem mišljenju, teretana je osnova za postizanje dobrih rezultata u bilo kojem sportu. Svi sportovi zahtijevaju adekvatnu pripremu u teretanama i bodi bilding klubovima. A osim fizičke pripremljenosti, ovakve aktivnosti mnogo utiču i na koncentraciju i doprinosi da se rasteretite i steknete samopouzdanje. Dakle, puno koristi i na psihološkom planu, zato bih, osim građanima, preporučio i članovima Vlade da posjećuju naše klubove - kazao je Hadžić.
- Sprave za bodi bilding su veoma skupe, i mi jedini u Crnoj Gori se bavimo njihovom proizvodnjom. Nadam se, da će uskoro biti još proizvođača, da ćemo dobiti zdravu konkurenciju i time bi svakako i cijena sprava bila znatno povoljnija. Želja nam je da promovišemo zdrav način života. Jer, bodi bilding klubovi nijesu samo teretana. Ima tu još dosta drugih sadržaja. Dakle, maksimalno smo posvećeni ljudima i vodimo računa o njihovom zdravlju. Zadovoljni smo što sada imamo i Bodi bilding savez i vjerujem da ćemo uskoro imati i dobrih rezultata na takmičarskom planu - rekao je Nebojša Vasiljević.

Izvor: ARENA

VRLO PRIJATNA VIJEST ZA MENE O OSNIVANJU SAVEZA, RADUJE ME I TRUD NEKIH POJEDINACA DA OZIVE BB U CRNOJ GORI. NARAVNO - ZELIM JIM SVE NAJBOLJE, A KOLIKO MOGU JA SAM SPREMAN DA POMOGNEM U RAZVOJU I PROPAGANDI BB.
CESTITKE S MOJE STRANE.