Jul 06, 2024, 04:38:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: fudbal i noge  (Pročitano 2184 puta)

Van mreže fastandfury

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
fudbal i noge
« poslato: Maj 11, 2015, 11:31:31 pre podne »
pozdrav ljudi, imam par pitanja.
treniram fudbal u jednom dobrom klubu, imam 16 godina, i pored toga idem u teretanu vec dosta dugo(imam je kod kuce). Meni je veliki problem raditi noge, jer ne znam koji program, tacnije vezbe da radim. Dosad sam radio sredom posle podne(sutradan nemam trening) skok cucanj sa malim opterecenjem, cucanj sa tezinom(koristim pojas,a za formu sam zvao tatinog prijatelja(koji ide u teretanu)i ukazao mi je na manje greskice koje sam ispravio), iskorak, pod na prste itd uglavnom klasicne vezbe za noge koje svi radite, a posle odradjenog treninga upala me drzi bome dosta, sutradan jedva setam, a onda u petak ujutru me malo i prodje, pa me zanima oce li me takve vezbe, sto kazu moji treneri uciniti tromim i  ''usporiti. Ja bih zeleo da i dobijem na eksplozivnosti tacnije da ne gubim na brzini, a da pritom i poboljsam izgled nogu?               

Hvala unapred


Trenutno stanje nogu je ovakvo:



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: fudbal i noge
« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2015, 12:01:27 posle podne »
Citat
sto kazu moji treneri uciniti tromim i  ''usporiti. J

zbog ovoga nam sport i jeste tu gde jeste!!
Ne,nece te usporiti i treba da se "igras" i dalje tako,jer si jos mlad da bi radio ozbilnije vezbe koje su potrebne za ekpolsiznovnst itd ne iz razloga sto si mlad pa neces da rastes i slicne gluposti vec iz razloga sto ce ti u kasnjjoj karijeri biti mnogo mnogo potrebnije da imas aglinost,ekpsoslivnost,eksplizivnu snagu,a onda ce na red da dodju ozbiljni programi i ozbline vezbe..bar se nadam

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: fudbal i noge
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2015, 01:31:26 posle podne »
A kura*a i trenera...tako sam i ja sa jednim se raspravljao i izazvao ga na sprint, skok na kutiju  i slicno, oderao ga kao malog majmuna, naravno on se vadio na staru povredu itd, itd...

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: fudbal i noge
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2015, 02:04:47 posle podne »
Ja sam recimo radio sa Bukasom dosta na cucnju, tezine se znacajno popravile, uz to radio i dosta pomocnih vezbi, poput good morning-a, dosta jacao zadnju lozu... Rezultat - skok u dalj mi se popravio skoro 11cm... Mislim, nije bio cilj uopste skok, ali upravo je to pokazatelj koliko trening sa tegovima utice na sve te rezultate pozitivno, a ne negativno kako ti kvazi treneri pricaju. 

Van mreže fastandfury

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: fudbal i noge
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2015, 07:30:45 posle podne »
ma nebih ja ovo ni pisao, nego me je juce trener ubedjivao sat vremena da ce me usporiti, da ce noge postajati sve vece i da cu izgubiti eksplozivnost jer ce se neka vlakna navici na tezine, pa cu postati trom itd itd itd, pa reko da pitam opet vas profesionalce sto se toga tice, i hvala vam na odgovrima :)
znaci slobodno nastavljam ovako kako sam i dosada

nego kako komentarisete izgled nogu trenutno, jel valja

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: fudbal i noge
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2015, 07:35:28 posle podne »
ma nebih ja ovo ni pisao, nego me je juce trener ubedjivao sat vremena da ce me usporiti, da ce noge postajati sve vece i da cu izgubiti eksplozivnost jer ce se neka vlakna navici na tezine, pa cu postati trom itd itd itd, pa reko da pitam opet vas profesionalce sto se toga tice, i hvala vam na odgovrima :)
znaci slobodno nastavljam ovako kako sam i dosada

nego kako komentarisete izgled nogu trenutno, jel valja

jaoooooooo
neka vlakna..

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: fudbal i noge
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2015, 09:48:47 posle podne »
Evo ja cu ti reci, od kako sam krenuo u teretanu ugojio sam se 30+ kg-a, dan danas trcim sprint na 100m oko 12 sekundi kao i pre 6 godina, a tada sam imao 10 treninga nedeljno kosarakaskih..