Jul 03, 2024, 04:31:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)  (Pročitano 2117 puta)

Van mreže nikoladodic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)
« poslato: Januar 28, 2015, 11:21:12 posle podne »
Napravio sam plan ishrane i značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača. Cilj ovakvog plana je postepeno dodavanje mišićne mase, bez nagomilavanja nepotrebnih masnih naslaga. :)

Obrok 1 - 09:00h - 100g ovsenih pahuljica; 4 jaja; 2 kapsule omega3; jabuka; šolja zelenog čaja;

Obrok 2 - 11:30h - 100g belog mesa; 100g pirinča; 2parčeta integralnog hleba; salata; 20ak g badema; 20ak g oraha;

Trening 13:00 - 14:00h - PWM: 40g whey + 40g dekstroze;

Obrok 3 - 15:30h - 100g belog mesa; 250g krompira; parče integralnog hleba; salata;

Obrok 4 - 18:00h - 100g neke ribe/konzerva ribe; 100g pirinča; salata;

Obrok 5 - 20:30h - 100g belog/junećeg mesa; salata;

Obrok 6 - 23:00h - 200g Ella sira; 2 kapsule Omega3;
U svakom porazu ja sam video deo slobode, i kad je gotovo, za mene znaj, tek tad je počelo.

Van mreže nikoladodic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2015, 01:08:48 pre podne »
Da dodam, visok sam 190cm, i tezak 85kg-a.
U svakom porazu ja sam video deo slobode, i kad je gotovo, za mene znaj, tek tad je počelo.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2015, 01:45:42 pre podne »
1.Ok je manje-vise.Samo...ja bih ovde ubacio jos koje belance sa ovim celim jajima. Jabuku bih pre konzumirao u ovom periodu,tj.u prepodnevnim satima, ali ne u obroku u kojem vec imas uh kompleksnih i masti, nego izmedju obroka...
2.Ove masti prebaci u obroke u kojima imas samo protein,tj. u 5 i 6 obrok.Sto se tice uh ovde, radije bih povecao kolicinu pirinca,umesto ovog hleba, jer je kvalitetnija opcija .Mada ako bas hoces, koristi i hleb, ali bi bilo pozeljno da se potrudis da nadjes hleb od celog zrna,jer se cesto moze naci hleb losijeg kvaliteta, koji se samo naziva integralni,a to u sustini nije...
PWM-Smanji dekstrozu malo, nema potrebe za 40g...
3.Pojacao bih ovde krompir na racun ovog hleba...U prvom cvrstom obroku posle treninga, mozes da malo pojacas kolicinu proteina,jer 100g belog mesa nije neka kolicina, posebno u ovom obroku, kada su ti proteini jako potrebni...
4.Ok je raspored i izbor namirnica.
5.Sa ovim ubaci i masti,recimo 20g kostunjavog voca iz 2 obroka...
6.Takodje,ovde pored ove 2 kapsule Omega 3, ubaci i 20g preostalog kostunjavog voca iz 2 obroka...

Sa uh probaj ovako, pa u skladu sa situacijom mozes da korigujes.Samo prati stanje i sve ce biti ok.
E sad sto se tice proteina, od oka mi deluje da ovde ima oko 130g, pa bih njih malo pojacao...Meni licno upada u oci ovih 100g mesa u obrocima, tako da bih tu malo korigovao, tj. povecao kolicinu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2015, 05:52:32 pre podne »
dragan-odlican odg

Van mreže nikoladodic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2015, 01:16:41 posle podne »
Jabuku bih pre konzumirao u ovom periodu,tj.u prepodnevnim satima, ali ne u obroku u kojem vec imas uh kompleksnih i masti, nego izmedju obroka...
- Da li bih ovde npr. mogao da pojedem jabuku na prazan stomak i popijem šolju zelenog čaja dok spremam ovaj doručak?

E sad sto se tice proteina, od oka mi deluje da ovde ima oko 130g, pa bih njih malo pojacao...Meni licno upada u oci ovih 100g mesa u obrocima, tako da bih tu malo korigovao, tj. povecao kolicinu...
- Jeste malo, ali je veću količinu malo teže finansiski ispratiti.. Potrudiću se da povećam proteina bar do 170..

Hvala puno na pomoći, Dragane! Potrudiću se sa korigujem plan po Vašim uputstvima. Hvala još jednom svima!
« Poslednja izmena: Januar 29, 2015, 01:34:54 posle podne nikoladodic »
U svakom porazu ja sam video deo slobode, i kad je gotovo, za mene znaj, tek tad je počelo.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Značilo bi mi mišljenje iskusnijih vežbača :)
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2015, 04:33:21 posle podne »
Ne znam kako stojis sa trsokovima u toku dana, al malo pristeredis na nekim glupostima, a svako ima toga i eto ga. 100 din, 200g mesa.