Jun 29, 2024, 01:42:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Good morning - GM  (Pročitano 3809 puta)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Good morning - GM
« poslato: Oktobar 16, 2014, 05:39:56 posle podne »
Good morning (GM) sigurno jedna od najboljih i najefektivnijih vezbi za razvijanje snaznog zadnjeg lanca. Ne vidjamo je cesto po teretanama, a vezbaci nemaju ideju sta na taj nacin propustaju. Od glave do pete, zadnja strana tela jaca, plus core. Ako zelite snazna ledja, gluteus, zadnju lozu, core, pravi izbor je GM. Kao sto je Aca Aragorn rekao, prava babaroga od vezbe.
Ako budete radili gm, otvarate sebi mogucnost da imate jak cucanj, jako mrtvo dizanje i jos dosta stvari dobrih koje ce vam ova vezba doneti.



Da predjemo na neke od glavnih smernica za izvodjenje ove vezbe:


1.   Dubok udah. Skinite sipku sa stalka na isti nacin kao sto ste ucinili na cucnju. Dva do tri koraka unazad.

2.   Stav nesto uzi neko stav na cucnju. Sto se pl-a tice, tu je stvar nesto komplikovanija, jer imam uzi i siri stav, i oba imaju svoju namenu. Sad bih pisao cisto generalne stvari.

3.   Prvi pokret jeste isti kao na cucnju, znaci kukovi unazad. Vazduh se takodje gura u stomak, jer time dobijamo neophodnu stabilnost.

4.   Idemo zatim u pretklon trupom. Kolena ili potpuno prava ili blago savijena. Naravno, ovo ce zavisiti od fleksibilnosti vase zadnje loze.

5.   Oslonac na petama, a ledja konstantno cvrsta.

6.   Pretklon ne treba da bude suvise dubok. Neko radi sve dok ne bude paralelan sa podom. Uglavnom nesto manji ugao treba praviti.

7.   Kada dodjemo do krajnje tacke, sto brze se vratiti u pocetni polozaj. Zakljucavamo kukove i pravimo kontrkaciju gluteusom.



GM nas cini jacim, ali takodje nas uci da budemo cvrsti. Ko ima jak GM ne mora da brine toliko da li ce mu sq ili dl biti jaki. Taj ne mora da brine da li jak, jer zasigurno jeste.


GM 210x5 230x5
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2014, 05:43:20 posle podne BUKAS »

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2014, 05:48:14 posle podne »
Posto nikad nisam radio ovu vezbu, a kad se umorim i kad su tereti teski, svaki cucanj pretvorim u good morning, da li to znaci da mi ova vezba ne treba i da imam jak GM?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2014, 05:50:01 posle podne »
Treba itekako. Nemas dovoljno jaka ledja da bi ih drzao uspravno. Sipka te lomi na taj nacin i to treba da izbegnes. Izbeci ces samo ako budes radio gm i jacao taj deo pokreta.

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2014, 05:53:11 posle podne »
Moje shvatanje je da telo pod velikim teretima pokusava da dodje u polozaj u kome je najjace, zato sam to pitao. Inace imam malo elemenata lordoze, mada sam dosta popravio, bilo je ranije izrazenije.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2014, 06:26:44 posle podne »
BRAVO!!!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2014, 06:36:32 posle podne »
Hvala Pedja. :)

Hmm nikako tezina ne sme da upravlja telom. Tehnika kao sa praznom sipkom, treba da bude i sa vecim kilazama.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2014, 09:09:24 posle podne »
Članak je na mjestu kao i ostali i tu nema zamjerke.Dovoljno jednostavni i dovoljno detaljni da čovjek razumije tehniku.
Samo nas ubi Buki sa ovim primjerima.Nemoj više da stavljaš Milanove klipove jer djeluju veoma demotivirajuće.Na stranu to što su velike težine al bar da mu tehnika nije tako dobra.On isto radi bilo da je 25 ili 250 kg.Ja mislim da on uopšte ne razumije princip mase što je velika sramota za nekog ko je završio elektro-tehniku. :D

Van mreže Vukasin.

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2014, 10:06:26 posle podne »
@kokiroki, problem je sto su ti kvadricepsi jaci od zadnjeg lanca, dakle na cucnju pri velikoj tezini iz rupe krenes kvadricepsima, oni ti dignu kukove gore dok ledja i sipka ostanu u mjestu i tako se nadjes u good morning poziciji, dakle kao sto je bukas rekao, sa ovom vjezbom ojacati zadnji lanac....

-Clint Darden je imao nekoliko dobrih videa o good morningu na svom yt kanalu koji je nazalost ukinut... shareovacu ovaj jedan sa vime-a, nadam se da se bukas ne ljuti :D
https://vimeo.com/97319619 pazljivo slusati sta covjek prica
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2014, 10:21:13 posle podne Vukasin. »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 16, 2014, 11:04:46 posle podne »
nije nuzno da su quadovi dominantni ako ide u gm na cucnju kod mene to bar nije bio slucaj. Jednostavno slabi trbusnjaci gornji deo quadova i iz zadnjeg lanca jos uvke mislim da su mi 2 stvari slabe a jedna jaka (zadnja loza,glut, donja ledja) jos ne znam koja tacno xd al pomaze gm da se to ispravi
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Vukasin.

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 16, 2014, 11:24:01 posle podne »
da stomak sam zaboravio.... ja ne znam kako ti imas zivaca raditi cucanj sa tolikim nogama :D

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 16, 2014, 11:29:25 posle podne »
Zato i pomenuh lordozu, trbusnjaci su mi ocajno slabi bili, a i kvad

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 16, 2014, 11:34:27 posle podne »
dosta dugo mi je stagnirao, zahvaljujuci bukasu najvise uspeo malo da ispravim i napokon krenuo gore :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 17, 2014, 06:25:28 pre podne »
Bravo Buki. GM normalno kida, obožavam vežbu. Kad imam problema sa leđima onda malo pliće, inače kako treba

Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Good morning - GM
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 17, 2014, 08:40:56 pre podne »
Moje shvatanje je da telo pod velikim teretima pokusava da dodje u polozaj u kome je najjace, zato sam to pitao. Inace imam malo elemenata lordoze, mada sam dosta popravio, bilo je ranije izrazenije.

Ne, nego najslabije karike dolaze na videlo. Npr kod mrtvog kad dupe prvo ode gore-telo sigurno nije najjace kad vuce sa skroz krivim ledjima.Da ne pominjemo sigurnost u tom polozaju.