Septembar 29, 2024, 12:22:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Ovsena kasa + savjet  (Pročitano 4353 puta)

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Ovsena kasa + savjet
« poslato: Jun 01, 2014, 09:32:57 pre podne »
Pitanje br1:
Posto opet obitavam po hotelima ,a u njima obicno za dorucak nema ovsenih,da li je ok da koristim Ovsenu Kasu u kesicama (50-60g) pakovanje ,tj da li u njima ima secera i sl.

Ptanje br2:
Posto sam  periodu od 14 -20 h provodim u avionu i nemam mogucnosti da sa sobom ponesem nesto kuvano ,jedina opcija mi je da nosim neku vrstu sendvica.Da li ima neku ideju za takve "zdrave" sendvice i uopste neku hranu za ponjeti bez prethodne komplikovane pripreme?

HVALA

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2014, 10:05:38 pre podne »
Ako je u pitanju ona ovsena kasa koja mislim da jeste sa ukusima...pa tu nema ni 20g ovsenih tako da to odmah batali... I nije mi jasno, sta je problem kupiti pakovanje ovsenih i pojesti ih kako ti volja... jogurt, mleko, voda...

Sto se tice aviona i sendvica, pa cekaj, zar ne mozes u cinijici poneti piletinu neku s malo pirinca i to ti je to ?
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2014, 10:13:39 pre podne »
Ako je u pitanju ona ovsena kasa koja mislim da jeste sa ukusima...pa tu nema ni 20g ovsenih tako da to odmah batali... I nije mi jasno, sta je problem kupiti pakovanje ovsenih i pojesti ih kako ti volja... jogurt, mleko, voda...

Sto se tice aviona i sendvica, pa cekaj, zar ne mozes u cinijici poneti piletinu neku s malo pirinca i to ti je to ?

Ima one ovsene pakovane 5x50g


Mogu naravno da ponesem i to sam radio,ali sada nemam  to gde da spremim ,posto sam sledecih 2 mjeseca  hotelu

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2014, 10:34:33 pre podne »
Pa jedino sto mi pada napamet su ovsene,hleb od celog zrna kao izvori uh...
Whey,blend,jaja,tunjevina kao izvori proteina...
Kostunjavo voce,Omega 3  kao izvor masti...
Salate...
Pa onda kombinujes i smisljas varijante...
Mada,ovakvi saveti mogu da prodju u kracem vremenskom periodu,ali ako su u pitanju puna 2 meseca,bilo bi dobro da nadjes nacin za pripremu mesa,ili barem negde da probas da nadjes pripremljeno,a da je na zdravom principu...
Isto i za pirinac,jel ne mozes da nabavis neki elektricni reso,ili nesto slicno?

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2014, 10:49:02 pre podne »
Ma za pirinac mu nije tolika frka, moze uzimati pirincane galete.... To moze stalno ... A meso, valjda imas one markete koji spremaju hranu, pa samo kupis. E sad ne znam, koliko ti se to isplati, al' to je jedan od nacina.
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2014, 10:52:31 pre podne »
Reso u hotelim kojima ja obitavam je  NO GO  :):):):) mada ova ideja sa gotovom hranom iz marketa nije losa,pa da kombinujem to i neke "zdrave" sendviche

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2014, 01:09:45 posle podne »
Bas si uporan.
Postavio si isto pitanje ja ga premestio u drugu temu i ti opet otvoras novu.

Sto se tice tvog pitanja valjda znas koje namirnice "smes" da jedes, najbolje znas gde ides i kakve ces uslove imati pa ces se prema tome prilagoditi koliko mozes kroz par dana.
Nemoj da pravis dramu zbog par sati leta avionom, verujem da se ne spremas za neko profi takmicenje koje imas za par dana pa da ti to predstavlja problem.

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #7 poslato: Jun 01, 2014, 01:16:13 posle podne »
Napravis sendvic red pirinca i malo kupus salate,pa red piletine ,pa opet red pirinca i salate. Na taj nacin ne mozes nikako da omanes. Kad postavljas takva pitanja,dobijas slican odgovor.

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #8 poslato: Jun 01, 2014, 03:49:48 posle podne »
Bas si uporan.
Postavio si isto pitanje ja ga premestio u drugu temu i ti opet otvoras novu.

Sto se tice tvog pitanja valjda znas koje namirnice "smes" da jedes, najbolje znas gde ides i kakve ces uslove imati pa ces se prema tome prilagoditi koliko mozes kroz par dana.
Nemoj da pravis dramu zbog par sati leta avionom, verujem da se ne spremas za neko profi takmicenje koje imas za par dana pa da ti to predstavlja problem.

Samo sam mislio da sam ga greskom otvorio u temi u kojoj nisam htio.Tih "par sati " je nazalost izmedu 6 i 8 sati provedenih  u avionu,a to priznaj i nije mali period.A radi se o periodu od skot 2 mjeseca, pa iako ne idem na takmicenje to moze dosta da "upropasti" formu

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #9 poslato: Jun 01, 2014, 03:51:07 posle podne »
Dva meseca ces svaki dan biti u avionu po 8 sati? Mislio sam da je to samo jedan dan. Svejedno opet vazi ono od gore, vidi sta je najkvalitetnije sto mozes sebi da pruzis taj periodu i tome se adaptiraj koliko mozes.
« Poslednja izmena: Jun 01, 2014, 03:53:53 posle podne mica86 »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #10 poslato: Jun 01, 2014, 03:58:45 posle podne »
covek je pilot...i onda je njima kao lako :P
jbg,dogovori se sa kuhinjom hotela da si gost sa posebnim potrebama,da ti trpaju za poneti...apartman,il plati nekog da ti bude domacica..
a ti si fazon svakih par dana u drugom hotelu?
zali se sindikatu pilota... :)

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #11 poslato: Jun 01, 2014, 04:01:34 posle podne »
covek je pilot...i onda je njima kao lako :P
jbg,dogovori se sa kuhinjom hotela da si gost sa posebnim potrebama,da ti trpaju za poneti...apartman,il plati nekog da ti bude domacica..
a ti si fazon svakih par dana u drugom hotelu?
zali se sindikatu pilota... :)


De je lako??Cesto se menjaju hoteli i to je stvarno problrm za organizaciju.U svakom slucaju hvala svima na savjetima...nista mi drugo ne ostaje nego da se dobro organizujem

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #12 poslato: Jun 01, 2014, 08:06:45 posle podne »
covek je pilot...i onda je njima kao lako :P
jbg,dogovori se sa kuhinjom hotela da si gost sa posebnim potrebama,da ti trpaju za poneti...apartman,il plati nekog da ti bude domacica..
a ti si fazon svakih par dana u drugom hotelu?
zali se sindikatu pilota... :)


De je lako??Cesto se menjaju hoteli i to je stvarno problrm za organizaciju.U svakom slucaju hvala svima na savjetima...nista mi drugo ne ostaje nego da se dobro organizujem

Učiš koje su namirnice dobre i onda se tako hraniš. Hoteli imaju odličnu hranu ako znaš da izabereš - jaja uvek ima, musli/ovsene uvek, voće, bademi... dakle doručak najmanji problem. A ostalo se snalazi, kad praviš te sendviče, neka budu ljudski.

I istrpi dva meseca, jebiga. Ako te dobro plaćaju, ćuti i trpi.
suck it up, buttercup

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #13 poslato: Jun 01, 2014, 08:48:01 posle podne »
covek je pilot...i onda je njima kao lako :P
jbg,dogovori se sa kuhinjom hotela da si gost sa posebnim potrebama,da ti trpaju za poneti...apartman,il plati nekog da ti bude domacica..
a ti si fazon svakih par dana u drugom hotelu?
zali se sindikatu pilota... :)


De je lako??Cesto se menjaju hoteli i to je stvarno problrm za organizaciju.U svakom slucaju hvala svima na savjetima...nista mi drugo ne ostaje nego da se dobro organizujem

Učiš koje su namirnice dobre i onda se tako hraniš. Hoteli imaju odličnu hranu ako znaš da izabereš - jaja uvek ima, musli/ovsene uvek, voće, bademi... dakle doručak najmanji problem. A ostalo se snalazi, kad praviš te sendviče, neka budu ljudski.

I istrpi dva meseca, jebiga. Ako te dobro plaćaju, ćuti i trpi.

E ovo je dobro ,nasmejao sam se

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Ovsena kasa + savjet
« Odgovor #14 poslato: Jun 01, 2014, 08:53:34 posle podne »
Onda pravac neki supermarket, imaju odeljak sa zdravom hranom i one sitne integralne grickalice. Upotrebi malo vise mastu. :P