Septembar 20, 2024, 10:28:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Plan i program treniranja.  (Pročitano 1857 puta)

Van mreže Hesse

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
  • Real eyes realise real lies.
Plan i program treniranja.
« poslato: Maj 06, 2014, 06:51:16 posle podne »
Pozdrav.
Imam 18 godina i već šest meseci idem aktivno u teretanu. Plan i program treninga i konkretno izvodjenje vežbi su u početku bili katastrofalni jer sam bio vođen samoukim "doktorima" u teretani. To je i rezultovalo sa par povreda i slabijim napretkom.
Težak sam 80 kilograma, visok 181 centimetar. Zadnjih dva meseca radio sam isti plan koji mi je sastavio vlasnik teretane u koju idem, po tom planu 5 puta nedeljno sam išao u teretanu, a dva puta aerobni trening, trčanje ili bicikl. Od suplemenata uzimam "Dymatize Elite" whey i "MSM Natrol" kao podršku zgloboima, tetivama i ligamentima.
Ishrana mi je zadnjih mesec dana korigovana, i striktno se pridržavam dijete. Što se tiče moje muskulature, smatram da sam na granici izmedju ektomorfa i endomorfa. Dosta sala opada na moj stomak, pa nažalost stomak mi je bukvalno kao kod trudnica... Ramena su neke srednje širine po meni, uglavnom slikaću se kasnije u teretani i postaviću na forum.
Planiram da idem pet put nedeljno u teretanu i možda  da počnem da koristim kreatin jer napredak je i posle šest meseci isti. Cilj mi je da što više raširim grudi i ramena (ledja) da bih nekako da kažem pobedio ovu bednu genetiku i dobio gradju atlete, najviše zbog sebe, i svog pouzdanja. Mislim da sam dao sve potrebne infromacije, i veoma sam srećan što forumi poput ovoga postoje na našim prostorima.  I na kraju, molim vas da mi sastavite ili preporučite plan i program treniranja. Unapred zahvalan.
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred svijeta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Ljudska volja je večito nezasita i zato je ovaj život gomila patnje a ovaj svet, najgori svet.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Plan i program treniranja.
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2014, 07:41:23 posle podne »
ok, prvo
ovde niko nece da ti sastavi plan i program treniranja,mozda ce, ako se smiluje  ::)
to kosta da se sastavi
Najbolje je da nam ti napuises svoj sadasnji program, pa da ga mi korigujemo

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Plan i program treniranja.
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2014, 09:31:32 posle podne »
 Da li je tebi neko naplatio to sto si ucio sa ovog foruma ili meni? Valjda smo tu da se pomazemo.. :D

E ovako druze, nemoj da mislis da ce ti pomoci neki odredjeni program treniranja da ostvaris svoj cilj. Ono sto je najbitnije je da nadjes u pocetku ono sto tebi odgovara(postavi ovde primer trenigna) pa cemo ti komentarisati, obrati paznju na vezbe koje izvodis, tj. kako ih izvodis bitno je da osetis da bas taj misic 'gadjas'. Mislim sve ovo verovatno znas ali nema nista preko noci, budi uporan i videces da ce rezultati dolaziti vremenom. Ishrana, trening i odmor..najbitnije stvari.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Plan i program treniranja.
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2014, 10:19:49 posle podne »
stefane nisam mislo na to al ajde,
evo mala pomoc, ovkao
Grudi
LEdja
ODmor
ramena
Noge
ruke