Jul 08, 2024, 03:49:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: SVE O PROPADANJIMA!!  (Pročitano 2885 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
SVE O PROPADANJIMA!!
« poslato: April 22, 2014, 06:38:29 posle podne »
Moderni fitnes centri iz komšiluka su baš super mesto. Obično su veliki, često veličine aerodromskih hangara i ispunjeni sa redovima naučnih mašina koje su dizajnirane da privuku čitavo stado naivnih vežbača da potroše svoju platu.

Dok sva ova oprema high tech tipa izgleda obećavajuće, rezultat koji ona donosi jednostavno bledi u poređenju sa onim dosadnim old school trenažnim osnovama.

Propadanje je odličan primer. Ono je osnovno koliko to može biti - dve paralelne šipke, bez kožnih sedišta i mesta da zakačite svoje iPad - ali neuporedivo kada je u pitanju izgradnja mesnatog para tricepsa.Evo vam na, Planet Fitnessu!

Međutim, propadanja nisu laka. Nikada neću zaboraviti prvi put kada sam pokušao da radim triceps propadanje na paralelnim šipkama.

Učlanio sam se u teretanu za vreme srednje škole i već sam se zezao kući sa skleklovima i malo rada šipkom. Čak sam mogao i da izvučem par zgibova u to vreme, tako da sam verovao da jedno ili dva propadanje neće biti veliki problem...............

NASTAVAK TEKSTA procitajte na nasem BLOGU klikom na link ispod:


http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/04/sve-o-propadanjima.html

Izvor: T nation

Van mreže Joca83

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2014, 12:27:27 pre podne »
Odlican tekst. Dugo nisam radio propadanja i skoro sam ih uveo kao redovan trening ruku i neki period cu ih jos drzati. Vezba je kompleksna i teska i dosta doprinosi snazi i masi.

Pedja jel si radio propadanja u skorije vreme?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2014, 05:50:21 pre podne »
Odlican tekst. Dugo nisam radio propadanja i skoro sam ih uveo kao redovan trening ruku i neki period cu ih jos drzati. Vezba je kompleksna i teska i dosta doprinosi snazi i masi.

Pedja jel si radio propadanja u skorije vreme?

radim ih stalno i uvek

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #3 poslato: April 24, 2014, 02:27:02 pre podne »
Stvarno fenomenalan tekst!Kad se spomenu propadanja ja se sjetim Marvina Edera jednog od pionira modernog bodibildinga.Naime on je svoju nadljudsku snagu razvio prvenstveno radeci zgibove i propadanja s dodatnim opterecenjem.Narocito je fascinatno to,da je Marvin radio propadanja sa preko 200 kilograma plus njegova kilaza(oko 90 i nesto kila).

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #4 poslato: April 24, 2014, 07:55:28 pre podne »
Je l' si siguran da nije bilo 200 funti u pitanju? Malo mi je previse sa skoro 300kg da radi propadanja.

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2014, 11:08:19 pre podne »
Je l' si siguran da nije bilo 200 funti u pitanju? Malo mi je previse sa skoro 300kg da radi propadanja.
   
 
         Parallel Bar  Dip 434 lbs = 197 kg ( s tim da je to u stvari tezina njegova dva prijatelja koji su visili na njegovim nogama dok je on propadao - teska vratolomija :)

              Bench 515 lbs = 233 kg,

                        Deep Squats = 50 reps with 300 pounds tj 136 kg ( kao Platz ;)  - ako je verovati
              podacima sa BB.com   

         I naravno samo prirodno, po njegovim recima nikakve dodatke nije uzimao  ;)
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #6 poslato: April 24, 2014, 03:14:07 posle podne »
Svaka cast onda. Cucnjevi-mislim da to vecina moze samo treba dosta kondicioniranja :)
U poslednje vreme nalecem samo na naturalce, ne znam sta je ovo :)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #7 poslato: April 24, 2014, 03:32:32 posle podne »
Je l' si siguran da nije bilo 200 funti u pitanju? Malo mi je previse sa skoro 300kg da radi propadanja.

[/quote] Milane,cijenim to sto analiticki prilazis ljudskim mogucnostima.Ali sto se mene tice,ja iako sam tako da kazem samo clan ovog foruma iza mene stoji visegodisnje iskustvo kroz razne vidove treninga.Tako da ono sto pisem u vezi nekog treceg je provjereno s moje strane po nekolika puta.O Marvinu Ederu sam konkretno citao i gledao mnogo i za njega mnoge ikone bodibildinga i powerliftinga kazu da je on mozda covjek sa najvecom relativnom snagom koji je ikada hodao planetom.Nadam se da sam malo blize objasnio.Pozdrav!:)
« Poslednja izmena: April 24, 2014, 03:35:08 posle podne Bsbejs5 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #8 poslato: April 24, 2014, 03:43:03 posle podne »
Je l' si siguran da nije bilo 200 funti u pitanju? Malo mi je previse sa skoro 300kg da radi propadanja.

Milane,cijenim to sto analiticki prilazis ljudskim mogucnostima.Ali sto se mene tice,ja iako sam tako da kazem samo clan ovog foruma iza mene stoji visegodisnje iskustvo kroz razne vidove treninga.Tako da ono sto pisem u vezi nekog treceg je provjereno s moje strane po nekolika puta.O Marvinu Ederu sam konkretno citao i gledao mnogo i za njega mnoge ikone bodibildinga i powerliftinga kazu da je on mozda covjek sa najvecom relativnom snagom koji je ikada hodao planetom.Nadam se da sam malo blize objasnio.Pozdrav!:)
[/quote]

nije milan nista lose mislio sa tim sto je izrazio sumnju
i mene je licno zaintrigralo,ali u poslednje vreme ne volim da postavljam bilo kakva pitanja,jer se sve moje napisano krivo tumaci i onda jednostavno je bolje MIR.Kada vec ljudi znaju sami sta im treba-jel :)
u svkaom slucaju
lepo bi bilo da se malo aktivnije ukljucis u neke od tema tipa trening itd..

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #9 poslato: April 24, 2014, 03:49:42 posle podne »
Je l' si siguran da nije bilo 200 funti u pitanju? Malo mi je previse sa skoro 300kg da radi propadanja.

Milane,cijenim to sto analiticki prilazis ljudskim mogucnostima.Ali sto se mene tice,ja iako sam tako da kazem samo clan ovog foruma iza mene stoji visegodisnje iskustvo kroz razne vidove treninga.Tako da ono sto pisem u vezi nekog treceg je provjereno s moje strane po nekolika puta.O Marvinu Ederu sam konkretno citao i gledao mnogo i za njega mnoge ikone bodibildinga i powerliftinga kazu da je on mozda covjek sa najvecom relativnom snagom koji je ikada hodao planetom.Nadam se da sam malo blize objasnio.Pozdrav!:)

nije milan nista lose mislio sa tim sto je izrazio sumnju
i mene je licno zaintrigralo,ali u poslednje vreme ne volim da postavljam bilo kakva pitanja,jer se sve moje napisano krivo tumaci i onda jednostavno je bolje MIR.Kada vec ljudi znaju sami sta im treba-jel :)
u svkaom slucaju
lepo bi bilo da se malo aktivnije ukljucis u neke od tema tipa trening itd..
[/quote] Ma znam Pedja,ja to i cijenim,jer volim kad ljudi postave konkretna pitanja onda mogu dobiti i konkretne odgovore.Naravno da cu se ukljuciti u price oko treninga i powerliftinga koliko god budem mogao.Takodje bih te pohvalio na odrzavanju ovog dijela foruma vezanih za clanke koje izbacas,jer se upravo tu moze naci mnogo korisnih informacija i savjeta pokupiti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #10 poslato: April 24, 2014, 04:07:38 posle podne »
Je l' si siguran da nije bilo 200 funti u pitanju? Malo mi je previse sa skoro 300kg da radi propadanja.

Milane,cijenim to sto analiticki prilazis ljudskim mogucnostima.Ali sto se mene tice,ja iako sam tako da kazem samo clan ovog foruma iza mene stoji visegodisnje iskustvo kroz razne vidove treninga.Tako da ono sto pisem u vezi nekog treceg je provjereno s moje strane po nekolika puta.O Marvinu Ederu sam konkretno citao i gledao mnogo i za njega mnoge ikone bodibildinga i powerliftinga kazu da je on mozda covjek sa najvecom relativnom snagom koji je ikada hodao planetom.Nadam se da sam malo blize objasnio.Pozdrav!:)

nije milan nista lose mislio sa tim sto je izrazio sumnju
i mene je licno zaintrigralo,ali u poslednje vreme ne volim da postavljam bilo kakva pitanja,jer se sve moje napisano krivo tumaci i onda jednostavno je bolje MIR.Kada vec ljudi znaju sami sta im treba-jel :)
u svkaom slucaju
lepo bi bilo da se malo aktivnije ukljucis u neke od tema tipa trening itd..
Ma znam Pedja,ja to i cijenim,jer volim kad ljudi postave konkretna pitanja onda mogu dobiti i konkretne odgovore.Naravno da cu se ukljuciti u price oko treninga i powerliftinga koliko god budem mogao.Takodje bih te pohvalio na odrzavanju ovog dijela foruma vezanih za clanke koje izbacas,jer se upravo tu moze naci mnogo korisnih informacija i savjeta pokupiti.
[/quote]

hvala tebi sto si clan ovog foruma i sto ucestvujes u konstruktivnim raspravama!!

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: SVE O PROPADANJIMA!!
« Odgovor #11 poslato: April 24, 2014, 04:20:07 posle podne »
Uvijek cu to raditi sa zadovoljstvom,jer sam i ja zahvaljuci ovom forumu mnogo toga naucio.