Septembar 29, 2024, 02:25:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: JOJ, MOJE RAME…!-23 SAVETA ZA IZBEGAVANJE POVREDA ZGLOBOVA  (Pročitano 1609 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
JOJ, MOJE RAME…!-23 SAVETA ZA IZBEGAVANJE POVREDA ZGLOBOVA
« poslato: Mart 12, 2014, 06:32:00 posle podne »
Ako si ikada dizao teret a teretom se moze smatrati ormar ili vreca krompira-onda si verovatno osetio bol u svojim ramenima.Naravno,laktovi ili rucni zglobovi ili glezanj i kolena nisu izuzetak.Ovaj tekst ce biti od koristi svakom ali ako si bodibilder pocetnik i jos se nisi povredio onda ovo obavezno moras da procitas.Ne volim da budem pesimista ali onog koga je „zarazolo gvozdje“ neizbezno ce se,pre ili posle,povrediti.Takva nam je priroda. U bici izmedju misica i gvozdja obicno pobrdjuje gvozdje.

Oblikovanje tela je sport kao mac sa dve ostrice.Zanesenost te postice,tera te u teretanu kako bi podizao sve veci teret u interesu pobede.Tokom intenzivnog treninga pretreniranost je gotovo neizbezna.A moguce povrede vise iznad glava svih bodibildera.Posledice su sve vece a mogucnosti tela srazmerno ogranicene.

 

            Trostruki prvak Mr Olympia,Frank Zane,jednom je izjavio:“Vecina bodibildera kada zakoraci u teretanu,zaboravi da razmislja i ponasa se nepromisljeno.“Frank skrece paznju da vecina ne stedi svoje zglobove i bez obzira na prve znakove povreda kao sto su osecaj probadanja ili manjeg bola,nemilosrdno se ubijaju.Ne bave se oblikovanjem nego unistavanjem tela.Nikada ne uvrste nove vezbe kako bi postedeli povredjene delove tela.

Ako te bole ramena ili zglobovi oko kljucne kosti onda nemoj raditi teska  vucenja iza glave.Ako te bole kolena onda nemoj raditi cucnjeve sa velikim tegovima,bolje probaj vucenje na grudi ili cucnjeve sa Smithovom spravom.Ako veliki teg stvara bol onda probaj da radis sa malom tegom,ali sa vecim brojem ponavljanja......

NASTAVAK TEKSTA PROCITAJTE NA NASEM BLOGU klikom na link ispod:


http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/03/joj-moje-rame-23-saveta-za-izbegavanje.html

Izvor:MUSCLE SPORT br 15

Van mreže amilos

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: JOJ, MOJE RAME…!-23 SAVETA ZA IZBEGAVANJE POVREDA ZGLOBOVA
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2014, 11:12:10 posle podne »
Odlican clanak.. Toliko prica po teretani da svakog boli po nesto i stalno odsustvo zbog povreda.. Jbg ne izvodjenje pravilnih pokretra i preopterecivanje.. Jos jednom pohvale za tekst Pedja

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: JOJ, MOJE RAME…!-23 SAVETA ZA IZBEGAVANJE POVREDA ZGLOBOVA
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2014, 09:23:15 pre podne »
 
     Vrhunski tekst....
   


       Samo problem je sto ljudi na zglobove obrate paznju tek onda kada osete bol.....
   
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !