Septembar 08, 2024, 04:51:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: SVSavailm
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc za coveka od sezdesetak godina  (Pročitano 1789 puta)

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
pomoc za coveka od sezdesetak godina
« poslato: Mart 13, 2014, 03:11:18 posle podne »
evo ljudi, nadam se da neko moze da mi pomogne ili da mi da savet koji bih mogao da prenesem svom ćaletu, od kad je u penziji nagojio se jako mnogo, pritisak mu je skočio, na svojih 175cm nabio je skoro 115 kila, i to sve za par godina, kad je i sam video da je vrag odneo šalu , odlučio je da proba da smanji kilažu i sve je dobro išlo, neko vreme, spustio je na 92 kilograma za 4 meseca vežbanja i zdrave ishrane. desio nam se neki peh u porodici pre par meseci, i izgubio je želju da nastavi tako kako je do tad radio, i kilaža se popela na skoro 120 kilograma, i to sve u roku od oktobra . šta vi mislite da je najbolji način za skidanje kilaže i snižavanje krvnog pritiska kod čoveka od 60 godina, relativno dobrog zdravstvenog stanja( osim te hipertenzije)...jednostavno to mora da se uradi, zdravlje je najbitnije...
hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za coveka od sezdesetak godina
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2014, 03:23:00 posle podne »
mora da primeni nacin ISHRANE pre svega
i postepeno uvoditi bilo kakvu fizicku aktivnos u vodu setnji za pocetak i sl..
hipetrentzija je verovatno prouzrokoavana i sa takvim DRAMATICNIM oscilacjima u kilazi
iskreno
ovo prvi put cujem..ono -23-25 pa + 30 i to u kratkom vremensko periodu..

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: pomoc za coveka od sezdesetak godina
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2014, 03:31:37 posle podne »
krenuo je na sv. Jovana 2013 prvo sa šetnjom , i laganom vožnjom bicikla i u junu 2013 je skinuo sa 115 na 92, na moje oči je imao tu kilažu, što se tiče ishrane iznacili smo mu sve slaatko, i jeo je samo meso i povrće isključivo bareno. onda je od sredine juna više nije stizao da vozi bicikl i da jede lepo, al je stalno bio u pokretu od bolnice do kuce, trči nedaj, spremi jelo nosi u bolnicu, i tu mu je kilaža malo išla gore, al ne  preko 95. od oktobra je skroz sve zabatalio, opustio se, po ceo dan gleda tv i čita neke knjige i novine, sedi, ne izlazi iz kuce osim do pijace i prodavnice, i od oktobra pa do sad je nabio na 118. ne znam šta da mu kažem da radi, mislio sam da ga malo angažujem da radi neku dijetu, da makar sprema sebi hranu da kuva i da radi nešto po kući, da izbaci Prilazid+ kad mu spadne kilaža, plašim se da ne dobije srčku ili nešto ne daj Bože..pa sam mislio da mi kažete kako da jede i šta da radim sad , STRAH me je za njega...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za coveka od sezdesetak godina
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2014, 03:50:14 posle podne »
ponaljvam
njemu je bilo kakva promena sada u ishrani-sigurno DOBRO DOSLA!
tako da treba ici korak po korak,a pogtovo sto mu nije strano da se hrani zdravo