Septembar 16, 2024, 10:23:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko plana ishrane i treninga  (Pročitano 7515 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2014, 02:15:53 posle podne »
Pa ne bas, nekako sam radio takve serije, 12 ponavljanja radim sa manjom kilazom, vise da zagrijem misic, pa onda postepeno povecam kilazu a smanjujem ponavljanja, to su ponavljanja s kojima odradim pravilno vjezbu, jel imate neki bolji prijedlog kako da radim?
pa radi kruzni trening sa 10-12 ponavljanja pa da vidis kako ces da odradis misic,neces morati da povecavas tezine a da smanjis ponavljanje.

ali ako je cilj HIPERTRFOIJA,onda nema razloga za bilo kakvo povecanje tezina ako je opseg pon od 8-12-cak obratno
u kruznim trenizima ce trebati da SMANJUJE TEZINE
Ispod ovoga,vise nema veze sa treningom za hipetrofiju,ali koliko sam ja shvatio,njemu je to cilj?

Van mreže Sony90

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2014, 02:18:34 posle podne »
Nije mi cilj hipetrofija, ustvari i ne znam znacenje, ovih prvih 12 ponavljanja je uvijek bilo cisto da pripremim misic prije svake vjezbe, i onda kroz ove 3 serije bi povecao kilazu a smanjio za 2 ponavljanja, al nebitno eto s obzirom da pokusavam da kroz ishranu popravim kilazu, koji bi mi savjet dali sto se tice ponavljanja, i je li dobar ovaj gore plan, da ga se pridrzavam?

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2014, 02:24:08 posle podne »
Nije mi cilj hipetrofija, ustvari i ne znam znacenje, ovih prvih 12 ponavljanja je uvijek bilo cisto da pripremim misic prije svake vjezbe, i onda kroz ove 3 serije bi povecao kilazu a smanjio za 2 ponavljanja, al nebitno eto s obzirom da pokusavam da kroz ishranu popravim kilazu, koji bi mi savjet dali sto se tice ponavljanja, i je li dobar ovaj gore plan, da ga se pridrzavam?
au stani malo sta je tebi cilj?
hipertrofija znaci "misicni rast".a tesko da ces ti bas da nateras misic sa 4-6 ponavljanja u seriji da raste,to ti je vise power lifting.mada o tome bas i nzm puno.
Be patient,results will come !!!

Van mreže Sony90

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2014, 02:30:51 posle podne »
Izvinjavam se, moja greska, nisam znao znacenje rijeci, al to je to ustvari, samo hocu da kazem, nailazim na puno razlicitih misljenja, neko kaze radi ovako, neko radi onako, to i jeste razlog moje registracije, sto sam cuo dobre preporuke za forum i hocu da cujem vase misljenje, trazim rjesenje za trening posto ja nisam bas neki strucnjak, kolko ponavljanja da radim, kako da rotiram kilazu, da li da povecavam ili da drzim istu? Cijenim svacije misljenje, samo recite...

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2014, 02:35:33 posle podne »
Izvinjavam se, moja greska, nisam znao znacenje rijeci, al to je to ustvari, samo hocu da kazem, nailazim na puno razlicitih misljenja, neko kaze radi ovako, neko radi onako, to i jeste razlog moje registracije, sto sam cuo dobre preporuke za forum i hocu da cujem vase misljenje, trazim rjesenje za trening posto ja nisam bas neki strucnjak, kolko ponavljanja da radim, kako da rotiram kilazu, da li da povecavam ili da drzim istu? Cijenim svacije misljenje, samo recite...
pa eno ti prethodna dva posta od mene i pedja to ti je i odg.
uzmes dve tri razlicite tezine i vrtis ih u krug po 10-12 ponavljanja. onda nemas razloga da povecavas tezina tj neces ni moci ako radis kruzni trening.
Mada Pedja zna bolje mnogo bolje od mene o kruznom treningu neka me ispravi ako sam pogresio.
Be patient,results will come !!!

Van mreže Sony90

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2014, 02:41:17 posle podne »
Jesam li dobro razumio? Uzmem npr na bencu, odradim 3 serije sa 65kg,60 i 55kg i sa svakom odradim ponavljanja 10-12, jel onda sa svakom drugom vjezbom radim isto?

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2014, 02:46:49 posle podne »
Jesam li dobro razumio? Uzmem npr na bencu, odradim 3 serije sa 65kg,60 i 55kg i sa svakom odradim ponavljanja 10-12, jel onda sa svakom drugom vjezbom radim isto?
znas kako ja radim evo ti primer posto si rekao  primer za grudi.
uzmem :80kg 10-12 ponavljanja,pa 70kg 10-12,pa uzmem 60 kg 10-12 ponavljnja.pa uzmem bucice pa potisak.znaci ne pravis pauzu,nego odradis sve jedno za drugim.Zato ti je Pedja rekao da neces moci da povecavas tezine,jer trosis dosta snage.ja sam ti dao primer kako ja radim sad ti vidi kako mozes.Mada imas i na Pedjinom blogu video kako on radi tako ti je lakse sve da skapiras.
Be patient,results will come !!!

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2014, 02:50:33 posle podne »
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/p/moj-trening-video.html
to ti je Pedjin blog pa vidi kako on radi bice ti mnogo jasnije.
Be patient,results will come !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko plana ishrane i treninga
« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2014, 03:10:44 posle podne »
Jesam li dobro razumio? Uzmem npr na bencu, odradim 3 serije sa 65kg,60 i 55kg i sa svakom odradim ponavljanja 10-12, jel onda sa svakom drugom vjezbom radim isto?

vidi
koliko ja vidim,ti nisi savlado ni OSNOVNE sisteme treninga
i stoga je moj predlog da se ti BATALIS kruznih treninga te da se posvetis NEKOM dobrom split programu gde ces da odabrees 4 vezbe za svaki misic i gde ces da ih radis kroz 4 serije i sa 8-12 pon
ovo sto si naveo oko bencha
to aposlutno NEMA VEZE NI SA CIM
jer
ovde na ovom forumu ,niko nije vidovita zorka da moze da odredi i da zna da li je tebi makismalan broj ponavnnja sa 80 kg x 1 na benchu i sta tebi u stvari znaci raditi na benchu 65 kg
dakle
TREBA DA RADIS SA TEZINOM (ma koja god da ona bila) gde mozes da maksimalno gurnes 11 x ali ne ispod 8
i nema serija za zagrevanje niti bilo cega
mozes da promenis redosled vezbi ili da ubacis neke druge na svakom treningu,prinicp je isti,ostalo su nijanse