Septembar 09, 2024, 05:34:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Pa da se javim  (Pročitano 2120 puta)

Van mreže debeli94

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pa da se javim
« poslato: Jun 20, 2013, 10:03:35 posle podne »
Pozz svima, ovde sam 6 meseci toliko idem u teretanu pa reko sebi da se malo predstavim da vidim gde toliko gresim...

Pa da krenem, zovem se Jan dolazim iz Padine, '94 god sam visok sam 181cm i tezak 98 kg, po tipu sam MAX Endomorph.
Idem 6 meseci u teretanu, sto bi se reklo jos sam pocetnik, za ovih 6 meseci sam skinuo 5kg ( jbg ) od suplemenata uzimam 100% whey protein profesional SN i dex. Kad sam krenuo u teretanu uzeo sam Amino whey hydro. Ishrana mi je nikakva, ali jedem belo i rizu koliko god mogu imam 5 obroka dnevno, normalno slatko sam izbacio. Ali nemogu bas cesto da jedem, zbog posla, ceo dan sam na poslu od 6 do 6 i u 7 teretana, ako mnogo gresim pomozite...

Trenig :
Pon : Ruke ( Biceps, triceps, podlaktica ) radim 15,12,10,8 ponavljanja
Uto: Ledja 6 vezbi 15,12,10,8.
Sre: Rest day
Cet: Grudi i ramena po cetiri vezbe  15,12,10,8
Pet: Noge

Ako neko ima nesto da doda slobodno zato sam se javio na ovaj forum, nemojte da me hejtujete jbg Gradjevina je zajebana...

Jedino sto mi se svidja od kako sam krenuo u teretanu sve vise imam motivacije, ( Never give up ) to je moj moto...
Jeste da mi treba vise vremena da postignem ono sto jedan iz Padine je uradio njemu svaka cas, postujem decka, al ja sam takav genetika sranje zivo, mada to nije izgovor da sedim i zderem kod kuce....

Hvala na citanju ... :)

Jbg pogresio sam Topic, Izvinjavam se :)
« Poslednja izmena: Jun 20, 2013, 10:09:09 posle podne debeli94 »

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2013, 10:22:29 posle podne »
Trebao si malo detaljnije opisati situaciju, ali ocigledno tesko skidas kilograme?
Ako ti je ishrana nikakva onda je to to, dalje nema price dje je tvoja greska.

Probaj da korigujes ishranu koliko mozes, nemoj da se mucis, smanji obroke na 4, ali 4 kvalitetna obroka.
Tipa: 1 obrok: Jaja (sto vise bjelanaca, 1-2 zumanca) + Ovsene u wheyu i dobro bi bilo da mozes oples ljesnike ili polit jaja maslinovim uljem 1 supena kasika velika.
         2 obrok: jedan dan bijelo + dosta rize (drugi dan manje, treci dan neka sredina, pa manje, pa vise,itd.. rotiraj, igraj se sa njom).
         3 obrok: isto kao 2 + kasika maslinovog.
         4 obrok pred spavanje: jaja,nemasni sir..

Ako mozes 5 obroka onda jos bolje, kada su ti dani odmora pojacaj maslinovo/ljesnike, ugljene malo smanji.
U tvom slucaju ne bih isao sa preniskim unosom UH, kamo li sa 0 UH u toku dana, sobzirom da radis na gradjevini.

Kardio poslije treninga, 3x nedeljno koliko mozes (10-15-20min traka/trcanje).

Nakon 2,3 nedelje trebalo bi da kilogrami polako padaju (1kg nedeljno od prilike pocevsi od druge nedelje, da ne kazes poslije prve nedelje sto je ovo ni kg nisam makao).

To probaj kao neki 'novi' pocetak.
Ja sam ti ovo nekako sve sto jednostavnije ispisao, probaj da nadjes clanke 'rotacija ugljenih' i ako se budes pridrzavao lagan si ;)

Van mreže debeli94

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2013, 10:29:43 posle podne »
Hvala na savetu, probacu ono sto si napisao...
I da zaboravio sam da kazem. Kardio radim, 15-18min max ali na steperu, trcanje sam probao poslje 15min nisam osetio noge, i tako par puta sam probao pa sam odustao, prvo da smanjim malo tezinu, pa cu da krenem sa trcanjem da vidim da li mogu da izdrzim....

I da citao sam negde za endomorph-e da treba da drze balans sa UH i Proteinima ( meso ) da li je to istina?

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2013, 10:43:17 posle podne »
Sto znam, na tvoju tezinu se ne bih mnogo zamarao sa gramima.
Jednostavno jedi proteina koliko mozes (njih nikad dosta,a za preveliku kolicinu nije bas lako priustit u danasnjici), tako da se tu opusti i jedi koliko mozes.
Ugljeni hidrati, jedi ih kao sto gore rekoh, Puno,srednje,malo,malo,puno,srednje.. Pa kad mislis da te nekako vise to 'ne radi' ti izmijesaj: srednje,malo,puno,srednje,malo,itd.. iznenadjuj organizam. Ne bas svakih nedelju dana, vec se drzi odredjenog plana 2-4 nedelje. (nadji temu/clanke 'rotacija ugljenih hidrata - UH' i znaces sto je za tvoju kilazu puno,srednje,malo).
I ne zaboravi masti (ljesnike,orahe,maslinovo,laneno,itd..) njih koliko mozes, barem uz jedan obrok, nekad uz dva, koliko mozes da priustis.

Sobzirom da radis na gradjevini probaj da obezbijedis amino kisjeline tipa BCAA ako mozes.
Kardio: radi ono sto ti je najmilije, biciklo,steper,dzak,itd.. radi koliko mozes, ali gledaj da to bude oko 15-20 min pa eto kad skines nekoliko kg ti povecaj na 20-25min i to je sasvim dovoljno.
Ja sam mrsao i sa 15min trcanja na traci (3-5x nedeljno).
« Poslednja izmena: Jun 20, 2013, 10:46:15 posle podne FGeR »

Van mreže debeli94

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2013, 10:48:25 posle podne »
Hvala ti na savetim  :)

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2013, 10:54:39 posle podne »
Opusteno, samo bucaj, drzi volju na nivou i nadam se da ce biti napretka. ;)

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #6 poslato: Jun 21, 2013, 07:09:20 pre podne »
pa nece te ucinit mrsavim tih 15 min na traci, nego kal deficit... kardio je samo alat da bi dosao do cilja....vise hrane,, vise cardia, ili ako zelis manje cardia,manje hrane.. izi...

koliko znam,rotacija radi samo ako su p i masti fixirane..a ne da jedan dan uneses 200gr proteina,, 200uh.. 50 masti..a drugi 250 p,, 50 uh. i povecas masti. ili obrnuto. onda nema smisla...

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Pa da se javim
« Odgovor #7 poslato: Jun 21, 2013, 05:05:45 posle podne »
Na 1.81m i 98kg da 'ne radi' odjednom sredjena ishrana, lagana rotacija + kardio?
Ako ima uslova i vremena neka sve poslozi u gram, ali to je bezpotrebno opterecivanje za njegove trenutne ciljeve.
Lik radi na gradjevini, tako da mu sigurno dosta kalorija na poslu podje sem ako ne nadgleda radnike.

Btw. lako je napraviti detaljan plan za svaku fazu onome ko ima vremena i odlicne uslove.
Ali se iz njegovog posta ne bi reklo da ima uslove da na tempirano vrijeme jede sta oce, koliko oce,itd..
Psiha igra ogromnu ulogu u svemu, i sad da mu kazemo MORAS fixirano proteine, fixirano masti, pazi tu u gram UH, pazi ovo, pazi ono i on to ne uspije da ispostuje (finansijski uslovi,posao, druge obaveze) i onda da se ubija u pojam kako nije ispostovao i kako ce rezultati biti losi.

Zato bih prije na njegovom mjestu prisao dosta rastereceno, poslozio ishranu svaki dan koliko se moze sa akcentom na rotiranje UH, lagani kardio i proteini+masti koliko se moze. Pozeljne su amino svakako ukoliko moze da priusti i to bi bilo ok za pocetak, kasnije ako bi imao bolje uslove,vrijeme,itd.. mogao bi svemu ozbiljnije da pridje.
To je neko moje misljenje ;)




« Poslednja izmena: Jun 21, 2013, 05:23:17 posle podne FGeR »