Jun 26, 2024, 04:42:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Rhabdomyolysis iskustvo...  (Pročitano 3229 puta)

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Rhabdomyolysis iskustvo...
« poslato: Maj 25, 2013, 06:36:53 posle podne »
Ovako pre par meseci sam se zestoko razboleo, odradio sam noge, nenormalan i intenzivan trening, s tim sto ih nisam radio sigurno jedno mesec dana, i prekosutra su krenule da se naduvavaju, tj dobio sam EDEMU, i nisam mogao da savijem noge UOPSTE, jedva sam hodao urin boje koka kole, peni se dok uriniram... idem da vadim krv i imam sta da vidim:



Jetra DALEKO iznad normale...kreatin kinaza takodje, nikakvi simptomi povracanja, vrtoglavice, samo teska malaksalost , pad apetita i nemogucnost pomeranja nogu usled oticanja istih.
Odmah sam istog trena drasticno uvecao unos vode na 6-7 L dnevno i sutradan kada sam vadio krv nakon ovih rezultata, bilo je duplo bolje, doduse nemam sliku tih analiza ali su se sve vrednosti umanjile duplo za samo 12 sati,
i posle dvadesetak dana SKORO da se sve vratilo u normalu:


Da naglasim, radio sam i ultrazvuk jetre kada su vrednosti bile najgore, potpuno cisto sve,uredno bez ikakvih ostecenja...vec je vrednost jetre bila uvecana zbog hronicne upale koju sam imao odnosno uvecane kreatin kinaze. Sve sam radio, test na hepatitis, AIDS nista

I evo posle 2 meseca sam krenuo da radim lagane treninge,kada su se sve vrednosti vratile u normalu,  juce sam odradio trening nogu, LAGANO, samo 4-5 serije cucnja sa 60kg, imam sta da vidim, budim se jutros, noge opet otekle, nije kao prosli put ali mi se vratilo..
zanima me da li je iko cuo da se nekom ovo desilo ili moze na osnovu licnog iskustva da mi kaze koliko dugo je trajao oporavak ?

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Rhabdomyolysis iskustvo...
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2013, 08:13:35 posle podne »
Jel si probao da nadjes nekog dobrog doktora da se sa njim konsultujes , jer ja koliko sam mogao sad na netu da vidim za par minuta masa je razloga za pojavu ovog tvog problema . Najbolje je da probas da izolujes problem koliko je to moguće ( odnosno da vidis iz kog razloga se tebi desava ) , pa onda da krenes lagano da menjas stvari , da eventualno korigujes nesto.
Probaj da preispitas sebe , kako si se osecao u zadnjem periodu , da li ti je ceo organizam funkcionisao dobro , kako si se ti osecao uopste gledano i sl.
 Pricam iz licnog primera , jer organizam pocne prvo da salje male signale da nesto nije u redu i da se neke promene desavaju , ne kazem da je to sa tobom isto ali probaj da obratis paznju na ovo ... i naravno dobar doktor pa lagano .
Zelim ti brz oporavak ....

 Zaboravih da kazem , mislim da bi trebalo da prosiris analizu krvi .
 


 
« Poslednja izmena: Maj 26, 2013, 08:20:54 posle podne X FRAME »
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Rhabdomyolysis iskustvo...
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2013, 10:08:25 posle podne »
Jel si probao da nadjes nekog dobrog doktora da se sa njim konsultujes , jer ja koliko sam mogao sad na netu da vidim za par minuta masa je razloga za pojavu ovog tvog problema . Najbolje je da probas da izolujes problem koliko je to moguće ( odnosno da vidis iz kog razloga se tebi desava ) , pa onda da krenes lagano da menjas stvari , da eventualno korigujes nesto.
Probaj da preispitas sebe , kako si se osecao u zadnjem periodu , da li ti je ceo organizam funkcionisao dobro , kako si se ti osecao uopste gledano i sl.
 Pricam iz licnog primera , jer organizam pocne prvo da salje male signale da nesto nije u redu i da se neke promene desavaju , ne kazem da je to sa tobom isto ali probaj da obratis paznju na ovo ... i naravno dobar doktor pa lagano .
Zelim ti brz oporavak ....

 Zaboravih da kazem , mislim da bi trebalo da prosiris analizu krvi .
 


 

Ovde u pozarevcu stvarno nema dobrog doktora, barem ja nisam naisao nijednog za moj slucaj... isao sam kod sportskog lekara da radim ove preglede i pre nego sto mi je dozvolio da objasnim situaciju, prvo me je pitao STA UZIMAS, pa tek onda poslusao i na kraju sveo zakljucak, "to ti je od toga "... ne znam da li si video ali mi je napisao da sam isao preko 20 ampula test depo-a svaki treci dan, jer mi nije verovao da sam koristio onoliko koliko sam mu rekao pa je procenio sam na osnovu mog izgleda i krvne slike.

Odradicu i hormonalnu sliku sada pocetkom juna, sto se tice ovoga kako sam se osecao u tom periodu, potpuno normalno sve, odradio sam taj trening nogu ( kada sam prvi put dobio ovo ) i napravio se OGROMAN problem koji se sanirao ali se vratio po drugi put posle cela 2 meseca pauze i mirovanja od treninga.

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Rhabdomyolysis iskustvo...
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2013, 11:40:23 pre podne »
Video sam to za ampule sto je napisao i nije mi isprva bilo jasno na sta je mislio ,odnosno za koji vremenski period se odnosi .
Probaj da nadjes ili da se raspitas ko zna , nekog dobrog internistu . Sigurno da neko mora biti u Pozarevcu ko moze da te saslusa i posavetuje ili bar da te preporuci nekome  :) . Ako ne onda u Beograd ili N.Sad . Bar  bi ja tako uradio .

 Pozdrav.
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Rhabdomyolysis iskustvo...
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2013, 03:00:20 posle podne »
Video sam to za ampule sto je napisao i nije mi isprva bilo jasno na sta je mislio ,odnosno za koji vremenski period se odnosi .
Probaj da nadjes ili da se raspitas ko zna , nekog dobrog internistu . Sigurno da neko mora biti u Pozarevcu ko moze da te saslusa i posavetuje ili bar da te preporuci nekome  :) . Ako ne onda u Beograd ili N.Sad . Bar  bi ja tako uradio .

 Pozdrav.
U svakom slucaju cu napraviti veliku pauzu, tipa 6 meseci, jer mi je tako pre svega i receno kada sam isao na preglede, medjutim nisam poslusao i krenuo sam sa laganim treninzima posle svega 2 meseca.
A i citao sam po netu da je oporavak od ovoga upravo tako, 6 meseci, pogotovo ako su odstupanja ovolika kao kod mene-

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Rhabdomyolysis iskustvo...
« Odgovor #5 poslato: Maj 31, 2013, 07:04:49 pre podne »
Nadam se da će na kraju biti sve ok, ne žuri sa povratkom u gym
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Rhabdomyolysis iskustvo...
« Odgovor #6 poslato: Maj 31, 2013, 09:49:01 posle podne »
Nema zurbe vise, ali mi jako tesko pada ova pauza, jednostavno volim da treniram, nisam od onih sto treniraju samo mesec dana pred leto... videcemo ja se iskreno nadam da cu moci krajem godine da krenem bez problema sa treninzima, sad tek vidim koja je to privilegija kada neko moze da trenira bez ikakvih rizika po njegovo zdravlje.
« Poslednja izmena: Maj 31, 2013, 09:50:50 posle podne roki123 »