Septembar 09, 2024, 07:02:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Totalni pocetnik  (Pročitano 3525 puta)

Van mreže luka9x

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Totalni pocetnik
« poslato: Mart 17, 2013, 03:00:53 posle podne »
Pozdrav, nov sam na forumu,dosao sam da pitam sledece:
17 godina, 82 kg,192 cm visok, totalni pocetnik, mogu da uradim par skleka... nisam mnogo obracao paznju na telo, mada krajnje je vreme da pocnem da radim... Ne zelim neku posebnu definiciju, jednostavno hocu da pretvorim masu u misic, brzo i efikasno ... pa vas pitam kako da radim, gde da radim, koliko dugo itd...(inace nemam puno viska sala ali stomače i "šlauf" su tu...

Inace ne bih voleo nikakvu hemiju da koristim(nesto sto ce da mi samo napumpa misic)...

Pa toliko od mene... ko hoce i moze, neka pomogne :).

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Mart 17, 2013, 03:04:54 posle podne »
:D a mogao bi da citas forum, pokusas, pa da dodjes sa konkretnim pitanjima. iako su ovde svi stvarno dobronamerni i ne skrtare na savetima ne verujem da ce bilo ko tek tako da ti napise program treninga i ishrane.

Van mreže luka9x

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Mart 17, 2013, 03:34:33 posle podne »
pa dobro ne mora da mi napise program, ne trazim toliko :D , program sigurno vec postoji, samo mi trebaju neke smernice :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2013, 03:36:22 posle podne »
Pretvaranje mase u misic,brzo i efikasno...ne ide to bas tako.
I to sto ti zoves hemija,u stvari su prirodni dodaci ishrani-suplementi,osim ako ne mislis na aas,mada sumnjam.
Ovde na forumu imas sve informacije,koje su ti potrebne,pa zato pocni da iscitavas polako. ;)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2013, 03:55:54 posle podne »
pa dobro ne mora da mi napise program, ne trazim toliko :D , program sigurno vec postoji, samo mi trebaju neke smernice :)

Za početak , ishrana.. i, to 1,5 g - 2 g proteina po kilogramu tjelesne težine da unosiš. Primjer: ako imaš 80 kg treba da unosiš 120 - 160 g proteina iz mesa i jaja. ''Hemiju'' da ne nabrajam, jer si rekao da te ne zanima ništa što ''napumpava'' mišić :)

Ugljeni hidrati.. ideš 2,5-3 g po kilogramu tjelesne težine. Primjer: ako imaš 80 kg trebalo bi da uneseš 200 - 240 g Uh i to iz pirnča, ovasnih pahuljica, krompira.. naravno, sve je ovo za početak i sve zavisi od tvog cilja što želiš i kako želiš..

Sledeća stvar su masti koje treba da unosiš u obliku maslinovog ulja, omega 3 masnih kiselina, badema, lješnika... one treba da ti sačinjavaju 20-30 % ishrane..

Vitamini u obliku C vitamina, B vitamina, D vitamina itd...

Eto, ovo su neke od smjernica što je vjerovatno kod tebe izazvalo konfuziju jer ti je sve novo, pa je moja preporuka kao i ostalih da čitaš forum pa se tek onda javiš đe zapneš i dobiješ savjet.
« Poslednja izmena: Mart 17, 2013, 04:14:23 posle podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže luka9x

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2013, 03:58:23 posle podne »
au izgleda da bas nista ne znam ... dobro, ok, da ga ne tupim mnogo valjda cu da se snadjem nekako ... ma ja nisam razmisljao o ishrani toliko ... nisam znao da je toliko bitna ... mislio sam da je najbitnije kako i koliko se radi ... dizu tegovi i rade sve ostale vezbe ... ne zelim da budem zmaj... samo malo da dodjem u red :D


Pretvaranje mase u misic,brzo i efikasno...ne ide to bas tako.
I to sto ti zoves hemija,u stvari su prirodni dodaci ishrani-suplementi,osim ako ne mislis na aas,mada sumnjam.
Ovde na forumu imas sve informacije,koje su ti potrebne,pa zato pocni da iscitavas polako. ;)
pod hemijom podrazumevam "steroide" koji ce da mi kao sto vec rekoh napumpaju misic i smanje tukija :D

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2013, 04:30:01 posle podne »
Nit ce da ti naduvaju misic, nit ce tuki da ti ode u deminutiv ;)
No pametno je sto se drzis dalje, za razliku od vecine danasnje teen age populacije.

Ishrane imas more na forumu, malo procitas, malo regulises sadasnju i nadjes fin trening...., s'obzirom na tvoje trenutne ciljeve to ti je puna kapa.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2013, 12:28:25 pre podne »
Klasika,jedi kao sto ti je Boban rekao,uz tako pravilnu ishranu i trud u teretani ce telo jako brzo reagovati posto si se do sad lose hranio i nisi imao nekih specijalnih aktivnosti...




                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2013, 12:53:00 pre podne »
hahaha steroidi pumpaju misic i smanjuju tuki :)

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2013, 02:18:28 pre podne »
hahaha steroidi pumpaju misic i smanjuju tuki :)

Pa kako ne , nisi znao za to ? :D
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže luka9x

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2013, 03:43:20 posle podne »
Hvala puno svima ... :)


hahaha steroidi pumpaju misic i smanjuju tuki :)

Ja tako cuo ... tacnije ne smanjuje se tuki, nego testisi ... da ne ulazim u tu pricu sad ... mada to je nesto sto sam ja cuo, ne znam koliko je tacno :)

Van mreže Veljko1981

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2013, 03:49:01 posle podne »
šta ja znam, meni ionako preveliki :D
Bez čučnjeva u kavezu za biceps!

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Totalni pocetnik
« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2013, 05:09:09 posle podne »
šta ja znam, meni ionako preveliki :D

Hahahaha pa tebi onda nema brige :D
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !