Jun 30, 2024, 12:21:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja  (Pročitano 3216 puta)

Van mreže EnricoAdams

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Par pitanja
« poslato: Oktobar 18, 2006, 09:49:02 posle podne »
Imam par pitanja u vezi mog buduceg programa. Visok sam 192 a tezak oko 85kg, sto na prvi pogled ne deluje lose. Ipak meni je ova tezina skroz neravnomerno rasporedjena, tako da u donjem i bocnom stomaku imam dobru kolicinu sala, dok su mi npr ruke pomalo mrsave za moju visinu. E sada ja bih zeleo da dobrim delom poskidam to salo sa stomaka i ako je ikako moguce u isto vreme nabacim malo miscne mase na ostatku gornjeg dela tela. Da li je to moguce, ili treba prvo da skinem svo to salo pa da krenem od nule?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Par pitanja
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2006, 09:59:22 posle podne »
Ono sto bi pre svega trebao je da nabacis misicnu masu i da se dobro utreniras.... Hocu reci uzmi jedno 3 meseca radi na sticanju mase... Ali muski, a onda napravis neki prelazni period... Pocnes da radis kardio i ne smanjujes uh... Kad se dobro utreniras lagano smanjujes uh... Onda kad postignes sta zelis povecas uh...
Mada se kod dosta ljudi uvodjenjem pravilne ishrane, a to bi bilo 3 proteina minimu, uh iskljucivo iz pirinca, paste, ovsenih ujutru... Uvece smanjis uh, moze neka salata... Poslednji obrok skroz bez uh... Masti samo nezasicene i to ujutru... Pred spavanje ella sir... itd... Cesljaj po forumu... To nek ti bude pocetak...  A posle kako budes zadovoljan menjas.... Sve mozes da menjas... Samo treba volja i znanje.... dobro i nesto novca...

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Par pitanja
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2006, 10:27:21 posle podne »
Enrico,to "uh" sto je Big_Rasha napisao su ugljeni hidrati (UH).Cisto da znas. :)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže EnricoAdams

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Par pitanja
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 19, 2006, 01:34:01 posle podne »
Enrico,to "uh" sto je Big_Rasha napisao su ugljeni hidrati (UH).Cisto da znas. :)

Ma ok, to sam ukapirao posle 2-3 teme procitane na ovom forumu, a nisam od onih koje mrzi da citaju i hoce da im sve drugi sazvacu :)

Citat
Ono sto bi pre svega trebao je da nabacis misicnu masu i da se dobro utreniras.... Hocu reci uzmi jedno 3 meseca radi na sticanju mase... Ali muski, a onda napravis neki prelazni period... Pocnes da radis kardio i ne smanjujes uh... Kad se dobro utreniras lagano smanjujes uh... Onda kad postignes sta zelis povecas uh...
Mada se kod dosta ljudi uvodjenjem pravilne ishrane, a to bi bilo 3 proteina minimu, uh iskljucivo iz pirinca, paste, ovsenih ujutru... Uvece smanjis uh, moze neka salata... Poslednji obrok skroz bez uh... Masti samo nezasicene i to ujutru... Pred spavanje ella sir... itd... Cesljaj po forumu... To nek ti bude pocetak...  A posle kako budes zadovoljan menjas.... Sve mozes da menjas... Samo treba volja i znanje.... dobro i nesto novca...

Ok znaci ti mi za prvih par meseci predlazes neki klasican program za masu. Znaci 3g proteina po kg sto mu dodje oko 250g, a koliko ugljenih hidrata i masti u tom periodu? I koliko puta da ubacim kardio, jer mi je skidanje sala sa stomaka prioritet i ne bih zeleo da nabacim jos koji cm u ovom procesu?

I imam jedno opste pitanje. Na temama koje se ticu vezbi uglavnom se pominju piramidalni nacin izvodjenja i rastuci, a sta je sa opadajucim? Da li i on valja ili treba da se bazira samo na ova 2? Isto me tako zanima da li kada radim rastucu seriju rasporedim snagu, npr prva serija 70%, druga 80% i treca 100% ili neko drugacije?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Par pitanja
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2006, 04:00:13 posle podne »
Koliko masti i uh... Generalno masti ti treba jako malo.... To ti je ujutru kasika maslinovog, ili 50-100 grama kikiriki, bademi, orasi i sl... Iz mesa nemoj da brojis... I jos recimo 2 zumanceta... UH??? Pa pocni isto sa 250 grama.... Ako ne dobijas kilazu i ako se ne menjas onako kako ti zelis(koristi ogledalo) povecaj, odnosno smanji... Kardio kazem ti ne moras odmah... Prvo dobij malo misica da bi ubrzao metabolizam... Sto vise misivca imas brze ces skinutu masti... Kasnije pocnes da radis kardio prvo da bi se utrenirao, a posle tako utreniran na dijetu...

A sto se tice treningsa i tezina... Pa da mozes i tako, ako si gledao neki training video videce... Evo ovako... Evo ti moj primer za bench press... 2 serije zagravanje 60kg... 1X80, 1X90, 2X100kg, 1X80, odmah nakon ove serije 1X60... Ja samo ne znam dal ti treniras ili tek treba da pocnes???...

Van mreže EnricoAdams

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Par pitanja
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2006, 08:16:31 posle podne »
Treba da pocnem ponovo da treniram. Trenirao sam ranije ali to nije bilo nesto preterano ozbiljno, tipa treniram 2-3 meseca pa onda 5-6 meseci nista. Nije mi nesto preterano pomoglo ali sam za to vreme naucio vezbe i neke osnovne principe treniranja. Jedino sto mi je bilo cudno je sto sam ja uvek radio opadajuce serije, sto znaci uradim tipa 2 serije zagrevanje i onda uradim jos 3-4 od kojih je svaka do otkaza, sto znaci da svaku radim sa manjom tezinom nego pre da bi odrzao broj ponavljanja. Kakav je taj sistem rada u poredjenju sa ovom piramidom sto si ti predlozio?

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Par pitanja
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2006, 12:17:07 pre podne »
Koliko masti i uh... Generalno masti ti treba jako malo.... To ti je ujutru kasika maslinovog, ili 50-100 grama kikiriki, bademi, orasi i sl... Iz mesa nemoj da brojis... I jos recimo 2 zumanceta... UH??? Pa pocni isto sa 250 grama.... Ako ne dobijas kilazu i ako se ne menjas onako kako ti zelis(koristi ogledalo) povecaj, odnosno smanji... Kardio kazem ti ne moras odmah... Prvo dobij malo misica da bi ubrzao metabolizam... Sto vise misivca imas brze ces skinutu masti... Kasnije pocnes da radis kardio prvo da bi se utrenirao, a posle tako utreniran na dijetu...

A sto se tice treningsa i tezina... Pa da mozes i tako, ako si gledao neki training video videce... Evo ovako... Evo ti moj primer za bench press... 2 serije zagravanje 60kg... 1X80, 1X90, 2X100kg, 1X80, odmah nakon ove serije 1X60... Ja samo ne znam dal ti treniras ili tek treba da pocnes???...

Kakav ti je to ˝primjer˝ majke ti?
jedno i dva ponavljanja?
ne razumijem

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Par pitanja
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2006, 01:06:07 pre podne »
A sto se tice treningsa i tezina... Pa da mozes i tako, ako si gledao neki training video videce... Evo ovako... Evo ti moj primer za bench press... 2 serije zagravanje 60kg... 1X80, 1X90, 2X100kg, 1X80, odmah nakon ove serije 1X60... Ja samo ne znam dal ti treniras ili tek treba da pocnes???...

Kakav ti je to ˝primjer˝ majke ti?
jedno i dva ponavljanja?
ne razumijem

Nisu jedno i dva ponavljanja nego jedna i dvije serije po tu odredjenu tezinu...
Barem bih rekao da je na to mislio majstor...

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Par pitanja
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 20, 2006, 11:38:11 pre podne »
Koliko masti i uh... Generalno masti ti treba jako malo.... To ti je ujutru kasika maslinovog, ili 50-100 grama kikiriki, bademi, orasi i sl... Iz mesa nemoj da brojis... I jos recimo 2 zumanceta... UH??? Pa pocni isto sa 250 grama.... Ako ne dobijas kilazu i ako se ne menjas onako kako ti zelis(koristi ogledalo) povecaj, odnosno smanji... Kardio kazem ti ne moras odmah... Prvo dobij malo misica da bi ubrzao metabolizam... Sto vise misivca imas brze ces skinutu masti... Kasnije pocnes da radis kardio prvo da bi se utrenirao, a posle tako utreniran na dijetu...

A sto se tice treningsa i tezina... Pa da mozes i tako, ako si gledao neki training video videce... Evo ovako... Evo ti moj primer za bench press... 2 serije zagravanje 60kg... 1X80, 1X90, 2X100kg, 1X80, odmah nakon ove serije 1X60... Ja samo ne znam dal ti treniras ili tek treba da pocnes???...

Kakav ti je to ˝primjer˝ majke ti?
jedno i dva ponavljanja?
ne razumijem
Jebote pa za kog majmuna me ti smatras??? Reko ti je Vladar...

@Enrico... Ko ti je rekao da broj ponavljanja mora da se odrzi... Ides polako do nekog maximuma... Koji sam ja ovde naveo ove dve serije sa 100kg i koji uradim 8 ponavljanja... Onda opet smanjis tezinu... Naravno ponavljanja se povecaju...

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Par pitanja
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 20, 2006, 01:07:54 posle podne »
Do mene  :P

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Par pitanja
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2006, 01:39:08 posle podne »