Jul 06, 2024, 05:23:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ledjima i trening  (Pročitano 1637 puta)

Van mreže robertv

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Bol u ledjima i trening
« poslato: Avgust 09, 2012, 08:22:47 posle podne »
Ljudii, imam 21 godinu i povredio sam donji deo ledja oko 10.05.2012 podizanjem tereta sa savijenim ledjima(mrtvo dizanje). Bio sam odmah posle toga kod fizijatra i dao mi je lekove protiv bolova i bilo mi je jedno vreme bolje. Pre oko 3 nedelje su se bolovi opet pojavili i bio sam kod drugog fizijatra, koji me je poslao na magnetnu rezonancu.
Trenutno idem na fizikalnu terapiju i malo mi je bolje mada su bolovi prisutni i dalje i ponekad osecam blago trnjenje u nogama (stopala,listovi,butine). Napisacu vam ceo izvestaj sa magnetne rezonance, pa bih vas molio da mi kazete sta je vase misljene na osnovu izvestaja i da li ima neko slicnih problema? I da li smem sportom da se bavim, da idem u teretanu posto mi je fizijatar rekao da ne idem niposto u teretanu jer disk nije pukao jos ali moze ako se ne cuvam?Treniram vec 3 godine a ne bih da prekinem,pa vas molim za savet.Posebno bih zamolio Pedju Petrovica da mi odgovori.
Hvala unapred.

“Mr pregled lumbosakralnog segmenta kicmenog stuba: uradjeni su t1w i t2w sagitalni tomogrami lumbosakralnog segmenta od th10 do sakruma, kao i pdw transverzalni tomogrami u visini l1-s1 intervertebralnih diskova. Normalno održana lumbalna lordoza. Vidi se laka sinistrokonveksna skolioza. Nema znakova frakture, infiltracije ili dislokacije pršljenskih tela snimljenog segmenta. Conus medullaris nalazi se u visini l1 pršljena. U duralnoj vreći se ne vide patološke promene. Na l1-2, l2-3 i l3-4 i. V. Nivoima vide se održani iv diskovi bez znakova hernijacije i bez stenoze spinalnog kanala. Na svim opisanim nivoima i. V. Forameni su bez stenoze. Na l4-5 i. V. Nivou vide se degenerativne promene pokrovnih plooča sa incipijentnim naspramnim osteofitima, kao i asimetrično anularno bubrenje iv diska, prominentnije mediolateralno sa leve strane koje lako imprimuje duralnu vreću i kompromituje levi l5 korena u odstupu, bez stenoze spinalnog kanala. Obostrano i. V. Forameni nisu stenozirni. Na l5-s1 iv nivou nema hernijacije iv diska. Spinalni kanal i iv forameni nisu stenozirani. ZAKLJUCAK: minorna sinistrokonveksna skolioza ls segmenta kičmenog stuba sa asimetričnim bubrenjem iv diska na l4-5 iv nivou koji imprimuje prednju površinu duralne vreće bez stenoze spinalnog kanala i kompromituje ishodište l5 korena”.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u ledjima i trening
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2012, 07:38:47 pre podne »
ja sam ti odgovrio n apm