Jul 02, 2024, 01:44:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: moj treningic :)  (Pročitano 1781 puta)

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
moj treningic :)
« poslato: Decembar 19, 2012, 06:20:46 posle podne »
dan jedan, ledja + biceps. Lat pull, shrugs, ono kako se zove "Veslanje" za centralni deo ledja,  i dve tri vzbe za biceps one klasicne, stojeci pa dizem i lakat na koleno sedeci pa dizem. Ne znam imena vezbi.

dan dva aerobik, kardio, za mrsavljenje nista spektualurano cisto da istrosim kalorija bicikla, trchanje, shadowboxing... sta dovatim.
dan tri odmor

dan cetri Bench, kosi bench, triceps na masini povlacenje,  ramena (letenja ) za svaku grupu prednje zadnje srednje... planiram da ubacim i press za ramena.
Dan pet, opet neki kardio, bajs, trcanje, shadowboxing .. dzak ista pricha sta dohvatim.

odmor, odmor.


Klopa nista spektakularno, vise sam izbacio slatkise izbegavam, brzu hranu maksimalno izbegavam, gazirane sokove i obichne ne pijem uopste.

Trudim se riba, belo meso kada mogu, dorucak jogurt, musli, jaja, vecera, belanca... riba... salatice obavezno paradjz kupus.. nemam neki "program" ishrane.


e sad trenutno nije to neki pohvalni program, ali hocu da se uzme u obzir 2 stvari.
Prva ja asm tek sad krenuo u teretanu prvi put u zivotu. Prvi put u zivotu radim sa tezinama.
Druga stvar ja sam imao problema sa sociofobijom (http://en.wikipedia.org/wiki/Social_anxiety) pa imam malo iracionalnog straha kada radim sa tezinama da se ne "onesvestim" i da li me drugi ne osudjuju da radim premalo u svojoj glavi itd.

sta mi je cilj? Cilj mi je za pocetak malo beachbody. :) kada odem na bazen da izgledam bolje od prosecnog lika koji ima 100 % prirodni pojas za spashavanje oko trbusnih misica.

To je za pocetak. :)

E sad pisacu posle ja se interesujem za josh neke stvari.... sto se sporta tiche pa cu da prodiskutujem malo sa svima ovde u tome kako moj trening da usmerim ka tim stvarima.

« Poslednja izmena: Decembar 19, 2012, 06:24:46 posle podne Milosavljevic »

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: moj treningic :)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2012, 07:51:26 posle podne »
Trening ti je los. Ne radis noge i ramena itd...
E sad sto se tice ishrane, jedno je truditi se, a drugo je raditi.
Mislim, lijepo je to sto se trudis da treniras i da se hranis kako treba, svakako je bolje od lezanja, sjedenja i jedenja raznog smeca, ali ako zelis konkretne rezultate moras  se potruditi da bi ih ostvario. 
NPR: moras imati plan ishrane koji se zasniva na oko 2gr proteina, posto zelis da smrsas, UH i Masti prilagodi tome, imas razne dijete UH rotacije, low carb, keto.
Trening mozes da radis split ili recimo kruzni trening 3 do 4 puta sedmicno, takodje ubaci lagani kardio trening.
to bi bilo to za pocetak, pitaj sta ti nije jasno pozdrav ;) 

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: moj treningic :)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2012, 08:20:31 posle podne »
Jeidni los trening je kada sedis kuci! :D

Hvala najlepse na komentaru. Samo mala napomena, imam dva kardio treninga dnevno i radim ramena.

Samo noge ne radim zbog ta dva kardio treninga. Primarni cilj mi je smanjenje sala, sekundarni povecanje  misicne mase. Neka "male fitness" gradja mi je krajnji cilj.


Imam jedno pitanje... KAFA? da ili ne? Ako da zasto da, ako ne zasto ne?
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2012, 08:24:28 posle podne Milosavljevic »

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: moj treningic :)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2012, 08:37:24 posle podne »
I ovaj tvoj je los,procitaj malo forum i naci ces dosta dobrih treninga i izaberi onaj koji tebi odgovara!
Ishrana MORA da bude bolja,i to ima na forumu lako ces se informisati!
I za taj kako ti kazes beachbody treba sve da se ispostuje,voleo bih ako ti nije problem da stavis neku sliku nekog takvog tela za plazu kakvom tezis pa da vidimo koliko je to realno i dostizno(mada sa ovakvom ishranom i treningom nije sigurno).Nemoj ovo da shvatis kao neku negativnu kritiku tebi licno ovo je samo surova realnost ovog sporta ;)
pozdrav


Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: moj treningic :)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2012, 08:56:20 posle podne »
Jeidni los trening je kada sedis kuci! :D

Hvala najlepse na komentaru. Samo mala napomena, imam dva kardio treninga dnevno i radim ramena.

Samo noge ne radim zbog ta dva kardio treninga. Primarni cilj mi je smanjenje sala, sekundarni povecanje  misicne mase. Neka "male fitness" gradja mi je krajnji cilj.


Imam jedno pitanje... KAFA? da ili ne? Ako da zasto da, ako ne zasto ne?

Po meni kafa da, kofein je stimulans, i zbog termogenih svojstava sto je dobro za pred trening i gubljenje sala, ali bez ishrane i treninga nema definicije

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: moj treningic :)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2012, 09:24:51 posle podne »
A gde su ramena i noge ?   ???

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: moj treningic :)
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2013, 02:30:41 pre podne »
ko je jos vidio radit noge :D