Jul 08, 2024, 04:24:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko suplemenata?  (Pročitano 4366 puta)

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Pomoc oko suplemenata?
« poslato: Maj 07, 2012, 05:36:10 posle podne »
Pozdrav svima,

Ja imam 15 godina (za 20 dana punim 16) visok oko 185 imam 75 kg ovoga leta tj. od pocetka juna sam odlucio da krenem ozbiljnije da treniram.Treniram fudbal vec 5 godina,sada ce pauza pa cu moci 3 mjeseca posvetiti se teretani bez fudbala.Inace imam bas razvijene noge dok gornji dio tela bas slabo,kao da mi je pola mojih kg u nogama.

Htio sam da pitam za suplemente,ne bih zelio jos da pocinjem sa proteinom,kreatinom itd.
Jer postoji problem,skoro sam zavrsio terapiju Roakutanom (lek za bubuljice) koji je derivat vitamina A,pola godine sam ga pio,unio sam preko 8000 mg ovoga leka.Nimalo nije naivan.Mada ja sam ga odlicno podnosio,radio sam cesto analize krvi i sve je  bilo super.Medjutim ovaj lek se zadrzava u organizmu oko pola godine posle prestanka terapije.Zbog toga kazem da nisam za nesto ozbiljnije jos.Ja cu se svakako konsultovati sa lekarom ali sam zelio da cujem vase misljenje da li moze uticati ako nesto budem uzimao.
Razmisljam se da uzmem Omega 3 i neki Multivitamin.Ako bi mogao neko da mi preporuci neki dobar Multivitamin?
Ali opet ne znam smem li Multivitamin jer znam da sadrzi Vitamin A,a ja sam ga toliko vremena pio.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2012, 06:00:41 posle podne »
Pozdrav svima,

Ja imam 15 godina (za 20 dana punim 16) visok oko 185 imam 75 kg ovoga leta tj. od pocetka juna sam odlucio da krenem ozbiljnije da treniram.Treniram fudbal vec 5 godina,sada ce pauza pa cu moci 3 mjeseca posvetiti se teretani bez fudbala.Inace imam bas razvijene noge dok gornji dio tela bas slabo,kao da mi je pola mojih kg u nogama.

Htio sam da pitam za suplemente,ne bih zelio jos da pocinjem sa proteinom,kreatinom itd.
Jer postoji problem,skoro sam zavrsio terapiju Roakutanom (lek za bubuljice) koji je derivat vitamina A,pola godine sam ga pio,unio sam preko 8000 mg ovoga leka.Nimalo nije naivan.Mada ja sam ga odlicno podnosio,radio sam cesto analize krvi i sve je  bilo super.Medjutim ovaj lek se zadrzava u organizmu oko pola godine posle prestanka terapije.Zbog toga kazem da nisam za nesto ozbiljnije jos.Ja cu se svakako konsultovati sa lekarom ali sam zelio da cujem vase misljenje da li moze uticati ako nesto budem uzimao.
Razmisljam se da uzmem Omega 3 i neki Multivitamin.Ako bi mogao neko da mi preporuci neki dobar Multivitamin?
Ali opet ne znam smem li Multivitamin jer znam da sadrzi Vitamin A,a ja sam ga toliko vremena pio.

Hmm, pa kakve veze ima sto si zavrsio terapiju za roakutanom? Ukoliko ti doktor nije striktno zabranio da ne smes da unosis ni meso, ni ribu i ostale namirnice koje sadrze proteine, ne vidim zasto ne bi smeo da uzimas whey protein? Isto vazi i za kreatin. Sto se tice multi-a, svaki sadrzi vitamin A, zato se zove i multi vitamin jer sadrzi sve vitamine. :) Moj favorit je ovaj:

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29989

Pijem ga ihaa, ne sme da nestane i ne planiram da ga menjam. Ako ti je doktor rekao da ne smes uzimati vitamin A, onda uzmi Omega 3 samo i svakako neces pogresiti ako kupis.

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2012, 06:21:36 posle podne »
Pozdrav svima,

Ja imam 15 godina (za 20 dana punim 16) visok oko 185 imam 75 kg ovoga leta tj. od pocetka juna sam odlucio da krenem ozbiljnije da treniram.Treniram fudbal vec 5 godina,sada ce pauza pa cu moci 3 mjeseca posvetiti se teretani bez fudbala.Inace imam bas razvijene noge dok gornji dio tela bas slabo,kao da mi je pola mojih kg u nogama.

Htio sam da pitam za suplemente,ne bih zelio jos da pocinjem sa proteinom,kreatinom itd.
Jer postoji problem,skoro sam zavrsio terapiju Roakutanom (lek za bubuljice) koji je derivat vitamina A,pola godine sam ga pio,unio sam preko 8000 mg ovoga leka.Nimalo nije naivan.Mada ja sam ga odlicno podnosio,radio sam cesto analize krvi i sve je  bilo super.Medjutim ovaj lek se zadrzava u organizmu oko pola godine posle prestanka terapije.Zbog toga kazem da nisam za nesto ozbiljnije jos.Ja cu se svakako konsultovati sa lekarom ali sam zelio da cujem vase misljenje da li moze uticati ako nesto budem uzimao.
Razmisljam se da uzmem Omega 3 i neki Multivitamin.Ako bi mogao neko da mi preporuci neki dobar Multivitamin?
Ali opet ne znam smem li Multivitamin jer znam da sadrzi Vitamin A,a ja sam ga toliko vremena pio.

Hmm, pa kakve veze ima sto si zavrsio terapiju za roakutanom? Ukoliko ti doktor nije striktno zabranio da ne smes da unosis ni meso, ni ribu i ostale namirnice koje sadrze proteine, ne vidim zasto ne bi smeo da uzimas whey protein? Isto vazi i za kreatin. Sto se tice multi-a, svaki sadrzi vitamin A, zato se zove i multi vitamin jer sadrzi sve vitamine. :) Moj favorit je ovaj:

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29989

Pijem ga ihaa, ne sme da nestane i ne planiram da ga menjam. Ako ti je doktor rekao da ne smes uzimati vitamin A, onda uzmi Omega 3 samo i svakako neces pogresiti ako kupis.

Hvala puno na odgovoru,

Slazem se sa svim sto si napisao.U pravu si Roakutan nema veze sa proteinima,ali ja sve nalazim nacine da izbegnem Protein,ne zbog mene,jer znam da je to obican dodatak ishrani,ali roditelji misle,protein,cudo neko.Omega 3 cu kupiti,hvala na savetu za Multivitamin,videcu za njega.

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2012, 08:32:24 posle podne »
Ja sad nesto gledam ove multivitamine i dva sam izdvojio koje vidim dosta ljudi hvali.

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30283

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30078

Sta mislite,koji bi bio bolji,vidim Super je za nesto ozbiljnije,a ja abs od 15 godina i nisam neki profesionalac,da li ce meni biti dovoljan ovaj Daily? :)

Van mreže freak1

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2012, 09:54:09 posle podne »
Ovako samo da se i ja nadovezem i moj brat je isto imao problema sa bubuljicama takodje korisito roakutan,i kao sto si reko nije nimalo naivan lijek.Hrpa moguci nuspojava.I koristio je whey ja mislim cak i u toku terapije,jer tijelo jednostavno neprepoznaje dali je shake ili mozda piletina.Znaci za whey ti mogu prenijeti to iskustvo a za multivit pitaj doktora jer za to neznam.A po mom misljenju koji god multivit da uzmes neces pogrijesiti.

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2012, 01:49:46 posle podne »
Ovako samo da se i ja nadovezem i moj brat je isto imao problema sa bubuljicama takodje korisito roakutan,i kao sto si reko nije nimalo naivan lijek.Hrpa moguci nuspojava.I koristio je whey ja mislim cak i u toku terapije,jer tijelo jednostavno neprepoznaje dali je shake ili mozda piletina.Znaci za whey ti mogu prenijeti to iskustvo a za multivit pitaj doktora jer za to neznam.A po mom misljenju koji god multivit da uzmes neces pogrijesiti.

Hvala na korisnom odgovoru.

Van mreže freak1

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2012, 05:53:18 posle podne »
nema na cemu,tu smo da pomognemo .
Samo treniraj,hrani se pravilno prije svega, imas ovde mnogo jelovnika ,konzumiraj whey i rezultati nece izostati u to budi siguran.

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2012, 06:03:58 posle podne »
nema na cemu,tu smo da pomognemo .
Samo treniraj,hrani se pravilno prije svega, imas ovde mnogo jelovnika ,konzumiraj whey i rezultati nece izostati u to budi siguran.

Ok,citao sam o ishrani.Znam da je ishrana najbitnija.Nisam od onih koji misle da protein,kreatin,glutamin itd. ce sami napraviti cudooZnaci onda cu staviti Whey u prvom planu pri kupovini,pa ako sta ostane i za neke Vitamine...mozes li mi preporuciti neki Whey?

Van mreže freak1

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2012, 07:21:34 posle podne »
Pa neznam da li je dozvoljeno da se reklamira ali ako uzmes Amino Whey Hydro od The Nutrition-a neces pogrijesiti,jer tu dobijas kvalitet i kolicinu za veoma razumnu cijenu.Pakovanje je 3,5 kg,tako da  ce ti i trajati vremenski dosta.

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #9 poslato: Maj 08, 2012, 07:23:43 posle podne »
Pedjin(THE)Hydro ti je trenutno best buy i to ne samo u Srbiji.

Sto bi Sojic rekao: 'To je stas, to je glas, to je pojava..., a za razliku od Pantica ono iza moze i trebas da citas 8)
« Poslednja izmena: Maj 08, 2012, 07:25:44 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pomoc oko suplemenata?
« Odgovor #10 poslato: Maj 08, 2012, 07:38:33 posle podne »
Zahvaljujem,onda cu to verovatno uzeti.