Jul 02, 2024, 05:03:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Sta raditi pod prehladom ili gripom  (Pročitano 4396 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Sta raditi pod prehladom ili gripom
« poslato: Januar 21, 2012, 03:25:13 posle podne »
Posto je zahladnelo a sa hladnim vremenom obicno dolaze prehlade i grip -  a svi znamo da te nista ne unazadi kao grip i ili prehlada . Ogrman broj bodybuildera obicno pokusava da nastavi trening i kroz prehladu e sad da li je to dobro ili nije videcemo u ovom clanku.
Tranirati ili ne dok si pod prehladom zaista zavisi od nekoliko faktora da li si nvukao samo prehladu ili je grip je najvazniji od faktora. Ako je grip to vec nije sala i trebao bi se pozabaviti ozbiljnije nego sto bi sa prehladom.
Grip je uglavnom propracen temperaturom sto je jedan od najvecih razloga za uzbunu.  Takodje imuni sistem pod mnogo vecim opterecenjem kada imas grip neko kada samo imas obicnu prehladu. Sto bi znacilo da je uz grip trening ne samo stetan za vas napredak vec moze biti stetan i za vase zdravlje. Pamtimo da uz trening  imamo visestruku dobit a to su nabacujemo misic - gubimo masnoce - osecamo se bolje i sa vise energije... Ali ne zaboravimo da je trening kako god okrenemo katabolcina aktivnost. Da bi se nase telo izvuklo iz katabolizma i prebacilo u anabolizam ( oporavak misica)  mora da funkcionise sa 100% potencijala. Tako da ako ti vec imas grip tvoje telo se vec bori sa katabolizmom koje je grip prouzrokovao i trening sa tegovima bi samo doprineo jos vecem katabolizmu sto bi negativno delovalo na vas imuni sistem protiv virusa a rezlutat bi bio to da bi se jos vise razboleli.
Sad na  drugoj strani obicna prehlada nije toliko opasna ali i njen stepen moze varirati. Ako nista drugo vec samo kasljucate i curi vam nos  u tom slucaju najverovatnije ne bi imali ikakvih problema sto se tice treninga. Kako god vas trening ne bi trebao biti normalnog inteziteta na koji ste navikli  U svakom slucaju bi trebali smanjiti kilaze i smanjiti malo broj ponavljanja da ne preterate. U tom slucaju bi mogli da sprecite prehladu da dobije neki ozbiljniji oblik a necete spreciti vase telo da se izbori sa njom. Ako prhlada dobije neki tezi oblik i osecate se umorni sa jakim bolovima u grlu i glavoboljama onda bi u svakom slucaju morali da prekinete i odmorite dok se telo ne oporavi i izbori sa prehladom.
Da li cemo se razboleti ili ne u svakom slucaju nije nas izbor i veci nas radi sve i svasta da bi to sprecila. Higijena ruku je najvaznija i naj logicnija perite ih redovno i nemojte dodirivati vase lice ili vasu hranu. Dobar san je jako vazan takodje u prevenciji i budite sigurni da spavate bar 8 sati u toku noci. Pazite da se ne pretrenirate posto dobar trening moze pogurati imuni sistem dok bi pretreniranost znacila suprotno i lose uticala na vas imuni sistem.
Sledeci put kad osetite da cete se razboleti ucinite sebi uslugu i odmorite dan ili dva dok se ne osetite bolje. Trenirati dok se osecate lose u svakom slucaju moze vise smetati nego uciniti vam dobroga. Kao sto je Lee Haney govorio "Ne tucite umornog konja"
Dobra suplementacija moze imati veliki uticaj na vas imuni sistem. Napisacemo listu suplemenata i vitamina koje mogu pomoci vasem imunom sistemu svake zime.
.Vitamin C je kao sto znamo jedan od vaznijih bostera imunog sistema
Vitamin E je jako vazan antioksidant i takodje pojacava imuni sistem.
Karotenoidi - Beta karoten povecava broj celija koje se bore protiv infekcije i pomaze mnogo T- celijama i uz to sve je jako mocni anti oksidant koji prosto pocisti visak slobodnih radikala koje ubrzavaju starenje.
Bioflavenoidi su grupa nutrienata koja leci imuni sistem stiteci celije od svih stetnih enviromentalnih zagadjivaca .
Cink je mineral koji povecava broj belih krvnih celija koje se bore protiv infekcije i pomazu da se agresivnije rese infekcije.
Beli luk poboljasava imuni sistem time sto multiciplira bela krvna zrnca koja se bore protiv infekcije i takodje povecava produkciju  atitela ili imunoglobulina.
Selenium je mineral koji povecava broj celija ubica koji imaju veznu ulogu u odbrani organizma protiv virusa i tumorskih celija.
Omega 3 masne kiselina. Nisam zaista siguran da li pomazu oko prehlada ali ne moze da steti visak ribljeg ulja :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta raditi pod prehladom ili gripom
« Odgovor #1 poslato: Januar 21, 2012, 03:38:25 posle podne »
fin textic
thnx

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Sta raditi pod prehladom ili gripom
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2012, 10:33:37 posle podne »
evo mene upravo neka prehlada bez temp uhvatila par dana...prvih dana isao na treninge...i kasnije sam morao 4-5 dana da odmorim..smanjio klopu par dana..danas mi prijatelj u gym kaze sto si to ofalio..reko troluje me bogami...dodjem kuci na vagu kad -5kg....i nije mi jasno uopste kako i na koji nacin....snaga je tu imam je...ja na sebi nisam primjetio da sam izgubio te kg.....Gremlini ccccc

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Sta raditi pod prehladom ili gripom
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2012, 12:29:24 pre podne »
evo mene upravo neka prehlada bez temp uhvatila par dana...prvih dana isao na treninge...i kasnije sam morao 4-5 dana da odmorim..smanjio klopu par dana..danas mi prijatelj u gym kaze sto si to ofalio..reko troluje me bogami...dodjem kuci na vagu kad -5kg....i nije mi jasno uopste kako i na koji nacin....snaga je tu imam je...ja na sebi nisam primjetio da sam izgubio te kg.....Gremlini ccccc
Ispusten deo vode,smanjena kolicina hrane koja je u telu itd.

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Sta raditi pod prehladom ili gripom
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2012, 11:33:24 pre podne »
Ja tako nisam stajao sa treningom pod prehladom i zakucalo me je kao nikad pre. Isao da izvadim bris, stafilokokus aureus, vec jedno 5 nedelja se borim da se izlecim, bez treninga, ispumpao se skroz. Tako da, prvo izleciti, pa trenirati za ubuduce :)
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.