Jul 08, 2024, 03:09:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Bogdanb
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje u jelovnika  (Pročitano 1758 puta)

Van mreže Mr.Amino

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Pitanje u jelovnika
« poslato: Decembar 31, 2011, 12:28:17 posle podne »
Pozz forumasi!!!
Nov sam clan na forumu,ali sam duze vremena pratio diskusije i mogu reci da je forum odlican....Interesuje me par stvari u vezi ishrane pa ako mozete da mi pomognete,kao prvo da li sirova bjelanca mogu zamijeniti kuvanim,posto nzm ovako mi je teze malo i treba vremena,i da li ima razlike velike sto je kuvano...i imam jedan svoj jelovnik pa ako mozete dati poneki savjet,a on izlgeda ovako:
1. 3 jaja, zobene pahulljice 100grama , jogurt(jaja inace na maslinovom uvijek)
2.200 grama piletine i 500 grama kuvanog krompira rize, neka salata obavezno
3. sejker od 10 belanaca i banane jedna , nakon toga sat vremena
4.. 200 grama piletine i 100 grama rize neka salata
5. 200 tunjevina, zobene , jogurt
6. svjezi sir 200 grama, 50grama badema
Da li ovde mogu pirinac negde ubaciti npr u 2 obroku,i koliko mlijeka mogu dnevno konzumirati i omega 3 da li mogu ukljuciti u kojim obrocima,nisam tacno racunao koliko proteina za mene i kalorija,76 kg i 17 god imam,pa ako mi mozeze pomoci a inace zobene sa vodom ne sa jogurtom...hvala unaprijed

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Pitanje u jelovnika
« Odgovor #1 poslato: Januar 01, 2012, 10:55:52 pre podne »
Cao i tebi
Naravno da mozes kuvana belanca,samo cepaj..
1. Povecaj na nekih 6-7 komada jaja (4-5 belanca 2 zumanca -mada ti nista nece biti i da pojedes vise zumanaca),a jaja bolje kuvaj ,nego sto ih przis na maslinovom jer i to maslinovo kada se sa njim przi gubi ono sto ti treba-njega iskljucivo za salate.
Jogurt bi mogao malo da smanjis s obzirom da cepas nekoliko puta dnevno(mada mozda ti i ne smeta).
Omega3 slobodno ubaci,sta vise i jako je pozeljno,mozes ih 2-3 ujutru ili kasno uvece sa zadnjim obrokom(ali da onda pomerih one bademe u neki drugi obrok),mada naravno mozes i u toku dana..
Sto se tice toga da ubacis u jos jedan obrok pirinac-prvi vidi kako ti ide ovako i da li se brzo gojis pa sa obzirom na to smanjuj povecavaj uh ...
Napisi kada ti je trening a mozemo da se orjentisemo za obroke oko treninga..(kontam da je posle drugog obroka)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Mr.Amino

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pitanje u jelovnika
« Odgovor #2 poslato: Januar 01, 2012, 09:34:32 posle podne »
Hvala puno na odgovorima,oko 4 do pola 5 sam u teretani i treniram 6 sedmicno,smanjicu malo krompir i ovo zbog UH,a inace sam ubacio oko 12:30 tunjevinu u salamuri+banana,msm da li je to u redu,a zobene jedem sa vodom inace ne sa jogurtom nista,mozda mi je navece puno 3 ova ali u redu,da li mogu koristiti sitni sir msm domaci ovde hercegovacki Padjeni ili posni sir navece, i jos jedno pitanje dopao mi se isobolic samo nzm kada je najbolje da ga koristim!Hvala

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Pitanje u jelovnika
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2012, 12:23:05 posle podne »
6 treninga nedeljno je previse.Nikakve domace sireve samo posni...
A ovo treninga napisi izmedju koja dva obroka (npr. 2-3.) posto nisi stavljao vreme obroka...
Protein nakon treninga sa dextrozom,a taj blend mozes i kad nemas vremena za cvrst obrok..
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Mr.Amino

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pitanje u jelovnika
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2012, 07:42:37 posle podne »
Hvala za savjete u svakom slucaju koristim posni sir vec od ranije nego samo pitam da li se moze koristiti neki domaci,znaci sa blendom mogu zamijeniti cvrst obrok kad nmg da stignem,da li blend moze u pwm ili navece posle proteina,posto da ga koristim 2x dnevno....osim u zamjenu za cvrst obrok!

Van mreže Mr.Amino

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pitanje u jelovnika
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2012, 07:43:16 posle podne »
Da zaboravio sam,poslije drugog obroka idem u teretanu!!!