Septembar 20, 2024, 06:14:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Piti ili ne piti posle treninga?  (Pročitano 12632 puta)

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Piti ili ne piti posle treninga?
« poslato: Jul 26, 2011, 01:21:30 posle podne »
Treniram kod kuce sam, jer mi obaveze ne dozvoljavaju da idem u teretanu...zbog tih obaveza mi i trening pocinje oko 22h i traje u proseku oko 45min.
Ono sto mene zanima je sta bi bilo pametno piti nakon trenina,a da to nije whey protein ili vec tako nesto... Posto nemam ambicija da se bavim profi, vec zelim samo da se lepo osecam, a definitivno se nakon treninga tako i osecam...da li je pametno piti cokoladno mleko posle treninga? Sta bi moglo jos da se pije, a da je pristupacno kao cok.mleko,a uzimajuci u obzir i cinjenicu da mi se trening zavrsava oko 23h?!  Visok sam 194cm i imam 95kg,slike necu kaciti jer i nisu nesto posebno,a to mi i nije cilj...
Hvala unapred!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #1 poslato: Jul 26, 2011, 01:24:01 posle podne »
Uzmi cvrst obrok i pojedi ako nemas whey.

To da li ces piti whey nema veze sa time kakve su ti ambicije, znam ljude uopste se ne bave nikakvim sportom, a konzumiraju whey recimo ujutru sa ovsenim pahuljicama...

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #2 poslato: Jul 26, 2011, 01:41:31 posle podne »
Shvati da je whey nista drugo nego kvalitetna hrana.
Ne znam koliko si planirao tog cokoladnog mleka da pijes (inace i ne treba da ga pijes), ali nije jeftiniji od wheya. Recimo doza Amino Whey-a bi te kostala 60 dinara (54 ako uhvatis popust na kolicinu), tako da je whey jefitniji, jedino sto bi morao odjednom da das vise para, ali bi ti zato i trajao nekoliko meseci. A whey je daleko kvalitetniji od tog cokoladnog mleka, koje je inace i puno secera.

P.S. Zanimljivo je kako se niko ne buni kada u kolace i sve zivo ide mleko u prahu, a kada je rec o whey-u (koji je takodje dobijen kao i to mleko u prahu, samo sto je neuporedivo kvalitetniji, kontrolisano i boljim metodama...) e onda se na to gleda kao na "hemiju".

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #3 poslato: Jul 26, 2011, 01:47:02 posle podne »
Ok, razmisljao sam i o tome, ali me je pokolebalo to sto prilicno kasno zavrsavam trening, pa ne bih da se uprasim  :) ...mogao bih recimo da probam sa belancima ili tako necim...negde sam procitao da je ok jesti posle treninga, a pre spavanja jer to telo u toku noci potrosi...

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2011, 01:50:04 posle podne »
pa vidi druze, i bjelanac i whey su brzosvarljivi izvori proteina, whey je cak i brzi...
a tesko da ces se uprasiti od proteina, morao bi bas da pretjeras, a to u praksi i nije bas cest slucaj...obicno se ljudi uprase zato sto lose koriste UH u smislu, izvora, kolicine i tajminga

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2011, 02:01:00 posle podne »
Nemanja...definitivno si me sad pokolebao za whey... Trudim se da obratim paznju na to sta jedem i koliko posto sam lagano zagazio u 30god, ali kad vidim cokoladu... :o
Sto se tice treninga znam da bih neke stvari mogao i da pojacam...grudi su mi najslabija strana...malo majka priroda, a malo i to sto za grudi uglavnom radim samo razne vrste sklekova...znam da svi rade razne vrste vezbi na bencu za grudi, ali posto nemam mesta za nista drugo na terasi onda se ovako snalazim.. vec na terasi imam sobni bajs...bucice...sipku...i oko 80kg tegova...tako da bi me zena izbacila iz kuce da jos probam da stavim i benc klupu!  :)
Dobro bi mi dosao i neki savet za grudi u kucnoj varijanti, ali bez benca?!

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2011, 02:10:25 posle podne »
Jos jednom hvala svima na odgovorima!!! Vec neko vreme citam ovde forume i prijatno sam iznenadjen koliko su ovde svi spremni da podele iskustva sa drugima, da posavetuju, a da nema ni jednog ruznog komentara!!!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2011, 03:07:30 posle podne »
Nemanja...definitivno si me sad pokolebao za whey... Trudim se da obratim paznju na to sta jedem i koliko posto sam lagano zagazio u 30god, ali kad vidim cokoladu... :o
Sto se tice treninga znam da bih neke stvari mogao i da pojacam...grudi su mi najslabija strana...malo majka priroda, a malo i to sto za grudi uglavnom radim samo razne vrste sklekova...znam da svi rade razne vrste vezbi na bencu za grudi, ali posto nemam mesta za nista drugo na terasi onda se ovako snalazim.. vec na terasi imam sobni bajs...bucice...sipku...i oko 80kg tegova...tako da bi me zena izbacila iz kuce da jos probam da stavim i benc klupu!  :)
Dobro bi mi dosao i neki savet za grudi u kucnoj varijanti, ali bez benca?!
pa ne moras da uzimas benc,bilo bi dobro kada bi uzeo neku klupu,kazes zeni da si kupio za goste kada je guzva da imaju gde da sednu hahahhahahaha :P
kupis ovako neku klupu i na njoj radis ravni i kosi benc sa bucicima.bice ti i od velike pomoci kada radis ostale grupe misica,a ne samo grudi.
jos kad bi uzeo sipku za zgibove i propadanja....full rekretivna kucna varijanta :P


a sto se slatkisa tice i whey-a,ja sam isto imao problem da se odvojim od slatkisa,ali uzmes whay sa ukusom cokolade i to ti bude zamena.ja uopste onda nisam imao potrebu za slatkisima ,to je samo navika,al malo je zeznuto kad vidis da ti neko u kuci jede a ti gledas i oblizujes se.zato reci ukucanima da ne jedu slatkise pred tobom i sakrivaju ih u ormanima kad kupe :P .jeste malo smesno al meni je pomoglo,uopste ne razimsljam u slatkisima i vec duze vreme nista slatko nisam pojeo.i nemoj razmisljas necu jesti 3 dana,pa uzmem malo,pa ne jedem 4-5 dana pa se ogrebem od zene....nego lepo povezes 10-15 i onda ne razmisljas o slatkom uopste,posle nije problem ni 5 meseci da povezes :P
« Poslednja izmena: Jul 26, 2011, 03:10:32 posle podne Black&Decker »

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #8 poslato: Jul 26, 2011, 03:29:14 posle podne »
Od danas ostavljam slatkise...bar cokoladu za pocetak..gazirano uspesno izbegavam...ponekad neko energetsko...propadanje radim sa 3 stolice...definitivno cu probati da nabavim klupu...uspeo sam da se nateram da pijem oko 1-2l vode dnevno...i pokusacu da ne kradem od klinke slatkise... :)
jos ako u avgustu uspesno zapalim na more...
Definitivno mi ovaj forum pomaze da menjam poglede na svet tj pre svega na sebe i ono sto trpam u sebe...a nadam se da cu sutra uspeti i moju klinku da vaspitam da se zdravo hrani i bavi nekim sportom...

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #9 poslato: Jul 26, 2011, 06:47:50 posle podne »
Nemanja...definitivno si me sad pokolebao za whey...
Zasto? Jel zbog finansija ili...
Ja sam bas mislio da ces ga uzeti.

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #10 poslato: Jul 26, 2011, 07:43:42 posle podne »
iskreno...podstanar sam kao i mnogo njih...klinka na svaka 2 meseca menja obucu, odecu...itd. , tako da cu se verovatno smarati sa jajima bez zumanaca, mlekom sa sto manje masnoce...itd... pokusavati da sto manje para potrosim na to... tegove i ostatak opreme koji imam sam kupio dok sam bio momak...

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #11 poslato: Jul 26, 2011, 10:58:26 posle podne »
Probaj da ubacis bar tunjevinu u komadima (ocedis prvo ulje), sa tim jajima. I mozda neki vitamin C 500mg-1g.

Van mreže macaktom

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Piti ili ne piti posle treninga?
« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2011, 07:41:41 pre podne »
Odlicna kombinacija!!! Hvala puno