Jun 26, 2024, 06:23:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: najljubaznije molim iskusne za pomoc...  (Pročitano 1489 puta)

Van mreže ljubisha

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
najljubaznije molim iskusne za pomoc...
« poslato: Jun 28, 2011, 09:37:13 posle podne »
kao prvo zeleo bih da pozdravim sve forumase na celu sa "generalom" i timom moderatora koji odlicno rade svoj posao i nesebicno dele znanje i iskustvo sa nama koji pokusavamo
 da sebe i svoje telo dovedemo u red.Takodje zamolio bih moderatore da premeste temu ako je nisam stavio u odgovarajuce okvire na sta se unapred izvinjavam.duze vreme pratim
forum i diskusije i napokon sam se odlucio za prvi post i molbu za iskusnije da mi pomognu...zovem se ljuba,imam 32godine i nekoliko godina staza u teretani...do 2007 kada sam
prestao sa treningom...u to vreme na visinu od 184 imao sam oko 90kg i bio sam zadovoljan svojim izgledom...koristio sam standardnu suplementaciju (whey,glutamin,kreatin,...)
uz sredjenu ishranu i korektan trening sve je to imalo neki smisao i psihofizicki sam se osecao vrlo dobro...nakon toga posto se bavim privatnim poslom i svim tim sto on nosi
sa sobom prosirujem delatnost...zapostavljam trening i od tada sve ide silaznom putanjom...da ne kazem u sunovrat...2010 sam imao problema sa digestivnim traktom
 (funkcionalna dispepsija) ako je neko imao ista slicno znace koje su muke i o cemu pricam...ali to sad nije toliko bitno posto to nije tema ovog foruma...uglavnom...
doveo sam se u red...trenutno stanje stvari je da na visinu od 184 imam 58-59kg i krecem ponovo od nule (ustvari od -1) pocinjem ponovo sa treningom i zdravijom nacinom zivota..
e sad tu nastaju nedoumice i problemi...odakle krenuti?kako i na koji nacin ponovo polako uci u rutinu treniranja?koji sistem treninga odabrati?kojim intezitetom?...svaki savet
 je dobrodosao...narocito od iskusnih za koje predpostavljam da su i sami imali bolesti,povreda,psihofizicke uspone i padove u zivotu...veliki pozdrav i unapred se zahvaljujem
 na odgovorima i sugestijama...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.582
Odg: najljubaznije molim iskusne za pomoc...
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2011, 10:27:19 posle podne »
a nisi smanjio visinu ? i dalje 184?  ;D salim se ... pa u sustini trebalo bi da pocinjes kao totalni pocetnik , sa laganim intezitetom, kardiom , nekim kruznim ternizima (u smislu da na treningu radis vise misicnih partija sa manjje vezbi tek kasnije split) , znaci trening 3 put nedeljno , ono bas da ides samo do granice dokle ti prija , ako ti se neki dan ne ide na trening nije strasno preskoci ga ali nemoj na samom pocetku forisrati aman bas nista, pusti neka telo samo odluci kako ce kojom brzinom i kojim tempom da se vraca u formu , kondicjiu ...e sad ishranom ces morati da se pozabavis malo vise s obzirom na tvoje predjasnje stanje ali generalno da manji a cesi obroci su za tebe zakon , isto tako 2 sata pre treninga nista i tri sata pre lezanja nista ...
dorucak cim otvoris oci itd... posno belo meso,junetina , riba ce ti iovako odgovarati , integralni pirinac, ovsene , integralne testenine , badem , orah , zatim povrce , vlakna , brokoli namirnice koje ce ti znaciti za digestivni trakt mnogo a i sastavni su deo bb ishrane , takodje za tebe je kuvano zakon , przeno , rostilj itd zaboravi... nabavi dry cooker ili neki od tih zajebancija , znacice ti ... omega 3 , vitamini , Q10  standard, za pocetak izbegavaj whey , kreatin ali recimo glutamin da bi mogao da prodje , mislim probaj postepeno malo kasnije sa supsima, da ne dodje do nadimanja stomaka , znaci nakon nekog vremena treniranja eksperimentisi , znas i sam koristio si ... i samo polako , uzivaj u treningu , cilj ti sad nije masa ili definicija ili bilo sta drugo , cilj treninga ti je za pocetak da se osecas bolje svezije , da poboljsas psihofizicko stanje, ojacas, da uzivas u treningu ... imaj u vidu da ce neki trening biti sranje neki ne jer ipak u 32 vracati se fizickim aktivnostima je malo teze i nakon pauze ,  jos teze nakon toga sto si imao ali skroz izvodljivo i cak pod obavezno , usvakom slucaju ces se osecati jos bolje... znaci umereno, disciplinovano, sa sto vise uzivanjau treningu ... mislim da je sve sad receno :)

Van mreže ljubisha

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: najljubaznije molim iskusne za pomoc...
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2011, 12:12:01 pre podne »
zahvaljujem se na iscrpnom odgovoru...manje vise sto se ishrane tice i bazirana je uglavnom na ovsenim, kuvanom belom,junetini,oslicu...vlaknastom povrcu,pirincu...generalno sredjena mi je ishrana zbog samog toka oporavka i sto se toga tice disciplinovan sam...naravno potrudicu se da "osluskujem" telo i da ne zurim sa treningom nigde..svakako i ubaciti vremenom suplemente u sve to...vise me buni trenutno nacin treninga i intezitet ?...otprilike tako sam i planirao 3 puta nedeljno vise misicnih partija po treningu...za prvo vreme...sa nekim blagim kardiom...jos jednom hvala na odgovoru