Septembar 09, 2024, 07:51:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: kiseonik  (Pročitano 6574 puta)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: kiseonik
« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2011, 12:27:47 pre podne »
Funkcionise ako se precizno odredi interval u kom ce biti smanjen dotok kiseonika i na koju kolicinu...

princip sa tom maskom je slican vezbanju/pripremama na vecoj nadmorskoj visini... na planinama je vazduh "redji" tj. vazdusni pritisak je manji pa manje molekula kiseonika moze da stane u kolicinu/zapreminu sta vec koju udises... slicna restrikcija se pravi i sa maskom....

Abstract. In our research we monitored the influence of intermittent hypoxic training on the
body of an athlete. We evaluated oxygen  saturation of the blood during hypoxia, which
ranged from 90% down to 75%, at the end of a three-week course. These results were also
confirmed by the oxygen content in the inhaled air, which at the end of the period dropped
down even below 9%, and that corresponded to a simulated altitude of about 7000 m.
Spiroergometry revealed an increase in VO2max, from 4105 ml.min
-1
 to 4364 ml.min
-1
,
VO2max.kg
-1
 from 65,4 ml.min
-1
.kg
-1
 to 69,9 ml.min
-1
.kg
-1
 and submaximum performance
W170 from 3, 34 W to 3, 40 W. Maximum performance in the 3-km walk improved by 13.7
seconds, the submaximum performance in the 10-km walk improved by 1:42 minutes. The
load in the 10-km walk performed at the  level of the anaerobic threshold showed an
improvement of 1:29 minutes. We did not find any significant changes in the haematological
components; the values of haemoglobin and  haematocrit remained almost unchanged. A
mild increase was recorded in the medium erythrocyte volume, which increased from 96.8 fl
to 98.2 fl, and in the iron-binding capacity, which increased from 52 µmol.l
-1
 to 58 µmol.l
-1
.
As far as blood is concerned, we found an increase in the number of reticulocytes from
5.1000
-1
 to 7.1000
-1
, which amounts to 40%.

i druge interesantne stvari: http://facta.junis.ni.ac.rs/pe/pe200801/pe200801-02.pdf

Vreme ce pokazati koliko je ovo dobro, ali svakako treba biti oprezan.. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #16 poslato: Novembar 11, 2011, 05:53:23 pre podne »
Pa mislio sam zadržati dah dok ne poplavim.Samo me zanimalo da li ta stvar funkcioniše( a ja mislim ne da budemo jasni) , a za biciklo sam se zezao jer si ga ti spomenuo.Mislim , nemo da se ljutiš.

ja ne mogu da verujem u ovo da je cak neko i rekao

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #17 poslato: Novembar 11, 2011, 05:54:43 pre podne »
milose
ja mislim da ti ocigledno nisi shvatio fat dragona
ja kako sam razumeo,on je postavio pitanje dali postoje scheme i variajnte da se sa raznim manipulacijima kiseonikom (on npr ima u planu da zadrzi dah dok ne poplavi) moze uvecati misicna masa..

jbt o cemu ja u opste raspravljam nekada se sam sebi divim

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: kiseonik
« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2011, 06:56:09 pre podne »
Jel mora gas maska ili moze ona za pticji grip da i ja probam da zadrzim dah dok mi lepeze malo ne porastu?:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #19 poslato: Novembar 11, 2011, 09:12:44 pre podne »
E jebi ga.Čovjek se više ne može našaliti a da ne stavi smajlija.Ja ne mogu vjerovati da si ti Đenerale povjerovao da ću držati dah dok ne poplavim.Ustvari ako si to povjerovao onda mogu misliti kakve ideje sve čuješ.Mene je samo zanimalo da li ovaj princip funkcioniše onako kako je namijenjen a ne za povećanje mišićne mase.Razumijem ja ideju iza visinskih priprema.Razumijem i da opremom tipa šatora ili maski simuliraju visinske pripreme.Ali pošto malo ko ima opremu , ljudi su ovaj trening počeli provoditi tako što zadržavaju dah.Kod visinskih priprema zbog manjeg pritiska vazduha dolazi do manjeg zasićenja kiseonikom i adaptacije organizma.Kod upotrebe opreme se isto manipuliše ili pritiskom vazduha ili količinom kiseonika u istom.A ne disanjem nema promjene ni pritiska vazduha ni količinom kiseonika u istom , pa me zanimalo da li to djeluje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #20 poslato: Novembar 11, 2011, 11:29:34 pre podne »
ja sam se svega naslusao i nagledao tako da mi odista ozbiljno deluje sve kada je ovaj sport u pitanju...evo bas jucer,novi revolucionarni hit kod mene u gradu,dizes 40 kg vise u benchu-do sada se nije znalo za to..bla bla bla
ma ne..bolje da cutim

a FAT mene nesto drugo zanima
iz kog razloga se TI zanimas za celu ovu pricu kada nema veze sa povecanjem mm?
da se ne spremas za TOUR DE FRANCE?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: kiseonik
« Odgovor #21 poslato: Novembar 11, 2011, 12:18:18 posle podne »
Ili mozda put oko sveta za 80 dana:)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #22 poslato: Novembar 11, 2011, 12:24:02 posle podne »
Pa ne bih baš sa Francuskom počeo.Možda prvo neka manja država.Mislio sam početi sa Vatikanom ili ako neko zna manju.
Ma zanimalo me jer ja imam problema sa kapacitetom pluća što je sličan efekat , ali mi nije aerobno pomoglo već naprotiv , a ljudi ovo propagiraju tako da po njihovom osjetiš napredak odmah nakon prve seanse što mi zvuči toliko nevjerovatno da me zainteresovalo.A na stranu što je potencijalno opasno.I ne mislim ovo ni isprobavati.
A pošto mi bench kaska mogao bi i podijeliti sa nama taj novi metod.Nije u redu da čuvaš revolucionarne metode samo za sebe.

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: kiseonik
« Odgovor #23 poslato: Novembar 11, 2011, 12:39:34 posle podne »
ma nisam procitao nikakav clanak o kiseoniku nego bio sam na testu opterecenja pa mi je doktor rekao neke stvari....radio sam kolicinu proteina u krvi i doktor je rekao da nema potrebe za suplementima jer imam dovoljno proteina u krvi?!?!? i rekao je da se misici hrane kiseonikom??? jer on normalan to me interesuje

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #24 poslato: Novembar 11, 2011, 12:49:25 posle podne »
Vidiš dejo , ti onako usput postaviš pitanje a ja završim na putu oko svijeta biciklom i to plav kao štrumf.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #25 poslato: Novembar 11, 2011, 12:58:47 posle podne »
Citat
.radio sam kolicinu proteina u krvi i doktor je rekao da nema potrebe za suplementima jer imam dovoljno proteina u krvi

opa batko!!!!!!!!
Ovoga treba nominovati za nobelovu nagradu za ekonomiju i razvoj papua nove gvineje jer se u isti razume kao i u medicinu...jbt ovo je neverovatno

Citat
jer on normalan to me interesuje

jeste,kako nije.imaplatu,krese dobre cupi,vozi dobra kola,ima ispres svog imena Dr a..... ;D ;D


Citat
Možda prvo neka manja država

slovenija ;D ;D??

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: kiseonik
« Odgovor #26 poslato: Novembar 11, 2011, 01:08:48 posle podne »
radio sam kolicinu proteina u krvi i doktor je rekao da nema potrebe za suplementima jer imam dovoljno proteina u krvi?!?!?

Epic? :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: kiseonik
« Odgovor #27 poslato: Novembar 11, 2011, 01:34:35 posle podne »
Trebala bi posebna tema BISERI DOKTORA, kakvih ima kraljeva ljepota bozja. A Pedja sto kaze ne da je normalan nego je tata.
Men sana in corpore sano !