Septembar 25, 2024, 01:11:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.973 članova - Poslednji član: DorisSkymn
X3MShop banner

Autor Tema: ishrana za masu,problem ???  (Pročitano 3257 puta)

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
ishrana za masu,problem ???
« poslato: Maj 29, 2011, 03:51:02 posle podne »
pozdrav svima na forumu.. treniram nesto vise od god dana,ishrana od skoro malo nesto sredjena :)
imam 19god,visok sam 178cm,poceo sam sa nekih 52kg,sada oko 67kg..
treniram 5 puta nedeljno,jedna misicna grupa dnevno.
problem je-ista kilaza zadnih pola god.. od kada sam sredio ishranu dobio sam vise na hvalitetu misicne mase..vidljivi rezultati u ogledalu,na vagi sve isto.

ishrana izgleda ovako:

9:30- 3 celih jaja + 2 belanca,2 parceta belog hleba
13:00- 150gr pileceg belog mesa + 200gr kuvanog ili pecenog krompira + jedno parce belog hleba
16:30- isto kao predhodni
19:30- slicno kao predhodni,100-120gr pileceg belog + 150gr  kuvanog ili pecenog krompira
20:30- trening,nekada mozda i 15-20min kasnije
22:30- 185gr tunjevine,to je gramaza sa uljem,ja ulje icedim malo. ili ella  sir 220gr. 3 puta nedeljno tunjevina,3-4 puta sir ili obrnuto

ponekad umesto krompira ubacim pirinac,dodajem uz krompir/pirinac, kuvani grasak i sargarepu jednu..
umesto pileceg belog,somovina ili svinjetina jednom do dva puta nedeljno
uglavnom to je to,ovakva ishrana od nove god

suplementacija:
uz dorucak: multi + 500mg vit c
pre treninga: kreatin monohidrat 5gr + beta alanin 3gr,u nekom vocnom soku ili vodi
posle treninga: whey 35-40gr + dekstroza 20-30gr + kreatin monohidrat 5gr + beta alanin 3gr
skoro svakog dana u 15:00 ubacim whey 35-40gr
amino whey,kreatin monohidrat-dymatize,daily forlula-universal,beta alanin-maxx essentials,c vit-galenika

da li trebam da povecam unos uh?
probao sam pre par nedelja da ubacim junk,slatkise itd. tako 2 nedelje.. sve isto ostalo,bas sve.. ni 200gr vise na vagi.. nista
od pre par dana za dorucak sam ubacio ovsene + whey.. mmmmmmmmm :) ukus odlican,mnogo bolje nego sto sam se nadao

u cemu gresim?? svaki savet dobrodosao




Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2011, 04:19:47 posle podne »

problem je-ista kilaza zadnih pola god.. od kada sam sredio ishranu dobio sam vise na hvalitetu misicne mase..vidljivi rezultati u ogledalu,na vagi sve isto.


Kilogrami nisu uopce toliko bitni, nije problem dobiti koji kilogram vise, samo povecas unos UH i kilogrami moraju ici gore, ali mnogo je bitinije ogledalo u cijeloj prici, kao sto si i sam naveo.
Nemoj se previse opterecivati sa kilogramima  ako ima pomaka, tj. rezultata u ogledalu. ;)
Nije isto dobiti 2kg sala i 2 kg misica, za ovo drugo treba puno vise vremena.

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2011, 04:33:21 posle podne »
znaci da se opustim i nastavim ovako ? :)
mada dosta me brine sto stojim na istoj kilazi ovako dugo.. svi napreduju u kilazi obimima itd,samo ja stojim na istom..
tezine sam dosta povecao u zadnjih 3 meseca,u tome takodje vidim napredak.. mada to nije ni bitno.



Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2011, 04:42:20 posle podne »
uglavnom to je to,ovakva ishrana od nove god

ovo moze da bude jedan od problema - telo ti se naviklo na taj cal unos (sledecih 4-5 dana probaj da prepolovis UH, a posle toga ih podigni na recimo 3gr/kg i drzi tako mesec dana pa prati rezultat.Neka budu kao sto si rekao krompir, pirinac i ovsene i po neki junk ako uleti).Proteini bar 2gr/kg.

skoro svakog dana u 15:00 ubacim whey 35-40gr

nemoj solo whey...  ;)

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2011, 04:46:38 posle podne »
sta da ubacim pored whey-a u ovom medju obroku ?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2011, 04:50:32 posle podne »
Ako mozes da ga zamenis blendom dobro je - to je prvo... :)

A drugo mozes neke zdrave masti (bademe, ili omega 3 caps i sl.).

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2011, 05:32:23 posle podne »
znaci da se opustim i nastavim ovako ? :)
mada dosta me brine sto stojim na istoj kilazi ovako dugo.. svi napreduju u kilazi obimima itd,samo ja stojim na istom..
tezine sam dosta povecao u zadnjih 3 meseca,u tome takodje vidim napredak.. mada to nije ni bitno.




Suplementacija i ishrana su ok, samo izbaci taj kruh u prvom i drugom obroku, a umjesto toga u prvi ubaci 100g zobenih pahuljica i njih zajedno ispeci s jajima ili mozes sa wheyom,a u drugom obroku ti ne treba kruh jer vec imas krumpir.
Nemoj gledati druge ako si ti zadovoljan svojim rezultatom, a ako bas hoces probaj povecati unos UH na 3g po kg, pa vidi da li ti to odgovara, ali neka ti proteini uvijek budu na prvom mjestu, ipak su oni ti koji grade misic, a ne UH. Cak bi bilo najbolje da povecas jos malo unos proteina ako mozes.
Ali samo polako. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2011, 05:39:03 pre podne »
Citat
ovo moze da bude jedan od problema - telo ti se naviklo na taj cal unos (sledecih 4-5 dana probaj da prepolovis UH, a posle toga ih podigni na recimo 3gr/kg i drzi tako mesec dana pa prati rezultat.Neka budu kao sto si rekao krompir, pirinac i ovsene i po neki junk ako uleti).Proteini bar 2gr/kg.

odlicno

a kao zamena moze i da (kad vec ima taj whey) samo uzme cassein pa tako ima i za vecer i da si umito zmaen za obrok+ili to sta si rekao ili 2-3 caps omega 3

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #8 poslato: Maj 30, 2011, 01:06:52 posle podne »
vazi,poslusacu vas.. prvenstveno ovo da prepolovim UH i posle da podignem..

a za cassein ili blend,izracunacu sta mi je isplativije i narucicu uz sledecu narudzbinu..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ishrana za masu,problem ???
« Odgovor #9 poslato: Maj 30, 2011, 02:00:41 posle podne »
vazi,poslusacu vas.. prvenstveno ovo da prepolovim UH i posle da podignem..

a za cassein ili blend,izracunacu sta mi je isplativije i narucicu uz sledecu narudzbinu..

pa tako je najbolje da izracunas kako i sta
omer+whey + x koliko na dan= xxxxxxx i to je to