Jul 01, 2024, 06:25:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi  (Pročitano 3366 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« poslato: Maj 12, 2011, 02:31:33 posle podne »
Cesto me pitaju o mojoj predtakmicarskoj dijeti. Ja konzumiram mnogo proteina - preko 2,5 kilo­grama ribe svakog dana (priblizno 600 grama proteina) sto mi je pomoglo da dobijem na cistim misicima. I drugi izvori proteina mogu biti korisni za vas, recimo curece meso, pilece grudi i belanac jajeta.
 
Vodenje racuna o ishrani je samo polovina procesa postizanja de­finicije. Morate upraznjavati i kardio trening. To je bila jedna od mojih najvecih gresaka: nisam ga dovoljno radio.
 
 
Sada kardio trening radim dva puta dnevno: ujutru, na prazan stomak, trcim 3 kilometra, a uvece, duze vremena nakon zadnjeg obroka, provodim 40 minuta na simulatoru penjanja uz stepenice. Trcanje je odlican kardio trening, ali ako vam proteinski unos nije visok, izgubicete na misicnom obimu.
 
 
Jedna od najvecih gresaka koju bodi-bilderi cine je to sto ne slusaju svoje telo i ne odmaraju se dovoljno. Oni preteruju u svojim pokusajima - kao sto je nastojanje da se izdefinisu i postanu veci i snazniji u isto vreme. To su dva potpuno razlicita cilja. Vecina bodi-bildera ce otkriti da im snaga opada sa restrikcijom kalorija.
 
 
Ne znam kako je sa vama, ali ja ponekad moram da sprecavam sebe da ne bih preterao sa treningom, da ne bih imao dovoljno odmora ili da ne bih dovoljno jeo. Cak i kada mislite da vam je sve pod kontrolom, telo se menja i vi morale biti iznad toga.
 
 
Vecini je potrebno 12 nedelja da bi postigu zeljenu definiciju misica. Za prosecnog bodi-bildera dovoljno je da ovo radi jedanput godisnje. Drzanje vrhunske forme oko nedelju dana izgleda da je period koji telo moze da tolerise.
 
 
Pokusao sam da u toj formi ostanem i duze, ali to je bilo tesko jer mi je telo bilo toliko iscrpljeno da je prosto zudelo za hranom i drugim sastojcima. Cim sam lagano poceo da svojoj ishrani dodajem vise masti i vrlo malo natrijuma i secera, telo mi je ponovo zivnulo. Nakon perioda postizanja vrhunske forme, pocinjem da pijem sokove i proteinske napitke. Medutim, prote­inski napici koje koristim moraju da sadrze vrlo malo ili nimalo masti.
 
 
Kada postignete zeljenu de­finiciju i ponovo se vratite svojoj regularnoj ishrani (ne nekontrolisanom unosu praznih kalorija, vec svojoj normalnoj bodi-bilderskoj ishrani), metabolizam ce vam se ubrzati. Telo ce vam brze i efikasnije sagorevati kalorije, pa ce proces nabacivanja masnog tkiva samim tim biti sporiji.
 
Domaci FLEX br.8 preteca danasnjeg casopisa MAXX...
http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150179961489010

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2011, 02:51:28 posle podne »
Odlicno!

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2011, 03:24:18 posle podne »
Cika Misko i njegova bogata arhiva.
Hvala i svaka cast!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2011, 04:12:51 posle podne »
8) zahvaljujem...Kev je ziva legenda..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #4 poslato: Maj 12, 2011, 04:20:32 posle podne »
Da se i ovdje zahvalim Misko sto nam stavljas clanke koji nemaju na netu.

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2011, 05:03:18 posle podne »
Covek ukratko sve objasnio...extra tekst Misko :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2011, 06:49:23 posle podne »
Citat
Morate upraznjavati i kardio trening.

 ;D ;D ;D

sampion

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2011, 07:55:18 posle podne »
SAmo promeni naslov, Lavron u Levrone.. tekst je super
meni je Kev omiljeni BB

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2011, 11:11:30 posle podne »
 Na ovim slikama Kevin deluje monstruozno a u isti mah tako simetrično i skladno. Da li se on penzionisao?

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2011, 11:34:31 posle podne »
Moj omiljeni BB

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Kevin Lavron o predtakmicarskoj fazi
« Odgovor #10 poslato: Maj 23, 2011, 01:29:31 pre podne »
i moj takodje...
nije se oficijalno penzionisao, ali se ne takmici vec neko vreme koliko ja znam.
Ima svoj sajt levrone report, gde cesto postavi neki nov klip sa raznim savetima za vezbe, ishranu itd...
Pogledajte njegovu transformaciju, nije vezbao 4 godine uopste i za 8 nedelja kako se lepo uradio covek da ne poveruje, ipak je to mishicna memorija i dobra genetika :)