Jul 06, 2024, 04:48:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Maksimalna mišićna masa?  (Pročitano 3102 puta)

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Maksimalna mišićna masa?
« poslato: April 28, 2011, 10:40:01 posle podne »

Pozdrav svim forumašima!
 Mene zanima koliko čiste mišićne mase mogu da dodam tokom jedne godine bez upotrebe hormona? Znači, max trening,kvalitetna ishrana, unos proteina, šejkovi, kreatin, dekstroza, vitamini itd...Negde sam čuo da je oko 2kg čistog mišića maksimum tokom jedne godine.
 Da napomenem, nisam nov u treningu sa tegovima, treniram već nekih 8 godina sa prekidima (neki su bili i po pola godine), kad se sabere recimo 5 godina. Imam 196 cm visine i 99 kg i do sada sam korstio samo whey proteine i aminokiseline i pojačanu ishranu naravno.
 Dakle koliko prostora za razvoj imam?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2011, 10:44:14 posle podne »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2011, 10:59:25 posle podne »
 Dobar tekst... Samo nije precizirano da li se to odnosi na početnike ili na dugogodišnje vežbače? Ja sam naravno tokom prve dve godine imao najveći napredak u mišićnoj masi. Doduše, koristio sam lošu formu i prevelike težine i nisam se hranio kako treba ali masu sam dobio. Sa nekih suvih 84 kg sam skočio na oko 100 kg (od ćega je bar 3-5 kg bilo salo). Išao sam i do 108 kg ali sam sve to vreme bio prilično mastan pa nisam znao koliko sam realno mišića izgradio. Sada sam srezao na 99 kg i dalje mi nisu isečene pločice ali nema puno viška...Zato me zanima da vidim koliko ču kvalitetnih mišića uspeti da nabacim i šta da očekujem...
Sad sam udavio... :D Da napomenem da su mi noge slabije što se tiče mase, tako da tu možda ima prostora...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2011, 09:20:52 posle podne »
 Hoće li neko od kolega vežbača da mi napiše iz ličnog iskustva koliki je napredak u čistoj mišićnoj masi uspeo da ostvari tokom jedne godine? Bilo ko? :D

Van mreže VladimirUgr

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 121
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2011, 11:35:27 posle podne »
Hoće li neko od kolega vežbača da mi napiše iz ličnog iskustva koliki je napredak u čistoj mišićnoj masi uspeo da ostvari tokom jedne godine? Bilo ko? :D
A kako da to neko izmeri rodjace.
“The fight is won or lost far away from witnesses - behind the lines, in the gym, and out
there on the road, long before I dance under those lights.” - Muhammad Ali

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2011, 01:35:26 pre podne »
Hoće li neko od kolega vežbača da mi napiše iz ličnog iskustva koliki je napredak u čistoj mišićnoj masi uspeo da ostvari tokom jedne godine? Bilo ko? :D
Iako sam nov na forumu i ovoj celoj prici sa ishranom i suplementacijom mogu ti reci sledece. Zavisi od previse faktora, od toga koliko redovno i koliko dobro se hranis, od toga kako treniras, od toga koliko se odmaras, od suplementacije... Ako jedno od svega toga ne stima neces da rastes. A ako sve stima sigurno ce fino ici, e sad koliko je to fino zavisi od tvojg metabolizma i od toga kakav si prirodno. Meni posto sam uvek bio sportista ulazak u formu ide neverovatno lako. Ali mislim da je 2 kg godisnje bullshit tacnije glupost nevidjenja. Opet kazem, neko ce dobiti mozda tih 2 kg a neko citavih 10 u to sam siguran.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2011, 11:57:30 pre podne »
Hoće li neko od kolega vežbača da mi napiše iz ličnog iskustva koliki je napredak u čistoj mišićnoj masi uspeo da ostvari tokom jedne godine? Bilo ko? :D
A kako da to neko izmeri rodjace.
Pa recimo ako je u formi tokom cele godine, tj da se ne tovi nešto puno :D Pa onda je uglavnom sva nova masa čist mišić...Jedino tako može sa sigurnošću znati... Ja sam se redovno debljao tako da nikada nisam tačno znao koliko sam čega dobio :D

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2011, 12:03:37 posle podne »

Iako sam nov na forumu i ovoj celoj prici sa ishranom i suplementacijom mogu ti reci sledece. Zavisi od previse faktora, od toga koliko redovno i koliko dobro se hranis, od toga kako treniras, od toga koliko se odmaras, od suplementacije... Ako jedno od svega toga ne stima neces da rastes. A ako sve stima sigurno ce fino ici, e sad koliko je to fino zavisi od tvojg metabolizma i od toga kakav si prirodno. Meni posto sam uvek bio sportista ulazak u formu ide neverovatno lako. Ali mislim da je 2 kg godisnje bullshit tacnije glupost nevidjenja. Opet kazem, neko ce dobiti mozda tih 2 kg a neko citavih 10 u to sam siguran.
[/quote]
 
 Slažem se u potpunosti da zavisi od puno faktora. Vladar mi je zakačio link gde piše da je max prirast mase tokom jedne godine  6-12 kg pod uslovom da se svi uslovi ishrane i spavanja i redovnog treniranja ispune. To stvarno zvuči sjajno. Da izvučem i 5-6 kg bio bih oduševljen :D  To bi bio dramatičan napredak.Zavisi puno toga i od genetike, da ne zaboravimo...

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #8 poslato: Maj 02, 2011, 12:17:46 posle podne »
Zasto se uopste opterecujes sa tim da li je 2, 3, 5 ili ne znam vec koja cifra. Ispostuj sve kako treba, preko ishrane, treninga, odmaranja, suplementacije i ostalih faktora, a dobitak misica ce ti odrediti prvenstveno tvoja genetika.

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #9 poslato: Maj 02, 2011, 07:02:51 posle podne »
Zasto se uopste opterecujes sa tim da li je 2, 3, 5 ili ne znam vec koja cifra. Ispostuj sve kako treba, preko ishrane, treninga, odmaranja, suplementacije i ostalih faktora, a dobitak misica ce ti odrediti prvenstveno tvoja genetika.

 Čisto me je zanimalo ako neko zna iz ličnog iskustva...Mada slažem se da treba svega da se pridržavam pa koliko nabacim, nabacim...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2011, 09:26:26 pre podne »
sve zavisi od vezbaca do vezbaca,genetika,ishrana...meni recimo otprilike 4kg za godinu dana,ne vise...
Beat the genetics!

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Maksimalna mišićna masa?
« Odgovor #11 poslato: Maj 16, 2011, 09:55:40 pre podne »
sve zavisi od vezbaca do vezbaca,genetika,ishrana...meni recimo otprilike 4kg za godinu dana,ne vise...

 Pa i to je odličan rezultat! Jesi natural?