Septembar 20, 2024, 07:33:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna energina i jacanje imunog sistema  (Pročitano 2297 puta)

Van mreže markonatom

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Potrebna energina i jacanje imunog sistema
« poslato: Maj 09, 2011, 04:58:25 posle podne »


Dakle kao sto u naslovu pise potreban mi je energija tj. uskoro krecem na put a na kraju tog puta me ceka izuzetno zahtevan fizicki posao u trajanju od 2-3 meseca. Treniram tu i tamo u kucnoj varijanti i trenutno ne koristim nikakve suplemente. Prosle godine mi je ceo ovaj posao bio jako naporan pa sam ove odlucio da pomoc potrazim u hemiji ali ne bih zeleo da mi pukne cuka vec samo malo vise energije i snage..

Citao sam po ovom forumu i bas kada sam mislio da sam nasao ono pravo, 2 topica pre mog, Admin odgovara da When protein (inace moj izbor) ne daje nikakvu snagu. Tako da sada bas ne znam sta mi je uzimati. Eto hteo bih da znam sta je to sto mi moze pomoci da tih 2-3 meseca ostanem normalan koliko je moguce  ;D, takodje su mi potrebni i neki multi vitamini predpostavljav posto ne bih zeleo da mi imunitet padne sto se desilo prosle godine. Dakle nesto za snagu, energiju i imunitet. Samo da razjasnimo da ne ocekujem da postanem HULK nakon koriscenja ali ipak da mi malo pomogne taj rad u kriznim satima...
« Poslednja izmena: Maj 09, 2011, 05:03:21 posle podne markonatom »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna energina i jacanje imunog sistema
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2011, 06:20:28 posle podne »
pozdrav i dobro dosao
pa vidi
SUPLEMENTI nisu HEMIJA i nemozes da ocekujes nista slicno od njih.
nisi naveo kakav je tacno posao u pitanju ali kapiram da je neki tez fizicki oblik koji kao i svaki drugi tezxak posao zahteva bar neku "pripremu",kondiciju,uigranosti ili bilo sta
ovo je sigurno jedan od glavnih razloga zasto ti je taj posao toliko tezak jer u stvari ulazis u njega NEPRIPREMLJEN.
dali moze nesto od preparata da ti pomgone
SIGURNO DA MOZE
ali je veliko pitanje koliko bi ti u opste mogao da ispistujes celu pricu oko tih preparata jer u stvari oni nisu napravljeni da pomazu u takvim slucajevima (nije da ne mogu) ali su ipak predvidjeni za neke druge stvari..

whey protein NIJE ZA SNAGU i sigurno ti nece dati snagu
dali moze da opravi misic i narhani sistem-TO MOZE
ali to je DODATAK ISHRANI ali ne i cudotvoran preparat pa da se oslonis na njega

nisi naveo koji su to tacno KRIZNI SATI

Van mreže markonatom

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Potrebna energina i jacanje imunog sistema
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2011, 07:00:09 posle podne »
Hvala na dobrodoslici i sve pohvale za forum i online shop!

Vise sam nego svestan da se skoro svi preparati uzimaju u skladu sa odredjenom ishranom i treningom ali meni je vec kasno za tako nesto. Ne moze se reci da nisam spreman posto treniram 2-3 puta nedeljno, trbusnjaci, sklekovi, vratilo i bucice, medjutim i prosle godine sam bio manje vise spreman ali posao je vise nego naporan, naime idem na Aljasku gde se radi 16 sati dnevno i imam jako malo sna u proseku oko 5 sati sna dnevno, tako da mi je potrebno nesto da se organizam u sto manjem vremenu povrati od sokova. Narocito su mi teske prve 2-3 nedelje posto se tada bas fizicki iscrpljujem, malo spavam a sa ishranom se jos adaptiram.  A "krizni sati" su 13,14,15,16 sat rada jer tada je covek gotovo ne upotrebljiv:) i mislio sam da mozda i tada uzmem nesto sto ce me dici i dati mi energiju da zavrsim dan  a da to ne bude neki energetski napitak ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna energina i jacanje imunog sistema
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2011, 07:24:55 posle podne »
pa to je onda prilicno veliki problem
iz razloga sto je telo po defaultu (na zalost a mozda je to dobro) predodrejdenu u veicni slucajeva da se batery moraju restovati na svakih 8-10 sati.
toliko tezak fizicki posao koji obuhvata i 16 sati rada bi poksio i mnoge koji su sigurno fizicki spremiiji od tebe jer glavni razlog tvog umora jeste NE ODMOR tj NE ADKEVATAN ODMOR i NE ADEKVATNO PUENJE BATERIJA (laicki receno)
jeidno sta je moguce je stulmacia CNS receptora a to na zalost ne ide bez coffeina ili slicnih suspstanci koji dirketno mozak iritiriaju da prodzuje fokus i koncnetraciju
naravno ni upotreba ovoga konstatno nije nikako dobra ali kao sto rekoh na zalost kod tebe je PREMOR razlog tvog gubitka kako ti kazes "snage" a ne nesto drugo
naravno,i na zalost omdah je tu i na udari imuni sistem tako da jedino sta se moze reci tj prepruciti jer duple doze nekog jakog multivitaminskog preparata + 2 gr C vitamina dnevno za odrzavanje imunog sistema na visikom nivou
a ovo drugo....
tesko..veoma tesko
postoje neki preparati koji uticu dirketno na snagu ili npr taj whey kojeg si ti smatrao da je za snagu ali nije,a koji ti sigurnoi moze MALO pomoci u celoj toj prici ali na tvoju zalost ni jedan od tih preprata ne moze da ti potpuno otera misicne PREMOR tj stres pod kojim je tvoje telo izlozeno jer jednsotavno ti preparati nisu predvijdeni za to...kazem na zalost