Jun 30, 2024, 12:46:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??  (Pročitano 8738 puta)

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« poslato: Mart 01, 2011, 11:12:14 posle podne »
 Naime , od suplemenata koristim (whey , beta alanin i moonohidrant + kompleks vitamina ) .. dobra ishrana 4-6 obroka ( meso , jaja , pirinac , crni hleb , ovsene ,..itd.. koristim) .. Split : grudi , ledja , odmor , ramena , ruke , noge , odmor .. 188 visok , 82 -84 tezak.
E sada , imam problema za tricepsom i prednjim ramenom , citao sam Markonijev predlog od 8 nedelja , ali posto nemam iskustva sa tim , i ima samo jedan post o tome opredelio sam se za super serije , posto sam o njima dosta citao na forumu ..
Planirani sistem za super serije izgleda ovako:
A1 Biceps pregib Sipkom stojeci
A2 Uski Bench
4 serije

B1 Biceps pregib bucicama sedeci
B2 Potisak sa cela
4 serije

C1 Pregib bucicom na klupi
C2 Triceps potisak

Planirao sma da ga radim svaki 3 trenig za ruke , kako nebih preterao ... Pa me zanima da li je pametno raditi 1 trening ( za ruke ) eksplozivnije izvodjenje a jedan sporiji radijus pokrerta.. Ili da uvek radim sporiji ,.. Konkretan problem je triceps , maltene kao da ne raste .... Na treningu ga lepo odradim , napumpam , ali ne mmogu reci da je svaka vezba maksimum .. DA li je pametno krenuti na super serije ili ne?? I sta raditi sa prednjim ramenom? Hvala i pozdrav

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2011, 11:53:36 posle podne »
Ako je isrhana kao sto kazes ok i suplementacija, mozda je genetika u pitanju..

Bitno - odakle znas bas da ti triceps ne napreduje i prednje rame ???

Po ovome sto si pisao ovde i do sada ja mislim da ti ocekujes rezlutate mnogo brzo i da se tripujes pa da stalno nesto menjas dodajes, izbacujes... ima sve na forumu
Ja ruke radim po nekom svom osecaju, ne mora da znaci da ako je 8 ponavljanja da cu bas 8 da uradim 1-2 preko ili spod zavisi kako "gori".
Ta napumpanost o kojoj svi pricaju ne znaci i da ce misic da raste, tj da si kvlaitetno pogodio taj misic, ti si samo doveo krv do tog misica i eto odakle ta pumpa... a to mozes da uradis i ako mlatas rukom gore dole.

Sto se tice ovog plana prva greska je ta sto se uvek radi veci misic pa onda manji,
Triceps- tri glave Biceps - dve glave

Ramena, pogotovo prednje rame pogadjas kroz mnoge vezbe, kazem opet sigurno ti mnogo brzo ocekuj da to bude vidljivo.. budi strpljiv, nema nista ovde na brzinu.
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2011, 05:50:11 pre podne »
kao sto nenad rece
plan je sasvim solidno uradjenali se postvlja veliko pitane DALI TEBI TO TREBA U OPSTE i dali si iscrpeo osnovne resurse pravlinog razvoja
tako da bi trebalo da preispistas odluku nekoliko puta
a sto se tice tvog plana,vise nego ok za nekoga ko je odista krenuo da stagnira sa nekim konvencionalnim metodama treninga pa da sokira s vremena na vreme neki do misica

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2011, 07:48:04 pre podne »
Uvek je pozeljno da radis sporije bez cimanja i koriscenja el. momenta.


za biceps radi veci broj ponavljanja(8-10) a za triceps oko 6. Cisto jer im je drukcija kompozicija vlakana (fast twich vs slow twich).Ovo vazi za koji god trening da radis s namerom da povecas ruke koje ti zaostaju.

ovde kazes tric je problem,moze biti gomila faktora tipa prejaki misici sinergisti (recimo gomila ljudi ima lose grudi zbog prejakog prednjeg ramena) a mozda jednostavno treba da promenis vezbe,uglove itd.

mislim nemam pojma kolika je nejednakost u pitanju,slika bi pomogla ;) superserije su super stvar,ali ako ti tric bas kaska ne znam koliko je efikasno raditi ga s bicepsom ako vec postoji nejednakost.Bolje da radis triceps na pocetku nedelje ili da jedan dan samo tric radis i das mu vreme da se nahrani i odmori.


Ali glavno sto Pedja kaze,razmisli sam koliko ti je potreban zaista taj sok



p.s. sad skontah pominjes prednje rame,prednje rame ti zaostaje?? jesi li siguran?posto bi to bio prvi put da cujem da nekom prednje rame zaostaje u odnosu na ostatak deltoida,opet kazem slika bi pomogla,mozda se samo tripujes
« Poslednja izmena: Mart 02, 2011, 07:50:26 pre podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2011, 11:03:39 pre podne »
Evo sto pre stavljam slike , kako bi to videli .. Hvala na odgovorima .. Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2011, 06:48:55 posle podne »
Citat
recimo gomila ljudi ima lose grudi zbog prejakog prednjeg ramena

gomila ljudi ima lose grudi jer su debili i treniraj grudi po 3 puta nedljeno jer obicno svima grudi i ruke fale ited itdi
malo je onih koji znaju STA RADE pa im grudi zaostaju zbog toga sto si ti rekao
a moja prepruka mu je da NIKAKO NE RADI TRICPEPS kao ni jedna misic  ispod 8 ponavljnja jer moze samo da popusi povredu koja mu sigurno nije potrebna
a pogtovo da ne radi 6 pon u super serija jer to je jednostavno glupost ogoromna
ako mu je cilj newsto drugo,onda 6 ponavlnja naravno ima smisla
ali u ovome sta on hoce...no no
ali opet kaem i slazem se sa tobom da se odista posavlja pitanje koliko njemu u opste treba BILO KOJA NAPREDNA TEHNIKA dok ne iscrpi GLAVNE I OSNONVE RESURESE

zar ne?
« Poslednja izmena: Mart 02, 2011, 06:50:39 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2011, 08:52:39 posle podne »
Slažem se za ponavljanja sa Peđom...recimo potisak sa čela u 6 ponavljanja je samo pitanje vremena kada će se povreda desiti...
Dok sam u početku radio tako večito sam vukao neki bol u laktu...čim sam povećao nikada više nisam imao problem...
Naveo sam svoj primer ali  i gledajući vežbače u teretani po 10 sati dnevno znam da sam u pravu...
« Poslednja izmena: Mart 02, 2011, 08:57:05 posle podne ĐORĐE KOLUNDŽIJA »

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2011, 08:59:57 posle podne »
i ja sam radio potisak sa cela,i osecao neki bol i debil nisam shvatio.
tako da sam izbacio tu vezbu
ima mnogo drugih vezbi

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2011, 09:04:29 posle podne »
i ja sam radio potisak sa cela,i osecao neki bol i debil nisam shvatio.
tako da sam izbacio tu vezbu
ima mnogo drugih vezbi
Nije uopšte stvar u vežbi koja je po meni najbolja vežba za triceps već u tome da se svi zaleću sa težinom i malim brojem ponavljanja a nema potrebe...još ako sa tolikom kilažom spuštaš na donji deo čela bliže očima onda samo čačkaš mečku...

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2011, 09:06:55 posle podne »
Ne radi za male misicne grupe ispod 7 ponavljanja ( tj sedam radim kada probijam tezinu dignem sam 5-6 puta ostalo mi neko pomogne ) ali to je samo u tim slucajevima... Uvek radim misic do otkaza maltene ne brojim , bitno je da mi otkaze.. Ali necu sada pricati dok ne postavim slike i vi pogledate .. Hvala na odgovorima , pozdrav

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2011, 12:22:57 pre podne »
I ja sam tovario kad sam pocinjao,dok nisam imao pojma i naravno povredio lakat...
Jedno vreme je nisam radio,a sad tu vezbu radim na kraju treninga kad mi je misic najumorniji,najbolje tako...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2011, 12:28:41 pre podne »
Potisak sa cela uvek radim u 10-12 ponavljanja, sa najpravilnijom mogucom formom i sa manjim tezinama nego sto mogu da dignem inace.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2011, 03:47:15 posle podne »
Slažem se za ponavljanja sa Peđom...recimo potisak sa čela u 6 ponavljanja je samo pitanje vremena kada će se povreda desiti...
Dok sam u početku radio tako večito sam vukao neki bol u laktu...čim sam povećao nikada više nisam imao problem...
Naveo sam svoj primer ali  i gledajući vežbače u teretani po 10 sati dnevno znam da sam u pravu...

tacno
jbg kada studije govore jedno a emprija drugo i onda dolazi do konfrontacije misljenja
problem je u tome sto neko nesto procita i primeni na sebi i kaze RADI
a u principu stvar radi jer je NESTO NOVO sto misic ne poznaje i onda se znacaj pridaje nekim drugim elementima koji nemaju veze ni sa cim
a da se izuzme cinjenica da ovde 90% ljudi je NATURAL i da je 90% pocetnici ili rekreativci i da njihov ni tric ni bic sigurno nisu podlozni promena fast and slow twich jer JA KADA SAM POCNJAO i mnogi pre mene hvala bogu tada nije bilo ovog sranja od interetna ni studija pa smo svi izlgeao mnogo bolje nego oni koji sada ubse sa stujdijima a u stvari se sve svodi na citanje i veoma malo na vezbanje

(filipe ovde nemislim na tebe jer ti izlgedas vise nego pristojno za ralizku od nekih)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Super serije ( Ruke).. Dobra ili losa odluka??
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2011, 05:34:10 posle podne »
ma opusteno ba :D Ja sam imao problem sa zglobovima tj laktovima jer se nisam dovoljno zagrevao.Mogu ja raditi 12-15 za tric,ali jednostavno meni licno to ne odgovara.Samo kazem.Retko kad sad uopste i odem ispod 6 za ostale misicne grupe. U svakom slucaju ja sam za periodizaciju neku finu,naravno da ne treba tovariti tezine,ali ako u pravilnoj formi mozete nesto uraditi 5 puta nece skoditi da ponekad odete i u taj rep-range.

i bas to da je ono sto radi novo,najbolji trening je onaj koji niste probali :)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure