Jun 24, 2024, 03:34:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.215 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Mala pomoc oko HIIT treninga  (Pročitano 3243 puta)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Mala pomoc oko HIIT treninga
« poslato: Januar 13, 2012, 09:40:46 posle podne »
Citao sam o ovoj vrsti treninga i zvuci veoma primamljivo   :D
Resio sam da ga probam,naravno zelim da sredim trbusnjake sto pre moguce.
Dali mogu da radim ovaj trening na traci za trcanje u teretani??Mozda zvuci malo glupo ali nekako nisam siguran u tu traku za 100% snage tracanja,mozda ipak sam ja u pitanju mozda se tripujem da ce kais puci ili cu mozda da se sapletnem Ne znam!! svasta moze da se desi...waljda..??
I sto je najjaca stwar traka elektrizira  :-\
ako me neko pipne za kozu dok trcim dobro nas drmne struja i cak ima jedan deo trake gde moze da se prdzis dok trcis ali deo tog drzaca da ga tako nazovem nema oblogu pokidan je,i kada se pipne taj deo,onda stwarno ume da zvekne  :-\
Bas nisam siguran u tu traku a nekako napolju previse odvratno i zima da trcim smejace mi se ljudi  ;D a stwarno bih hitno hteo da skinem sloj viska sa stomaka.
I jos jedna mala stwar kakvo je najbolje zagrevanje pred ovakav treninga ?
Mozda 4-5 minuta na bicikli?

Van mreže etaoin

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: Mala pomoc oko HIIT treninga
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2012, 02:14:28 pre podne »
Хиит је одлична врста тренинга али пре него што почнеш, мораш бити сигуран  да си бар у пристојној форми-кондицији. Ово пишем јер је Хиит изузетно тежак  и можда није баш најбољи за почетнике.
Што се тиче твог питања да ли је трака добра за Хиит, мени лично не одговара. Ја сам пробао пар пута и једноставно много ми више одговара да радим Хиит на собном бициклу, степеницама или напољу. Загревање је наравно много битно, ја радим лагани шедоу бокс 15ак минута, пар минута на бајсу или лагано трчање.
А сало са стомака се најбоље решава сређеном исхраном  :D

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Mala pomoc oko HIIT treninga
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2012, 07:04:34 pre podne »
Batali hiit na traci iz bezbednosnih razloga pogotovo ako imas oko sto kila, sacekaj sunce pa napolju ili radi na bicikli u teretani. A ako nemas kondicije ni ne pokusavaj jer ti nece biti dobro posle 2 sprinta.
Men sana in corpore sano !

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Mala pomoc oko HIIT treninga
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2012, 07:53:05 pre podne »
ja sam na traci taj sprint zamjenio brzim hodanjem uzbrdo...znaci kad treba sprint traku "dignem" do maximuma i povecam tempo ....i idem 2 minute lagano trcanje 1 minutu brzo hodanje uzbrdo...bas iz tih razloga sto traka nije sigurna za sprint....Ali na biciklu se recimo moze da odradi to kako treba i na eliptiku takodje....

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Mala pomoc oko HIIT treninga
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2012, 02:49:31 posle podne »
Tesko je otici u eksploziju na traci a malo i rizicno, na traci se moras dobro paziti ili odeeee

Van mreže kaan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Mala pomoc oko HIIT treninga
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2012, 06:13:21 posle podne »