Jul 04, 2024, 11:49:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc pri treningu sa tegovima  (Pročitano 1461 puta)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Pomoc pri treningu sa tegovima
« poslato: Februar 13, 2011, 03:08:35 posle podne »
Prije svega zelio bih da pozdravim sve clanove ovog foruma,i zafalim na pomoci koju cu nadam se dobiti.

Vec neko vrijeme sam clan ,iscitao sam dosta (mada ne dovoljno) jer nemam previse vremena,bas sam zatrpan obavezama,a stivo na ovom forumu je poprilicno veliko da bi se moglo iscitati za par dana,ili par sedmica.

Da predjem na stvar...Imam 20 godina,visok sam 180 cm,imam nekih 75 kg,solidne gradje,mada nista pretjerano...Idem u teretanu skoro 5 mjeseci,za taj period sam nabacio oko 10 kg misica,jer sam bio previse mrsav za svoju visinu,stanje anoreksije (za-malo)

Puno su mi pomogli clanci sa ovog forum,kao i iskustva mnogih,pokusavao sam da ucim na greskama drugih,ali kao amater nijesam sve do savrsenstva doveo,jer u mojoj teretani (vjerovali ili ne) ja vise znam od onih koji treniraju pa cak i 6 godina..To je zalosno,jer valjda od takvih bi ja trebao da ucim,ali savjeti koji dobijam da je dobro pojesti pola kg majoneza,kobasicu,kg hljeba i ostale nebuloze,i da necu napredovati ako ne unosim dosta tjestenine,stvarno su me bacili u ocaj :o

Jer citajuci ovaj forum,uvidio sam koliko oni zaista ne znaju,pa sam rijesio da sam sebi ''krojim sudbinu''  uz v asu pomoc :)

Naime,kao sto i naslov govori,potrebana mi je pomoc sa treningom sa tegovima...Ishrana je regulisana ,mada ne u pravoj mjeri,jer sam student i ne mogu da priustim sebi pola kg mesa svaki dan. Pa to pokusavam da nadoknadim kroz suplemente,jaja,sir ...Imam 4 obroka dnevno,bar za sad.

Sto se suplementa tice,koristim za sad samo whey,do prije mjesec sam koristio kreatin,ali sam sad u fazi praznjenja (znam da neki preporucuju da se ne prestaje sa uzimanjem,ali mi ovaj sistem bolje funkcionise).



Da se vratim na naslov teme i onga sto je meni zaista potrebno,da mi pomognete i ispravite me pri greskama koje sigurno pravim ,mada vi cete ocijeniti najbolje.

Idem pet puta nedeljno u teretanu,iz pocetka je bilo 3 puta,ali kada sam procitao ovdje da je puno bolje 5 puta,tako sam i uradio,i osjetio bolji napredak i manji umor nego sto je to bilo sa odlaskom 3 x nedeljno. I prije mjesec dana sam poceo sa opadajucim serijama,iako neki kazu da mi je suvise rano (mozda i jeste) ali nekako mi bolje rade nego obicne serije.

Pa da krenem:

Ponedeljak-GRUDI

Ravni bench 3 serije po 10 puta (80 kg,70kg,60kg) -pauza 1 minut   -Kosi bench 3 serije po 10 ponavljanja (50kg,40kg,30kg),-pauza 1 minut -

Ravni bench bucicama 3 serije (40 kg,30kg,20kg) -pauza 1 minut- Kosi bench bicicama (30kg,20kg,15kg) -Razboj 4 serije po 10 komada-pauza 1 minut Razvlacenje na kosoj klupi 3 serije po 10 ponavljanja (40kg,30kg,20kg)

Utorak-LEDjA

Vratilo 4 serije po 10 ponavljnja...pauza 1 minut,-povlacenje na lat masini iza glave 3 serije po 10 ponavljanja ( 60kg,50kg,40kg)...pauza 1 minut povlacenje na lat masini ispred glave 3 serije 10 x (50kg,40kg,30kg) ,pauza 1 minut veslanje na donjem koturu lat masine (60kg,50kg,40kg), pauza 1 minutveslanje dvorucnim tegom u pretklonu 3 serije po 15 x (50kg,40kg,30kg),pauza 1 minutveslanje bucicom 3 serije po 12 x (25kg,20kg,15kg) pauza 1 minut na kraju mrtvo dizanje 3 serije 15-12-10 ponavljanja (60 kg,70 kg,90 kg)


Srijeda-pauza

Cetvrtak-RUKE

Biceps : Pregib na skotovoj klupi dvorucnim tegom 10 x 3 serije (40kg,30kg,20kg) ,pauza 1 minut Stojeci pregib bucicama 3 serije 10 x(15kg,10kg,8kg)pauza 1 minut...Hammer pregib  3 serije po 10 ponavljanja(12kg,10kg,8kg) pauza 1 minut...Stojeci pregib EZ sipkom 3x 10 ponavljanja (30kg,20kg,15kg)

Triceps:Lat masina 3 serije po 12 x (60kg,50kg,40kg)pauza 1 minut ,lat masina sa konopcem (50kg,40kg,30kg) pauza 1 minut ,french pres 3x 10 ponavljanja

petak-RAMENA

Potisak dvorucnim tegom ispred glave 3 serije 10 ponavljanja (40kg,30kg,20kg),pauza 1 minut 3 serije- 10 ponavljanja  Potisak iza glave (30kg,20kg,15kg) pauza 1 minut  Lateralno podizanje 3 serije po 10 ponavljanja (12kg,10kg,80g)pauza 1 minut
Lateralno podizanje u pretklonu 3 serije -10 ponavljanja  (12kg,10kg,80g) pauza 1 minut podizanje dvorucnog tega od butina do brade (40kg,30kg,20kg)

subota-NOGE-podlaktice

Cucnjevi 2 serije sirokih ,2 serije uskih  po 10 ponavljanja (120kg,100kg,80kg,60kg) pauza 3 minuta , Nozna ekstenzija za kvadriceps 3 serije po 12 ponavljanja (60kg,50kg,40kg) pauza 2 minuta ...Nozna ekstenzija zadnja loza 3 serija 10 ponavljanja (40kg,30kg,20 kg)
Nozni potisak 3 serije po 15 ponavljnja ( 180 kg,150 kg,120 kg) ,odmor 3 minuta pa listovi-podizanje na prste sa tegom na ramenima

I ubacim podlaktice 6 serija normalni i obrnuti hvat sa ravnom sipkom

Po meni,ovo je previse vjezbi za mene kao pocetnika u svemu ovome,ne znam sta vi mislite,da li sam u pravu i sta da ubacim a sta da izbacim? Svaki savjet je dobrodosao!

P.S-izvinjavam se ako je bilo puno tema slicne ovoj.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2011, 03:10:21 posle podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Pomoc pri treningu sa tegovima
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2011, 03:12:32 posle podne »
za 5 meseci 10 kg misica xD

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Pomoc pri treningu sa tegovima
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2011, 03:19:21 posle podne »
za 5 meseci 10 kg misica xD

Oli sliku? :D Pa znas kako,najvise sam napredovao u predjelu noga,tu sam bas dosta nabacio,jer sam bio kao suva grancica! :)
Sad,mozda sam se previse bezobrazno izrazio pa reko 10 kg misica,ali eto,neka mi neko ne uzme za zlo,ako laze vaga lazem i ja :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Pomoc pri treningu sa tegovima
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2011, 03:26:35 posle podne »
za 5 meseci 10 kg misica xD

Oli sliku? :D Pa znas kako,najvise sam napredovao u predjelu noga,tu sam bas dosta nabacio,jer sam bio kao suva grancica! :)
Sad,mozda sam se previse bezobrazno izrazio pa reko 10 kg misica,ali eto,neka mi neko ne uzme za zlo,ako laze vaga lazem i ja :)
nisi brate 10 kg misica nego 10 kg mase....
e sad je pitanje jel to kvalitetna masa

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Pomoc pri treningu sa tegovima
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2011, 03:40:18 posle podne »
za 5 meseci 10 kg misica xD

Oli sliku? :D Pa znas kako,najvise sam napredovao u predjelu noga,tu sam bas dosta nabacio,jer sam bio kao suva grancica! :)
Sad,mozda sam se previse bezobrazno izrazio pa reko 10 kg misica,ali eto,neka mi neko ne uzme za zlo,ako laze vaga lazem i ja :)
nisi brate 10 kg misica nego 10 kg mase....
e sad je pitanje jel to kvalitetna masa

Tu si u pravu,masa je kvalitetna,jer nema sala,posto redovnim trcanjem tj kardio treningom sprjecavam tako nesto, za sad uspjesno.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..