Avgust 01, 2024, 09:39:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.262 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Korekcija treninga za masu..  (Pročitano 4165 puta)

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Korekcija treninga za masu..
« poslato: Novembar 30, 2010, 01:50:55 posle podne »
Ovako,
posle duzeg vremena, odlucio sam se da promenim malo koncept treninga za masu, vise radi razbijanja dosade dosadasnjeg koncepta, nego samog rezultata koji mi je i prethodni princip davao.....
Elem, ukratko, sastavio sam sebi sledeci trening pa bih voleo da dobijem korekciju od ljudi koji se zaista razumeju i misljenje.
Novost je zasnovana samo na promeni treninga sa tegovima, jer je ishrana posebna prica, tj nista novo se nece desiti :)
Oprosticete mi sto ne znam imena vezbi, ali nadam se da ce te znati na sta mislim, pa stoga pruziti odgovarajuci savet....
Pa evo.....

DAN 1 Grudi/Biceps

Grudi
Benc         12 10 8 6
Kosi Benc 10 8 6
Sajle          12 10 8

Bicpes
Skot                       12 10 8
Bucice                   12 10 8
Sajle za podlakticu 10 8 6

DAN 2 Ledja/Trbusnjaci

Ledja
Povlacenje sa bucicom                          12 10 8
Lat masina ( sa povlacenjem na grudi ) 12 10 8 6
Hiperekstenzija                                       16x3

DAN 3 PAUZA

DAN 4 Rame/Tricpes

Rame ( potisak mi ne prija zbog neke povrede )
Letenje                                                                                                  12 10 8
Povlacenje ( ona vezba od kukova do brade sto se dize sipka )         12 10 8
Povlacenje sa bucicama ( za ono sto se narodski zovu - majmuni :) ) 16x3

Triceps
Potisak na ravnoj klupi  12 10 8 6
Sajle                              12 10 8

DAN 5 Noge

Noge
Cucanj                                                    12 10 8 6
Sutiranje ( masina sa sajlom)                 16 14 12 10
Zadnja loza ( isto na masini sa sajlom ) 16 14 12 10

DAN 6 PAUZA


Sad, sta mislite, da li bi i sta trebalo korigovati mozda?

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2010, 01:52:50 posle podne detritus »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2010, 02:02:06 posle podne »
A koja je razlika ovog tvog treninga u odnosu na trening za definiciju?... posto verovatno i njega imas...
napisi kako se hranis

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2010, 02:06:04 posle podne »
Mislim da je bolje da radiš noge drugi dan, da ti se odmori gornji deo tela, pogotovo što kidaš biceps 2 dana zaredom.

Ne znam kako stojiš sa masom, ali po meni imaš previše izolacionih vežbi, ako još uvek gradiš osnovu, više bi se fokusirao na osnovne vežbe. Npr. nemaš vežbu za donji deo grudi, prednji deo ramena, gde ti je mrtvo, veslanje?
Dosta stvari može da se ispravi po meni.

A i dobro ti je Mica rekao, napisi kako se hraniš.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2010, 02:09:55 posle podne NoLimit »
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2010, 02:15:55 posle podne »
Hranim se katastrofalno :) A sto je najgore, tu se nece verovatno nista ni menjati iz prostog razloga sto se vremena nema za nekoliko bas bas kvalitetnih obroka i svakodnevni izbor...
Jedino sto mogu da se pohvalim da 5/7 dana u nedelji jedem jako puno belog mesa u toku dana.....
Nekad je to izgledalo, kako treba, 6-7 obroka, lepo raposredjenih sa winstrolom, whey, bademima, glutaminom, kreatinom, cinkom, selenom, BCAA, NO preparatimom.  Sada, nazalost sam izuzteno preokupiran drugim stvarima tako da sam teretanu pre sklopio u razonodu nego u nesto preterano ozbiljno.
Od suplemenata, koristim trenutno pre workout Explode, tek da me malo digne i natera da radim, jer od silnih obaveza sam onako, bas premoren i nemam neku veliku zelju za treningom. Mozda uzmem glutamin ili kreatin ili amino, ne bih bas preterivao
U sustini, sam se pre godinu dana povredio na svom sportu, pa sam morao da stanem jedno vreme sa gym-om, a tu je sve krenulo nizbrdo.....
Generalno, nemam neki rok nesto da uradim, niti sam nezadovoljan svojim izgledom, postavio sam taj program tek da, kao sto sam napisao razbijem dosadu prethodnog, pa da neko iskomentarise da li bi stogod trebalo konkretno menjati ( tipa ovog saveta za noge, donji deo grudi i sli )

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2010, 03:01:44 posle podne »
Citat
lepo raposredjenih sa winstrolom
  ???
jbt pa nisu to tic-tac bombonice

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2010, 04:20:56 posle podne »
Citat
lepo raposredjenih sa winstrolom
  ???
jbt pa nisu to tic-tac bombonice

hahahahahahha :D :D
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2010, 04:23:58 posle podne »
detritus slobodno ubaci jos jednu vezbu za vece grupe misice(ledja,grudi,ramena),nekako mi se cini ta je to malo sto radis...koliko ti traje trening ???
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2010, 06:00:29 posle podne »
trening KATASTROFA
israhna KATASTROFA
kaa se uzmeda ne postoji TTRENING ZA MASU i TRENING ZA DEFKU i kada se uzme da je trening 30% uspeha i da se sve ostalo radi u kuhinji
sudbina cele ove price je veoma jednosavna i odista..ali odista posle ovoliko napiasnih textova na ovom forumu da neko dodje da radi grudi i biceps po sistemu 10-8-6 i to za masu

e alal vera !!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #8 poslato: Novembar 30, 2010, 06:54:35 posle podne »
Procitaj malo forum kako da na treningu angaziras bijela i crvena misicna vlakna i sve ce ti biti jasno ;D.Ova ponavljanja od 10-8-6 stvarno nemaju smisla.
Jos sredi prehranu i to je to.

Van mreže falcone

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2010, 12:03:26 pre podne »
eejjj zdravo svima...novi sam ovde Smeško...imam jedno pitanje ako mozete da mi odgovorite i da me uputite na pravi put...
visok sam 1.80  a imam 90 kg...problem je u povecoj kilazi a i imam problem sa nogama i zadnjicom...imam kuci bench klupu sa jednim tegom od 25 kg.  i imam bucice od 10 i 5 kg...e sada pitam vas dali mogu sa redovnim treningom znaci da vezbam grudi biceps triceps,,da pravim cucnjeve i td..dali mogu skinuti masu sa takvim vezbanjom i sa tim tegom koi i nije mnogo tezak ali da radim vise ponavljanja..hvalla unapred Smeško)

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2010, 12:06:10 pre podne »
eejjj zdravo svima...novi sam ovde Smeško...imam jedno pitanje ako mozete da mi odgovorite i da me uputite na pravi put...
visok sam 1.80  a imam 90 kg...problem je u povecoj kilazi a i imam problem sa nogama i zadnjicom...imam kuci bench klupu sa jednim tegom od 25 kg.  i imam bucice od 10 i 5 kg...e sada pitam vas dali mogu sa redovnim treningom znaci da vezbam grudi biceps triceps,,da pravim cucnjeve i td..dali mogu skinuti masu sa takvim vezbanjom i sa tim tegom koi i nije mnogo tezak ali da radim vise ponavljanja..hvalla unapred Smeško)
auu covece,idi citaj forum  xDD
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2010, 12:07:01 pre podne »
eejjj zdravo svima...novi sam ovde Smeško...imam jedno pitanje ako mozete da mi odgovorite i da me uputite na pravi put...
visok sam 1.80  a imam 90 kg...problem je u povecoj kilazi a i imam problem sa nogama i zadnjicom...imam kuci bench klupu sa jednim tegom od 25 kg.  i imam bucice od 10 i 5 kg...e sada pitam vas dali mogu sa redovnim treningom znaci da vezbam grudi biceps triceps,,da pravim cucnjeve i td..dali mogu skinuti masu sa takvim vezbanjom i sa tim tegom koi i nije mnogo tezak ali da radim vise ponavljanja..hvalla unapred Smeško)

"Masa " se skida u kuhinji a ne sa vise ponavljanja..

Pogledaj malo vise forum ima bas to sto tebi treba... samo maler... moras da citas:))
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže falcone

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2010, 02:04:57 posle podne »
hahah pa brate ja sam vas pitao vas ne da citam hahah :D :) sala

Van mreže falcone

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2010, 09:28:30 posle podne »
pitanje se svodi jel mogu sta da uradim sa tom tezinom tegova :))

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Korekcija treninga za masu..
« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2010, 10:01:25 posle podne »
pitanje se svodi jel mogu sta da uradim sa tom tezinom tegova :))

Opet se sve svodi na to da nisi hteo da citas..
Otvori forum i pogledaj ishranu, ima puno ljudi sa slicnim ciljem kao tvojim...
Ishrana je osnova za sve i za definiciju i za masu.. citaj, citaj,citaj,citaj 
Niko ne zna sta mozes i da uradis sa tom tezinom koju ti imas.. to ti je kao da si video u nekom prospektu ugaonu garnituru i pozoves salon i pitas jel ce to kod tebe lepo da izgleda ?
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."