Jul 05, 2024, 07:06:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Problem :(  (Pročitano 1531 puta)

Van mreže Nenad Rajkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Problem :(
« poslato: Oktobar 14, 2010, 11:25:24 posle podne »
Isao sam dva meseca u teretanu pa sam polomio desnu ruku . Tacnije polomio sam desni zglob . Nosio sam 4 nedelje  gips i 1 mesec sam mirovao . Drugog meseca sam poceo da igram kosarku itd. Posle 2 meseca i 20 dana(od kada sam polomio zglob) sam ponovo krenuo u teretanu tacnije juce , radio sam ledja i biceps . Nisam imao nikakvih problema i danas sam osetio bol :( . Jel mogu ja da krenem u teretanu ili da sacekam jos koji mesec ?

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Problem :(
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2010, 11:31:52 posle podne »
Trebao si da vidis sa doktorom ali ne bi trebao da imas problema ako radis sa malim kilazamam, znaci samo lagano i male kilaze ako osetis bol prestani pozz

Van mreže Miloss

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Problem :(
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 15, 2010, 10:04:26 posle podne »
Isao sam dva meseca u teretanu pa sam polomio desnu ruku . Tacnije polomio sam desni zglob . Nosio sam 4 nedelje  gips i 1 mesec sam mirovao . Drugog meseca sam poceo da igram kosarku itd. Posle 2 meseca i 20 dana(od kada sam polomio zglob) sam ponovo krenuo u teretanu tacnije juce , radio sam ledja i biceps . Nisam imao nikakvih problema i danas sam osetio bol :( . Jel mogu ja da krenem u teretanu ili da sacekam jos koji mesec ?
Da li si polomio bas zglob ili iznad zgloba, da li su ti prelomljene obe kosti podlakta ili samo jedna?
Nemoj se zezati sa tim...
Moze doci do zajebanih komplikacija.
Da li imas otok?
Da li si za vreme nosenja gipsa dobijao nest od fizikalnih terapija (laser, struja, magnet) mada mislim da nisi jer si u srbiji, i da li si posle skidanja gipsa dobijao nesto?
Izvini ako sam ti pstavio mnogo pitanja ali ima ih jos mnogo :)
Ivan ti je dobro objasnio, mozes ali lagano!!!!bez velikih tezina i do granice bola, cim zaboli prestani, ali sa minimalnim tezinama u pocetku, kasnije povecavas!moras prvo da vratis obim pokreta, elsticnost i istegljivost misica pa onda jacanje!
odg. mi na ova pitanja (mozda su tebi glupa ali znace)!

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Problem :(
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2010, 02:07:15 pre podne »
Isao sam dva meseca u teretanu pa sam polomio desnu ruku . Tacnije polomio sam desni zglob . Nosio sam 4 nedelje  gips i 1 mesec sam mirovao . Drugog meseca sam poceo da igram kosarku itd. Posle 2 meseca i 20 dana(od kada sam polomio zglob) sam ponovo krenuo u teretanu tacnije juce , radio sam ledja i biceps . Nisam imao nikakvih problema i danas sam osetio bol :( . Jel mogu ja da krenem u teretanu ili da sacekam jos koji mesec ?

sacekaj! nece ti se ni biceps ni triceps osusti,a bices siguran.poz
Jedi Master

Van mreže Nenad Rajkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Problem :(
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2010, 02:46:53 posle podne »
Polomio sam onu vecu kost iznad zgloba . Imao sam fizikalnu terapiju (magnet i onu struju ). Ja sam radio sve normalno i nista me nije bolelo ali kad sam skidao tegove sa bendza cimnuo sam ruku tj jednom rukom sam drzao teg i kad sam ga skinuo sa sipke cimnuo mi je ruku i zbog toga sam imao bolove 2 dana. Ja mislim da mi je dobro zarasla ruka ali da jos nema 100% pokretljivost i da sam je nezgodno pomerio i to pod opterecenjem pa zato . Mogu ja normalno da podizem tezine ali izgleda da sam je nezgodno pomerio pa zato . Ajde pocecu sa malim tezinama ja i sam znam da 15 dana najmanje idem cisto malo da razradim ruku a ne da se bildam ;)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Problem :(
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2010, 04:21:37 posle podne »
Pa ja nisam slomio zglob niti slicno,, na fizickom lopta me je nezgodno pogodila u ruku i nabio sam zglob..Imao sam otok nekoliko dana,kad sam se vratio u teretani dugo mi je trebalo da vratim pokretljivost i punu snagu zgloba i dugo me je bolilo mala bol pri vecoj tezini ..A ti sto si slomio sigurno si u goroj situaciji i malo duze vremena ce ti trebati da stvari sednu na svoje mesto:D
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates