Septembar 25, 2024, 10:18:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kvalitet ovih namirnica u BB-u?  (Pročitano 1650 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Kvalitet ovih namirnica u BB-u?
« poslato: Maj 29, 2010, 09:52:55 posle podne »
Ima nekih namirnica koje uopste nisam video da se pominju na ovom forumu pa sam hteo da pitam koliko su one dobre ili lose u ishrani.

1. Sardina. Nije mi nikakav problem da jedem tunjevinu nego cisto mi je cudno sto nigde nisam procitao nesto u vezi nje. A i volim nekad da napravim "home made pastetu" od sardine, luka i elle :D
2. Supa. Mislim iskljucivo na domacu supu, znaci voda kuvana sa mesom i povrcem.
3. Kiselo mleko. Ovo je pitanje koliko je ono lose? Ta jedna "kantica" koju ponekad pojedem (mozda jednom nedeljno) ima 6 g prot, 6gr UH (laktoza?) i 6 gr masti. U kojoj meri je ovo lose i da li bi bilo previse da se jede recimo jedna ta kantica svaka 2 dana.
4. Bonzita. I ovo je pitanje koliko je to lose. Jedna bonzita ima oko 18gr UH i 3 gr masti. E sad ne znam da li su to slozeni ili prosti UH...Ja odprilike pojedem 2 bonzite nedeljno kad me uhvati zelja za necim slatkim, ali npr koliko bi bilo stetno da je jedem svaki dan posle prvog obroka dok idem u skolu?

Znam da ovo sve zavisi od osobe do osobe, ali recimo da sam ja jedan od onih koji ne dobijaju bas lako salo (a ni misice :()

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Kvalitet ovih namirnica u BB-u?
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2010, 03:25:42 posle podne »
Nista sem sardine ne valja ...
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kvalitet ovih namirnica u BB-u?
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2010, 04:33:47 posle podne »
tunjevina ako mislimo o konzervi onda iskljucivo tunjevina...
bonzita je ok , ako je konzumiras u tim kolicinama skroz ok solucija da ubijes zelju za slatkim

Van mreže nickey

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: Kvalitet ovih namirnica u BB-u?
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2010, 05:58:55 posle podne »
Kiselo mleko je ok, msm ne treba preterivati, sastav kao mladi sir. Kolika je ta kantica?

Sardine>>>>tunj

Supa je za dusu nista vise i bonzita isto.