Jun 26, 2024, 11:30:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Orbitrek ili sobni bajk?  (Pročitano 7776 puta)

Van mreže marduk

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Orbitrek ili sobni bajk?
« poslato: Jun 27, 2009, 06:58:21 posle podne »
Planiramo da kupimo kardio spravu koju bi mogli da koristimo pre posla (plan je kardio -> tuširanje -> proteinski doručak -> posao) :)

Sada se dvoumimo šta da uzmemo ....

Neki bajk u Metrou, Tempu ili Pevecu koju košta 7-8 hiljada ili Orbitrek Elite koji košta 17 hiljada ...

Naravno, pre bi kupili jeftiniju varijantu, ali ako je Orbitrek izdržljiv (morao bi da izdrži dva korisnika svakog dana) onda bi sigurno uzeli Orbitrek ...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2009, 09:53:09 posle podne »
Cini mi se da orbitrek za te pare tesko da moze biti ne znam kako izdrzljiv, prije bih kupio kvalitetno biciklo kad vec ne zelis da izdvajas previse novca, vjerujem da on moze da vam posluzi svrsi.

kardio ... tusiranje.... proteini+uh.... posao.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže marduk

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2009, 10:16:13 pre podne »
Tako sam i mislio. A da li  je neko možda koristio Orbitrek duže vreme npr. u teretani ili kupio pa koristio kod kuće? Kakva su iskustva ljudi koji su ga koristili?

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2009, 12:29:47 posle podne »
Pazi ovako...
Moja sestra je to kupila ima jedva mesec dana u Metrou.cca 10.600+montaza kucna oko 12.000din.
Sprava je ruske proizvodnje znaci glomazna ali funkcionalna.To je u stvari obicna simulacija nordijskog trcanja....
Mislim da je-best buy- taj u metrou...sta znam isprobao sam ga par puta izgleda  izdrzljivo(navodno je bazdaren na 100kg?)
ima i garanciju 1godinu....
Sad moze da traje 10 god a moz i da nesto rikne posle mesec dana  :) ko bi ga znao...

Van mreže marduk

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2009, 09:56:16 posle podne »
Meni se čini da Orbitrek i skijaško trčanje nisu ista sprava.

Orbitrek više liči na sobni bajk bez sedišta ili neki steper ... dok je skijaško trčanje druga vežba (možda grešim)

Video sam te sprave u Metrou. Ta od 10.600 izgleda najbolje (pored su bila još dva sobna bajka od kojih je jedan solidnog izgleda, a drugi živa plastika)

Van mreže BOBOS

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2009, 10:46:09 posle podne »
Da dodam ako vec nije kasno?
Kupio sam sobno biciklo "Relax" pre 2 god. i platio ga oko 150e!
Tokom te dve godine sam ga intenzivno koristio i nije mi se ni jednom pokvario, ali podaci koje on prikazije na displeju nisu tacni pa cak i vreme malo zaostaje! Verovato netacne podatke daju i druge sprave priblizne cene!!!

Tako da ako hoces da uzmes spravu (u ovom slucaju biciklo) za kardio a nije ti vazno koliko si tacno kalorija potrosila ili kilometara presla vec da imas na cemu da odradis isti uz minimalno gubljenje vermena preporucujem biciklo!!!

Napomena: Obrati paznju na sediste! Ono mora biti sto tanje ili uze tzv. Banana sediste zbog udobnosti, a ne ono kao "serpa" sto je slucaj sa mojim biciklom pa moram da stavljam sundjer! :-(

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2009, 10:14:45 pre podne »
Napomena: Obrati paznju na sediste! Ono mora biti sto tanje ili uze tzv. Banana sediste zbog udobnosti, a ne ono kao "serpa" sto je slucaj sa mojim biciklom pa moram da stavljam sundjer! :-(

E jbg ako ti odgovara "banana" sedište, meni više odgovara ono "šerpasto", pa dobro nekome je "banana" za zadnjicu prihvatljivija od "šerpe" :)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže BOBOS

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2009, 03:19:44 posle podne »
Napomena: Obrati paznju na sediste! Ono mora biti sto tanje ili uze tzv. Banana sediste zbog udobnosti, a ne ono kao "serpa" sto je slucaj sa mojim biciklom pa moram da stavljam sundjer! :-(

E jbg ako ti odgovara "banana" sedište, meni više odgovara ono "šerpasto", pa dobro nekome je "banana" za zadnjicu prihvatljivija od "šerpe" :)

Svakakvih guza ima!!!  ;D  ;D  ;D

Van mreže marduk

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2010, 09:41:35 posle podne »
Da dodam ako vec nije kasno?
Kupio sam sobno biciklo "Relax" pre 2 god. i platio ga oko 150e!
Tokom te dve godine sam ga intenzivno koristio i nije mi se ni jednom pokvario, ali podaci koje on prikazije na displeju nisu tacni pa cak i vreme malo zaostaje! Verovato netacne podatke daju i druge sprave priblizne cene!!!

Tako da ako hoces da uzmes spravu (u ovom slucaju biciklo) za kardio a nije ti vazno koliko si tacno kalorija potrosila ili kilometara presla vec da imas na cemu da odradis isti uz minimalno gubljenje vermena preporucujem biciklo!!!

Napomena: Obrati paznju na sediste! Ono mora biti sto tanje ili uze tzv. Banana sediste zbog udobnosti, a ne ono kao "serpa" sto je slucaj sa mojim biciklom pa moram da stavljam sundjer! :-(

I moj Orbitrek pokazuje pogresno. Kasni oko sekundu svakog minuta, iako je digitalac. Predjeni metri takodje nisu tacni ... sto duze vezbas (istim intenzitetom) manje prelazis ... ako tu brojku koristi pri racunanju kalorija, ni one nisu tacne (posebno sto nisu definisani gabariti korisnika, pa su kalorije uvek manje-vise netacne)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2010, 12:23:53 posle podne »
moj nista ne pokazuje :) lezeci bajk rules..capriolo ali malo vise i kosta, ali zato procitam novine sasvim udobno :D
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Spartak

  • Gost
Odg: Orbitrek ili sobni bajk?
« Odgovor #10 poslato: Mart 01, 2010, 04:18:22 pre podne »
ni moj takodje, 3 uspjesne defke sam sa njim odradio :) star je 15 godina :)